Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] Atak Chmielu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pess09
    Senior
    • 12-2013
    • 284

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czerwonawo-herbaciany [4.5]
    Piana: Skąpa jednak zbudowana z drobnych pęcherzyków, lekko oblepia szkło [3.5]
    Zapach: Głównie żywica, igły grejpfrut, dobra intensywność. [4.5]
    Smak: Podobnie jak w zapachu przeważają amerykańskie chmiele, piwo pije się bardzo lekko, goryczka na niezbyt wysokim poziomie jednak jest nawet długa i przyjemna [4]
    Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta bez szału, lecz schludna. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.175]

    Comment

    • Dukat_WSI
      Senior
      • 03-2015
      • 781

      Kiedyś za rewolucję uchodziły Żywe z Ambera i Miodowy Ciechan. Dziś już "trącą myszką". Nie oszukujmy się, Atak Chmielu i Rowing Jack przy bardziej chmielonych trunkach raczej dzisiaj mogą być traktowane jak klasyki, które trudno nazywać nowatorskimi. Trendy na rynku się zmieniają i lekkie AIPA od dawna nie są "na fali". Już rok 2014 był raczej zdecydowanie rokiem BIPA/american stouts, w 2015 królują już zupełnie inne nuty. Panta rhei.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie oszukujmy się, Atak Chmielu i Rowing Jack przy bardziej chmielonych trunkach raczej dzisiaj mogą być traktowane jak klasyki, które trudno nazywać nowatorskimi.
        i takie mają chyba być. Dla zwykłego Tyskotatropijcy wymienione przez Ciebie piwa to i tak ekstremum. Dla spijacza tzw. regionalnych one są ledwo akceptowalne. ACh i RJ to po prostu piwa tylko z jednego z wielu etapów "birgikostwa"

        Grunt by cały czas kosztowały te 6 - 6,5 zł a najlepiej 5,5zł :]
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          Atak chmielu wciąż trzyma dobry poziom, to bardziej Red/Amber IPA niż klasyczne A-IPA ale piwo trzyma niezły, równy poziom. Bogaty aromat, niezła goryczka i spore słodowo-karmelowe "body" które nie przytłacza za bardzo swoją obecnością. To piwo wciąż ma swoje zasłużone miejsce na rynku.

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziany [4]
            Piana: Jasna, zwarta, zostawiła ślad na szkle, z czasem opadła do małej warstwy. [4.5]
            Zapach: Chmiele - cytrusy i iglaki, kwiaty, odrobina melanoidyn. [4]
            Smak: Ciemne słody kontrowane średnią, przyjemną - szlachetną goryczką w stylu żywicy i grejpfruta oraz owoców. [4]
            Wysycenie: Średnie - może ciut za niskie. [4]
            Opakowanie: Przejrzyste, czytelne, trochę za ciemne. [4]
            Uwagi: Ikona polskiego kraftu trzyma się nieźle!

            Moja ocena: [4.05]

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Herbaciane, klarowne [4.5]
              Piana: Idealna - całkiem obfita, barwa brudnej bieli, trwała, mocno zbita, drobnopęcherzykowa, ładnie i gęsto firankowała. [5]
              Zapach: Bez zaskoczeń czyli: żywica, iglaki, owoce tropikalne, cytrusów trochę mniej, ogólnie średnio intensywny aromat, ale prawidłowy i przyjemny. [4]
              Smak: Średnio-wysoka podbudowa słodowa, karmel, półsłodkie, dość pełne, średnia, długa(na granicy zalegania) żywiczno-trawiasta goryczka. [4]
              Wysycenie: Średnie- trochę za niskie, ale do szybkiej konsumpcji odpowiednie. [4]
              Opakowanie: Prosta, adekwatna grafika, komplet informacji, czytelnie, przyjemna faktura etykiety, standard Pinty [4.5]
              Uwagi: Proste AIPA, z wyjątkiem znacznej ilości karmelu w smaku, bez niespodzianek, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Po prostu smaczne i udane piwo.
              Warka 13.02.2016.

              Moja ocena: [4.15]
              Last edited by rafalek21; 22-09-2015, 18:27.

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                Piję to piwo ostatnio ze średnią raz na dwa miesiące, głównie z sentymentu.
                Trzeba przyznać, że warka z datą do 01.03.2016 jest w smaku bardzo goryczkowa, jak za starych czasów, cytrusowa i lekko pestkowa. Z '' nowych czasów '' słód większy, który tylko paradoksalnie podkreśla goryczkę i stanowi świetną podbudowę.

                Niestety ta warka ma jedną dużą wadę: aromat. To nie atak chmielu, tylko solidne pierdnięcie karmelu.

                W smaku dobre, w zapachu nie.

                Comment

                • Balesss
                  Member
                  • 09-2012
                  • 54

                  Dlatego ja to piwo nazywam "Atak Karmelu". Tak jest przecież już od dawna.

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    Piję po dłuższej przerwie i warka z datą 27.04.2016 jest udana. Mocno goryczkowa, bardzo treściwa. Karmelu też sporo i taki już jest urok tego piwa, ale na brak chmielu - zarówno w warstwie zapachowej jaki smakowej - narzekać nie można, wręcz przeciwnie. Finisz bardzo długi, wali konkretnie po sensorach, chmiel aż inwazyjny, zalegający, ale tak jak lubię. Miło było wrócić do ACh
                    Last edited by chechaouen; 14-11-2015, 21:24.

                    Comment

                    • Admirador
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 431

                      Warka: 8/06/2016
                      Piana rewelacja, puszysta, wysoka, trwała.
                      W aromacie karmel, herbatniki, wyraźnie, ale nie powiedziałbym, że zdominowały wszystko. Są też cytrusy i żywica. Oraz coś metalicznego co trochę psuje ogólne wrażenie.
                      Smak: konkretna podbudowa słodowa, czuć te 15 plato. Jest dość słodko. Ale z drugiej strony, przyjemna, wyraźna, ale zdecydowanie nieprzegięta goryczka.
                      Piszcie co chcecie, ale to piwo nadal jest dobre. Oczywiście, nie robi takiego wrażenia jak kiedyś, wiadomo czego się spodziewać, ale jak dla mnie wciąż jeden z pewniaków.

                      Comment

                      • Admirador
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 431

                        Warka: 27/07/16. Mocno karmelowa, nawet kolor jakiś taki zaskakująco ciemny.
                        Goryczka "uładzona", w tej wersji piwo nie powinno zaszokować nowicjuszy
                        Jednym słowem: bywało lepiej. Ale i tak mi smakowało.

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          Warka 12.10.2016.
                          Kolor herbaciany, klarowny.
                          Średnio obfita, beżowa, trwała piana,
                          W aromacie owoce tropikalne, cytrusy, karmel, żywica, średnio intensywny, przyjemny
                          Smak: Dużo karmelu, cytrusy, żywica, słodkawe, pełne, wysoka cytrusowo-żywiczna goryczka, dość długa. Wysycenie odpowiednie.

                          Sporo w tym piwie karmelu, ale to taki znak rozpoznawczy dla Ataku Chmielu, piwo to powinno mieć swój podstyl - Caramel IPA. Ogólnie całkiem smaczne, jeśli znaczna karmelowość nam nie przeszkadza.

                          Comment

                          • browar250
                            Junior
                            • 07-2016
                            • 1

                            Jestem świeżo po spożyciu tego piwa i jestem niestety nieco zawiedziony. Jednak nie piwem, a samym sobą i moim poczuciem smaku. Po tak licznych, napisanych powyżej, pochlebnych ocenach ciężko mi się pogodzić z faktem, że dla mnie to piwo jest najzwyczajniej zbyt gorzkie

                            Wypiłem lekko schłodzone. Początkowe wrażenia były na plus. Bardzo, jak dla laika takiego jak ja, intensywny aromat, który przypadł mi do gustu. Piana wyszła mi bez szału, ale to raczej wina tego, że źle nalałem. Smak ogólnie też ciekawy. Tylko to nachmielenie, bardzo intensywne. Aż nazbyt, bardzo silna gorycz. Po każdym łyku czułem tą silną goryczkę jeszcze bardzo długo po wypiciu. Nie wiem, mam nadzieję, że to kwestia moich ubogich doświadczeń z browarami rzemieślniczymi. Może z czasem przywyknę i docenię intensywną gorycz.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika browar250 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Po każdym łyku czułem tą silną goryczkę jeszcze bardzo długo po wypiciu.
                              czyli mocna, zalegająca, łodygowa, taniczna oraz ściągająca goryczka :] czyli przechmielone lub kiepskiej jakości chmiel.
                              Ewentualnie Twoje kubki smakowe, jeszcze nie weszły na poziom HOPHEAD

                              Nie ograniczaj się do jednego piwa, pij szersze spektrum to szybciej wyrobisz sobie smak i wtedy dowiesz się czy lubisz mocną, ale szybką goryczkę. Czy zalegającą od której język staje kołkiem.

                              pozdrawiam
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • jerzdna
                                Senior
                                • 07-2014
                                • 240

                                Ataku Karmelu ciąg dalszy... Pite wczoraj w pubie w światowy dzień IPA.
                                Goryczka zalegająca i tona karmelu. Żadnej ameryki, panie...
                                Dobrze że wziąłem 0.2 l
                                Nie polecam

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎