Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Mastne Brackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    Piwo było i dalej jest przereklamowane z jednego powodu.
    Otóż kiedy się pojawiło, było jednym z nielicznych jasnych górnej fermentacji w naszym kraju.
    Dziś górnej fermentacji mamy już sporo, dlatego nie musimy już padać na kolana przed Mastnym tak jak premier Tusk przed Naszą Złotą Panią Anielą.
    Jest to bardzo przeciętne piwo, przypomina trochę Palm ( wiem, wiem, że św. pamięci Michael Jackson lubił te piwo).
    Piwo oczywiście nie jest złe.
    Są w aromacie nawet owoce, estry.
    Kolor to piękny bursztyn nawet w kierunku do miedzi. Taka herbatka wujka Tadka.
    W smaku trochę już jest gorzej, karmel gra tu pierwsze skrzypce, ale na perkusji gra już jakiś oldschoolowy metalowiec obwieszony ćwiekami, gwoździami i innym żelastwem.
    Metaliczność jest.
    Goryczka jest też . Tyle ile w konserwie turystycznej mięsa.

    Nie zrozumcie mnie źle, piwo da się pić, ale czas już się nawrócić i przed czymś innym się kłaniać.
    Moja buteleczka jest z datą do 1-ego marca 2014.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6077

      Barwa - jasny bursztyn.
      Zapach - karmel, suszone owoce.
      Piana - średnia, na dłużej niepełna warstewka.
      Gaz - średni do małego...
      Smak - karmel, słód.

      Fajny kapsel... piwo słabe za 6,10 !
      Attached Files

      Comment

      • Ravf
        Senior
        • 06-2013
        • 264

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, klarowny. [5]
        Piana: Średnio intensywna, szybko opada do krążka. [3]
        Zapach: Mało intensywny, słodowo-karmelowy. Po ogrzaniu pojawia się paloność. [3.5]
        Smak: Głównie słodowy, lekko karmelowy. Goryczka średnio-niska. Delikatna metaliczność. [3.5]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka. Etykieta porządna jednak nie zawiera zbyt wielu informacji. [3.5]
        Uwagi: Warka do 01.03.2014. Nie piłem poprzedniej wersji ale ta jest dla mnie mało przekonywująca.

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • She-He-Beer
          Junior
          • 10-2013
          • 22

          Oczywiście nadal mówimy o brackim wiec targetem nie są ultra piwoszo-smakoszo-blogerzy. Mi się Brackie Mastne spodobało i z pewnością dostanie ode mnie jeszcze kolejne szanse. Zapach oczywiście trąci metalem i to nie podlega wątpliwości ale po mocniejszym wdychaniu rozwija się nam również nuta owocowo-karmelowa. Podoba mi się kolor bo po przelaniu do kufla mieni się piękną ciemną bursztynową barwa i przyjemnie się na nią patrzy. Trochę szkoda że piana nadbudowuje się dosyć słabo i praktycznie nie pozostawia po sobie żadnego śladu. Nasycenie jest raczej przeciętne ale piwo gdy już znajduje się w ustach to dosyć ciekawie się pieni. Smak jest dosyć intrygujący gdyż nadal metal jest to królem ale na kubkach smakowych pojawia nam się sympatyczna nuta owocowa. Smak Brackiego określiłbym jako połączenie wędzonej śliwki z odrobiną cynamonu, palonego karmelu i całkiem przyjemnej kwaskowatości. Uważam że to całkiem przyjemny smak i gdyby metal nie był pierwszoplanowym bohaterem to byłoby jeszcze ciekawiej. Goryczka jakaś tam istnieje ale umówmy się jest na tyle słaba i nie natrętna że zdecydowanie nie jest tutaj głównym bohaterem smaku. Mnie ogólnie się podobało i mogę powiedzieć że jest to piwo warte swojej ceny i wypada go przynajmniej raz skosztować.
          Moja ocena: 6.5/10
          Z założenia nie przepadamy za piwem mało smacznym, bez wyrazu i bez polotu.
          http://she-he-beer.blogspot.com/

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6077

            Wysoko nie oceniłeś...

            6,5/10 to 3,25/5.... sam widzisz to nie specjał.

            Ja kiedy zobaczę to piwo gdzieś jeszcze raz to kupię i zobaczę czy będzie lepsze.

            Comment

            • grzegorzd
              Member
              • 09-2013
              • 42

              Mastne naprawde nie jest złe jeśli trafi się je za dobrą cenę. Mieszkam niedaleko Cieszyna w sklepach po magazynach go pełno... będzie jak co roku zaraz po 2,50
              www.120ibu.pl - tak sobie nieprofesjonalnie piszę....

              Comment

              • Pivotal
                Senior
                • 05-2013
                • 671

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy,przejrzysty...po trzeciej dolewce bardzo mętny. [4]
                Piana: Lekko beżowa o drobnych pęcherzykach,początkowo bardzo gęsta,dość szybko opadła do średniej. Pozostawia ślady na szklance. [3.5]
                Zapach: Świeży,wyczuwalne słody,owoce,karmel,czekolada. [3.5]
                Smak: Ciemnej czekolady i słodów,wyczuwalna niewielka metaliczność. [3.5]
                Wysycenie: Spore,po chwili zmniejszyło się do małego. [3]
                Opakowanie: Bezzwrotne. Brązowa butelka ŻEB. Etykiety i kapsel? Ładne! [3.5]
                Uwagi: Warka do: 1.03.2014. W zatkanej butelce pozostał aromatyczny zapach,który do złudzenia przypomina...zeszłorocznego zwycięzcę Brackie Imperial IPA. W sumie kilka podobieństw istnieje między tymi dwoma piwami...

                Moja ocena: [3.5]

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowe, lekko opalizujące. [4.5]
                  Piana: Mało intensywna, szybko redukuje się do dziurawej firanki, nie najgorzej brudzi szkło. [3.5]
                  Zapach: Słodowo-pokrzywowy, lekki rozpuszczalnik. [3]
                  Smak: Poprawny balans słodowo-karmelowo-kwaskowo-goryczkowy, ale goryczka za niska. Gęstawe, pije się dość przyjemnie. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie, pasuje. [4.5]
                  Opakowanie: Gustowne, poprawne informacje. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.475]
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • grzegorzd
                    Member
                    • 09-2013
                    • 42

                    pojawiła się nowa warka
                    www.120ibu.pl - tak sobie nieprofesjonalnie piszę....

                    Comment

                    • dzemek
                      Senior
                      • 12-2010
                      • 448

                      Piłem je w wersji lanej,bardzo dobre,w niezłej cenie. Jednak nie jest jakieś wybitne,przepyszne i cudowne.

                      Comment

                      • Glingorth
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 283

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowe, klarowne [4]
                        Piana: Szybko opada do pierścienia, zostawia za sobą ślady na szkle [3.5]
                        Zapach: Mało intensywny, słodowy [3]
                        Smak: Głównie słodowy z wyczuwalną goryczką [3.5]
                        Wysycenie: W sam raz [4.5]
                        Opakowanie: Ładny kapsel i fajna etykieta z przyjemnymi odcieniami [4]
                        Uwagi: To moja pierwsza warka, gdybym wypij te piwo wtedy gdy piłem tylko koncerniaki to by mi bardzo smakowało głównie za wyczuwalną goryczkę. Teraz za tą cenę można dostać bardziej wyrazistsze piwa, za to ładna etykietka do kolekcji.

                        Moja ocena: [3.425]

                        Comment

                        • Marchi
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 130

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ładny miedziany kolor. Piwo całkiem klarowne. [4.5]
                          Piana: Po agresywnym nalaniu niewielka warstwa utrzymuje się przed 5 sekund, zero lacingu, zero obwódki potem. [1.5]
                          Zapach: Słód, w którym pływają zatopione pięciogroszówki. [2.5]
                          Smak: Bardzo wodniste piwo, wyczułem troszkę karmelu, ale zasadniczo jest przygnieciony przez gwoździe. [2]
                          Wysycenie: Mogłoby być ciut niższe. [4]
                          Opakowanie: Fajna klimatyczna etykieta w dawnym, "nie craftowym" stylu. Bardzo ładny kaspel. [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [2.5]
                          Last edited by Marchi; 10-07-2014, 21:12.

                          Comment

                          • corsano
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 182

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, krystalicznie klarowne [5]
                            Piana: Niezbyt obfita, drobno i średniopęcherzykowa, dość trwała [4]
                            Zapach: Średnio intensywny, słodowy, lekko żelazisty [3.5]
                            Smak: Średnio pełne, słodowe, żelaziste, lekko owocowe, goryczka na niskim poziomie, bilans w stronę słodowości [3.5]
                            Wysycenie: Niskie, powinno być wyższe [3]
                            Opakowanie: Klasyczna etykieta, szału nie robi, kapsel firmowy [3.5]
                            Uwagi: Warka do 26.12.2014, pite w temperaturze 15°C

                            Moja ocena: [3.6]

                            Comment

                            • PoprostuBartosz_pl
                              Junior
                              • 09-2014
                              • 13

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, klarowne [5]
                              Piana: Trwałość poniżej średniej, niezbyt gęsta, nie za wysoka [3]
                              Zapach: Cytrusowy, mocne żelazo [2.5]
                              Smak: Goryczki nie wyczułem, sporo nut cytrusowych, żelazo - złe żelazo, nie to chmielowe. Posmak maślany za którym nie przepadam [2]
                              Wysycenie: W sam raz, może ciut za wysokie. [4]
                              Opakowanie: Przeciętniak [2.5]
                              Uwagi: Około 8 stopni. Za drogie jak na swoją "jakość". Nie powtórzę.
                              Dostępne we Wrocławiu te Brackie jak i parę innych - pale ale itp. W chmielnym - Pilczyce.

                              Moja ocena: [3]
                              Last edited by PoprostuBartosz_pl; 07-09-2014, 21:08.

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6077

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bursztyn. [3.5]
                                Piana: Trochę przy nalewaniu, która z trzaskiem szybko zniknęła do totalnego zera. [2]
                                Zapach: Lekko duszące alkoholowe owoce. [2]
                                Smak: Słodkawe, lekko gorzkawe, owoce suszone i niewiele więcej. [2.5]
                                Wysycenie: Nie małe. Gryzie w przełyk. [3]
                                Opakowanie: Grafika jak w koncernie przemyślana i pewnie może się podobać. Ładny kapsel. [3.5]
                                Uwagi: Piwo jest do wypicia. Kupiłem bo było w Intermarche po około 4 zł. Ale i tak niższa cena nie poprawi doznań sensorycznych. Piwo po prostu jest słabe. Graficznie zmian nie ma.

                                Moja ocena: [2.4]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎