Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] a'la Grodziskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • koszer86
    Junior
    • 07-2011
    • 9

    #46
    a mi sie trafiło bez gazu.... ale chetnie do niego wroce!!

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #47
      Ja mam takie jedno trochę głupie pytanie: czy nalewajać to piwo do szklanki należy przelewać je ostrożnie by osad został w butelce (w oryginalnym Grodziszu była taka informacja na etykiecie) czy należy postępować tak jak z klasycznymi weizenami? Zawsze zostawiałem drożdże na dnie ale dziś jakoś tak naszły mnie wątpliwosći

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Zawsze zostawiałem drożdże na dnie ale dziś jakoś tak naszły mnie wątpliwosći
        Kiedyś musi być ten pierwszy raz Ja tam zawsze mieszam.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #49
          No to ja dziś też spróbuje "zamieszać"

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4592

            #50
            Ja też zawsze staram się w tego typu piwach (i wszystkich niefiltrowanych) wymieszać dokładnie i wylać z butelki wszystko do cna. Wtedy mam poczucie pełni smaku, a drożdżowa nuta jest dla mnie świetna.

            Comment

            • ender140
              Senior
              • 11-2010
              • 107

              #51
              Cóż, właśnie odkryłem, że nienawidzę piwa z wędzonym słodem. Po tylu internetowych pochwałach, postanowiłem kupić. Spróbowałem razem z 4 innymi osobami i wszyscy stwierdziliśmy, że jest obrzydliwe. Nie mam zastrzeżeń co do jakości piwa, natomiast smak jest zupełnie nie dla mnie, dlatego nie będę oceniać, choć ostrzegam innych.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #52
                Wędzoność w Grodziszu jest bardzo delikatna. Co by się stało jakbyś za którąś Schelnkerlę chwycił...

                Comment

                • ender140
                  Senior
                  • 11-2010
                  • 107

                  #53
                  Zdaję sobie z tego sprawę, bo poprosiłem o najłagodniejsze. Kiedyś próbowałem też 70 szylingów, ale tam też wędzonka mi przeszkadzała, ale mniej, bo mniejsza
                  Nie wiem, kto wędzonkę w piwie lubi, ale chylę czoła

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #54
                    Wszyscy lubią Piwo dla twardzieli a nie pieknoduchów
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9741

                      #55
                      ender, nie pękaj, roztrenujesz się .
                      Wiesz, trzeba być bardziej człowiekiem Północy niż miękką kaczuszką...

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ender140 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie wiem, kto wędzonkę w piwie lubi, ale chylę czoła
                        Ja uwielbiam
                        Przy jakiejś okazji spróbuj połączyć wędzone piwo z wędzonym mięsiwem. Ale porządnym mięsiwem, wędzonym prawdziwym dymem, a nie podkolorowaną szynką z soi. Takie połączenie podchodzi nawet tym, którzy na wędzonkę piwną kręcą nosem

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wiesz, trzeba być bardziej człowiekiem Północy niż miękką kaczuszką...
                        Trzeba być twardym k**** wikingiem, a nie mietką nindżą!
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • Tapir
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 730

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasne złoto, mętny. [5]
                          Piana: Trzeba jej trochę pomagać przy nalewaniu, wtedy jest dość obfita. Niestety dość szybko opada zostawiając po sobie trochę śladow na szkle. [3]
                          Zapach: Niezbyt intensywny, głównie czuć wędzonkę, w tle lekki słód i cytrusy. [4]
                          Smak: Na początku wyraźna wędzonka i leciutki słód, po chwili czuć wyraźną goryczkę i delikatne cytrusy. Całość jest lekka i wytrawna. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie do wysokiego, chyba nieco za niskie. [4]
                          Opakowanie: Podoba mi się tak jak inne Pinty, minus za brak dedykowanego kapsla. [4.5]
                          Uwagi: Byłem przekonany, że już wcześniej je oceniałem i chciałem porównać oceny, jak widać z moją pamięcią już kiepsko.

                          Samo piwo naprawdę dobre, oczywiście w cieplejszych miesiącach roku smakuje jeszcze lepiej.

                          Moja ocena: [4.175]
                          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                          Comment

                          • Sokół83
                            szynkarz
                            • 12-2004
                            • 1598

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: w sumie to nie wiem jak określić - złoto-żółty mętny [5]
                            Piana: cienka warstwa, która znika w oka mgnieniu [2]
                            Zapach: dominuje zapach wędzonki (bardziej kiełbasiany niż oscypkowy znany ze Schrenkeli), trochę weizenowy [4]
                            Smak: przede wędzonka, potem trochę kwaskowo-pszenny, na końcu fajna goryczka; niezwykle treściwe jak na ten ekstrakt [5]
                            Wysycenie: OK [5]
                            Opakowanie: na pewno oryginalne, ale już się przejadł ten motyw - zdecydowanie czas na coś nowego i bardziej eleganckiego; plus za bardzo szczegółowe informacje o piwie [4]
                            Uwagi: Nie wiem na ile zgodne z prawdziwym grodziskim, ale mnie bardzo smakowało. Znacznie lepsze od pierwszej partii

                            Moja ocena: [4.3]
                            Z INNEJ BECZKI

                            www.fotopolska.eu

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: złoty, opalizujący (mimo, że nie przelałem drożdży) [4]
                              Piana: Słaba, pozostaje dziurawa firanka, nie osiada na szkle. Dziwne. [2]
                              Zapach: średnio intensywny, dominuje wędzonka, lekkie cytrusy, lekkie jabłka [4.5]
                              Smak: brakuje odrobiny słodowości, wyraźna wędzonka, lekka goryczka, smaczne [4.5]
                              Wysycenie: zdecydowanie za niskie [3]
                              Opakowanie: Wiecie, co myślę. Dobrze, że dupy nie pokazuje. Plus za informacje. [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.1]
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • tomolek
                                Hophead
                                • 05-2006
                                • 1752

                                #60
                                A mi trafił się jakiś trefny egzemplarz, nie patrząc w co jest w butelce zamieszałem i końcówkę i wlałem do szklanki. To był błąd, na dnie butelki musiało być gęstwy drożdżowej na dwa palce. Piwo przybrało kolor i wygląd scukrzonego miodu rzepakowego. W smaku było mleczno, maślano, drożdżowe, zero smaku i aromatu wędzonki. Niestety poszło w kanał...

                                Az musiałem sobie zrobić dżin z tonikiem :]
                                www.ohbeautifulbeer.com

                                www.mateuszdrozdowski.pl

                                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎