Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] a'la Grodziskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robo1 Wyświetlenie odpowiedzi
    Wiem że browar Pinta ostatnio zbiera same oklaski za swoje wyroby więc pewnie nie zaszkodzi troszkę krytyki. Panowie chyba wszyskim na tym forum udzieliła się atmosfera uwielbienia wszystkiego co pochodzi z Pinty.eny ???
    Spoko, nie wszystkim sie to udzieliło. Do tej pory wypiłem jedno ich piwo, było przeciętne i na razie na tym jednym poprzestanę (chyba że cena spadnie do 4-5zł, to wtedy spróbuję innych). Poza tym za tę cenę są lepsze piwa czeskie czy niemieckie.

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #77
      Skąd wiesz, że czeskie i niemieckie są lepsze skoro wypiłeś tylko jedno ich piwo spośród kilkunastu? Film też oceniasz po zwiastunie a książkę po okładce? Które analogiczne piwo niemieckie jest lepsze od Imperium Atakuje czy Angielskiego Śniadania?
      (chyba że cena spadnie do 4-5zł, to wtedy spróbuję innych)
      To raczej nie nastąpi. No chyba, że grubo po terminie w jednym warszawskim sklepie...

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Skąd wiesz, że czeskie i niemieckie są lepsze skoro wypiłeś tylko jedno ich piwo spośród kilkunastu? Film też oceniasz po zwiastunie a książkę po okładce? Które analogiczne piwo niemieckie jest lepsze od Imperium Atakuje czy Angielskiego Śniadania?
        Nie denerwuj się, może trochę źle to ująłem ale chodziło mi o lepsze piwa czeskie i niemieckie od tego, które piłem. Być może Imperium i Śniadanie są świetne ale tak miało być też z tym, które piłem (większośc bardzo pozytywnych ocen na forum), a było przeciętne, więc nie będę ryzykował drugi raz za tak wysoką cenę.

        Comment

        • Els
          Senior
          • 12-2011
          • 113

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie denerwuj się, może trochę źle to ująłem ale chodziło mi o lepsze piwa czeskie i niemieckie od tego, które piłem. Być może Imperium i Śniadanie są świetne ale tak miało być też z tym, które piłem (większośc bardzo pozytywnych ocen na forum), a było przeciętne, więc nie będę ryzykował drugi raz za tak wysoką cenę.
          A co to za piwo, jeśli można spytać ?


          Mnie też nie wszystkie piwa Pinty smakują. Kwestia preferencji stylu.
          Jednakże zdecydowana ich większość jest na wysokim poziomie.
          A już Imperium, Jak w Dym, Angielskie Śniadanie, Viva la Wita, należą do moich ulubionych.
          Ostatnio dołączył Dyniamit.
          https://www.facebook.com/kufleikapsle

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie denerwuj się, może trochę źle to ująłem ale chodziło mi o lepsze piwa czeskie i niemieckie od tego, które piłem. Być może Imperium i Śniadanie są świetne ale tak miało być też z tym, które piłem (większośc bardzo pozytywnych ocen na forum), a było przeciętne, więc nie będę ryzykował drugi raz za tak wysoką cenę.
            Robisz podstawowy błąd nowicjusza. Porównujesz do siebie różne style piwne. Tak nie należy robić.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • usagi
              Junior
              • 03-2012
              • 8

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              Robisz podstawowy błąd nowicjusza. Porównujesz do siebie różne style piwne. Tak nie należy robić.
              To już niestety wynika z konstrukcji forum, gdzie wszystkie polskie piwa, niezależnie czy górniaki czy dolniaki czy ekstrakt <10 czy >20 czy stouty, bittery, IPY etc. znajdują się w jednym spoorym wątku. Przydałby się IMO wyraźny podział na rodzaj piwa - łatwiej byłoby znaleźć swój typ i porównać go z konkurencją w danej niszy.
              Last edited by usagi; 13-11-2012, 12:57.

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Els Wyświetlenie odpowiedzi
                A co to za piwo, jeśli można spytać ?
                Pewnie, że można, tylko chyba za bardzo zaśmiecamy wątek dotyczący konkretnego piwa.
                Dymy marcowe.

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Robisz podstawowy błąd nowicjusza. Porównujesz do siebie różne style piwne. Tak nie należy robić.
                  Po pierwsze: nie jestem nowicjuszem, zacząłem pić dobre piwa ponad 20 lat temu.
                  Po drugie: porównałem piwo marcowe do podobnych piw z Czech i Niemiec.
                  Po trzecie: 7-8zł za piwo to spory wydatek jak dla mnie, tym bardziej za polskie, więc za tę cenę to wolę kupić jakieś zagraniczne, które lubię. Czasami kupuję też nowe do spróbowania, jeśli ma pozytywne opinie na forum., jak ostatnio Schlenkerla Rauchbier Marzen, do którego na pewno będę wracał.

                  Comment

                  • robo1
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 106

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    robo1 - to napisz co panowie pintowcy zrobili źle i jak Ty byś widział postać Grodzisza w oparciu o przesłanki którymi dysponujemy na temat oryginału.
                    Może lepiej żeby przepadło w zapomnienie jak ma tak smakować o cenie już nie wspomnę.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #85
                      Ja się zgadzam, Dymy marcowe to bardzo przeciętne piwo wędzone, jak na swój kaliber to zdecydowanie zbyt mało treściwe. I zgadzam się, że w Czechach i Niemczech można dostać lepsze rauchbiery - absolutnie tak. Tyle, ze to jedno piwo nie zmienia faktu, że Pintę lubię, bo browar warzy 2-3 piwa które są absolutnie fenomenalne, 3-4 bardzo dobre i do tego jeszccze parę dobrych/przeciętnych. Na palcach jedner ręki mogę policzyć polskie browary które miałyby w ofercie tyle piw, które ceniłbym na tyle wysoko.

                      Co do cen to masz rację, że rauchbiera można mieć i zagranicznego i tańszego. Ale co z double IPA? MOżesz kupić u siebie w okolicy tańsze niż za 8 zł? A imperial witbier, za ile ma konkurencja? A opisywany w tym temacie Grodzisz to praktycznie rodzynek.

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #86
                        Może lepiej żeby przepadło w zapomnienie jak ma tak smakować o cenie już nie wspomnę.
                        Bo Tobie nie smakuje to nie mają go warzyć? Ja nie lubię strong lagera a okoliczne sklepy są nim przepełnione, więc co mam zrobić? Muszę z tym żyć. Po to wymyślono setkę styli by każdy znalazł coś dla siebie. Ja lubię napić się grodzisza, pooglądać piłkę w telewizji i iść na basen. Ty mozesz woleć inne piwo, tenis w telewizji i wyjścia do opery. I wszystko bęzie ok, dopóki ja nie zacznę dziurawić piłek tenisowych a Ty zanieczyszczać wody w basenie.
                        Last edited by pioterb4; 13-11-2012, 13:38.

                        Comment

                        • robo1
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 106

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Bo Tobie nie smakuje to nie mają go warzyć? Ja nie lubię strong lagera a okoliczne sklepy są nim przepełnione, więc co mam zrobić? Muszę z tym żyć. Po to wymyślono setkę styli by każdy znalazł coś dla siebie. Ja lubię napić się grodzisza, pooglądać piłkę w telewizji i iść na basen. Ty mozesz woleć inne piwo, tenis w telewizji i wyjścia do opery. I wszystko bęzie ok, dopóki ja nie zacznę dziurawić piłek tenisowych a Ty zanieczyszczać wody w basenie.
                          Nie odbieram Ci prawa do konsumpcji Grodzisza. Pij co chcesz !. Nie moja sprawa. ALe stwierdzam fakt, że popłuczyny nie powinny kosztować 7 zł bez względu na to kto je firmuje.
                          Ps: na tym forum nie interesują nikogo twoje zainteresowania

                          Comment

                          • Mason
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 3280

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robo1 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ps: na tym forum nie interesują nikogo twoje zainteresowania
                            Znasz wszystkich na tym forum? Nie. Więc daruj sobie takie hasełka
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #89
                              Nie odbieram Ci prawa do konsumpcji Grodzisza. Pij co chcesz !. Nie moja sprawa. ALe stwierdzam fakt, że popłuczyny nie powinny kosztować 7 zł bez względu na to kto je firmuje.
                              Ps: na tym forum nie interesują nikogo twoje zainteresowania
                              Odpowiedz więc na moje pytanie: jak według Ciebie powinien wyglądać Grodzisz/Gratzer? Wygląd, smak, zapach. Konkrety.
                              ALe stwierdzam fakt, że popłuczyny nie powinny kosztować 7 zł bez względu na to kto je firmuje.
                              A skoro na te "popłuczyny" są nabywcy? Skoro są ludzie którym ten styl smakuje? To i tak mają przestać warzyć bo Tobie nie smakowało? I jak się nie posłuchają to tupniesz nóżką?
                              Last edited by pioterb4; 13-11-2012, 14:35.

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robo1 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie odbieram Ci prawa do konsumpcji Grodzisza. Pij co chcesz !. Nie moja sprawa. ALe stwierdzam fakt, że popłuczyny nie powinny kosztować 7 zł bez względu na to kto je firmuje.
                                Ps: na tym forum nie interesują nikogo twoje zainteresowania
                                Może Ty po prostu nie lubisz tego stylu piwa i nie tyle nie smakuje Ci produkt Pinty, co ogólnie grodzisz. Bo czujesz w nim wodę spod szynki, a nie piwo, którym można by się zachwycać.
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎