Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] Atak Chmielu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    Muszę przyznać, że ostatnia warka bardzo mi smakuje. Mocna goryczka skontrowana przyjemną karmelową słodyczą.

    Comment

    • Bladecatcher
      Member
      • 01-2012
      • 71

      Mnie warka 18.01.2014 rozczarowała. Jednowymiarowa grejpfrutowa goryczka (po niegdysiejszych żywicznych smaczkach nie pozostał nawet ślad), spod której niemal natychmiast wyłazi karmel. Niezbyt przyjemny, słodkawy aftertaste. Moim zdaniem odległe wspomnienie starego, dobrego Ataku. Szkoda.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        Czy to nie czas, by uaktualnić zdjęcie Ataku na "szczycie" wątku?

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bladecatcher Wyświetlenie odpowiedzi
          Mnie warka 18.01.2014 rozczarowała. Jednowymiarowa grejpfrutowa goryczka (po niegdysiejszych żywicznych smaczkach nie pozostał nawet ślad), spod której niemal natychmiast wyłazi karmel. Niezbyt przyjemny, słodkawy aftertaste. Moim zdaniem odległe wspomnienie starego, dobrego Ataku. Szkoda.
          Tu przyznam rację, powołując się na ostatnią warkę musiałem mieć na myśli przed ostatnią, bo wczoraj miałem wątpliwą przyjemność wypić butelkę z ww. datą i smakowało to jak Atak Karmelu, a nie chmielu. Oto Mata podobnie "smaczna". A na dodatek po tych dwóch piwach okropnie bolała mnie dziś rano głowa. Żółta kartka dla Pinty.

          Comment

          • serdelzajety
            Junior
            • 09-2013
            • 19

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piękna miedziana barwa, choć poza miedzianymi porterami czy brązowymi witami nie uważam koloru za ważny czynnik w ocenie piwa. [5]
            Piana: Pięknie brudzi, ale nie było jej ostatnio tyle, ile pamiętam z pierwszych warek. [4.5]
            Zapach: Grejpfruty, cytryna, trochę kwiatów/owoców. Nutka karmelowa do dopełnienia. Chyba generalnie ciut mniej intensywnie, choć mogło się (jako jedno z moich ulubionych piw) kubkom smakowym i nosowi "znudzić". [4.5]
            Smak: Jak wyżej, plus fajna goryczka i wyraźniejszy dodatek karmelu. [4.5]
            Wysycenie: IMO idealnie. [5]
            Opakowanie: Znów rubryka prawie bez znaczenia dla oceny piwa. Może zamienić ją na: Podany pełen skład? TAK (5), NIE (1). [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.575]

            Comment

            • leeroy
              Member
              • 03-2013
              • 32

              Wczoraj też otworzyłem sobie świeżo zakupiony atak chmielu i jakież było moje zdziwienie że smak znacznie odbiega od tego prezentowanego wcześniej. Zdecydowanie in minus. To już nie jest atak chmielu.

              Comment

              • Hapek
                Senior
                • 03-2013
                • 100

                Wyraźna chlebowość zakończona przyjemną goryczką. Piana w postaci obrączki po chwili znika. Może to dziwne, ale piwo przypomina mi bardzo Belga z Lwówka.

                Ogólnie rzecz biorąc spodziewałem się czegoś lepszego i jeśli mam porównywać to piwo z RJ z Ale Browaru, to jak porównać niebo i ziemie. Niebem oczywiście jest Jack.

                PS. Data ważności do 18.01.14

                Comment

                • kuryl
                  PremiumUżytkownik
                  • 08-2011
                  • 35

                  Piłem wczoraj tą samą warkę i wszystko było ok. Piana oblepiała szkło do ostatniego łyka, piękny zapach, mocna goryczka.

                  Comment

                  • Carlo22
                    Senior
                    • 05-2012
                    • 182

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ładna miedziana barwa, trochę przypomina sok jabłkowy. [5]
                    Piana: Drobna i fajnie oblepia szkło, delikatna. Nie utrzymuje się aż tak długo. [4]
                    Zapach: Bomba aromatyczna. Owoce (w tym ulubione cytrusy), kwiaty, żywica i sosna. Wszystko intensywne i przyjemne. [5]
                    Smak: Tak jak w "zapach". Do tego dobrze zbalansowana goryczka, które utrzymuje się na języku. [5]
                    Wysycenie: Świetne, piwo pije się bardzo gładko. Zarówno sesyjne jak i degustacyjne. [5]
                    Opakowanie: Klasyczna, pintowa, bardzo estetyczna. Charakterystyczna dla browaru Pinta. Cieszy fakt, że wszystko jest na niej szczegółowo opisane. [5]
                    Uwagi: Piwo chyba dla każdego, nawet jeśli ktoś nie lubi goryczki Jak najbardziej polecam - chociażby dla bogactwa aromatów.

                    Moja ocena: [4.9]

                    Comment

                    • piaskun87
                      Junior
                      • 08-2013
                      • 19

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor bardzo ciemny, czerwono-miedziany [5]
                      Piana: Obfita, oblepia szkło, skrawki utrzymują się do samego końca [5]
                      Zapach: Bardzo przyjemny, czuć chmiel, niestety więcej aromatów nie mogę rozpoznać [4.5]
                      Smak: Treściwe, bardzo bogaty bukiet smaków, mieszanka bliżej nieokreślonych owoców i sporej dawki goryczki - bardzo dobra kompozycja [5]
                      Wysycenie: Optymalne - nie za silne, nie za słabe [5]
                      Opakowanie: Niestety piwo było nalewane do kufla przez barmana więc dokładniej się nie przyjrzałem. Zauważyłem gustowną zieloną etykiete z pełnym opisem stylu piwa i składników. [4.5]
                      Uwagi: Genialne piwo, lecz na Polskie realia lekko drogie (10zł za but.)

                      Moja ocena: [4.8]

                      Comment

                      • Hapek
                        Senior
                        • 03-2013
                        • 100

                        No to przepłaciłeś i to ładnie. Piwo można dostać w kwocie poniżej 7 zł.

                        Comment

                        • Hapek
                          Senior
                          • 03-2013
                          • 100

                          Kolega napisał "(10zł za but.)" więc chyba chodzi o butelkę ze sklepu. Przynajmniej tak mi się zdaje.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Kolega także napisał
                            Niestety piwo było nalewane do kufla przez barmana
                            a w sklepach trudno ich spotkać przy pracy
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              10 zł to ja płacę za Atak w kawiarni, w Polkowicach, więc i piaskun87 może.
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎