Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] Atak Chmielu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jimmy_jb
    • 11-2005
    • 911

    Chyba powinni zmienić nazwę na "Atak karmelu" bo w pitym ostatnio goryczka owszem obecna ale na poziomie poniżej chociażby "Nelsona" z Krajana za to karmelu z mocno wyczuwalnym maślanym diacetylem zdecydowanie za dużo.
    Last edited by Jimmy_jb; 31-12-2014, 01:26.
    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

    Comment

    • Treborr
      Junior
      • 05-2014
      • 6

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno miedziany [4]
      Piana: strasznie ciężko ją uzyskać, ale jeśli już się pojawi to zostaje na dłużej [3]
      Zapach: cytrusowo- chmielowy, intensywny, przyjemny [4]
      Smak: słodkie owoce typu mango przykryte mocną (minimalnie nachalną) goryczką [4]
      Wysycenie: troszeczkę za niskie [3.5]
      Opakowanie: nie podoba mi się ale wszelkie niezbędne informacje zawarte [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • Bernay
        Junior
        • 06-2014
        • 4

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemna miedź [4]
        Piana: znikoma [3]
        Zapach: cytrusowo- chmielowy, orzeźwiający, [4]
        Smak: słodkie owoce plus mocna goryczka, czyli tak jak lubię, minus za goryczkę nie najlepszej jakości [4]
        Wysycenie: na średnim poziomie [3]
        Opakowanie: raczej nie w moim stylu choć może się podobać [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.8]

        Comment

        • jerzdna
          Senior
          • 07-2014
          • 240

          Warka do 8.06.2015r. Słabo Panowie. Co się stało się... Smak i owszem broni się jest słodowo-chmielowe. Goryczka solidna, trochę zalegająca. Ale aromat kiepsko. Trochę traw i iglaków czuć, głównie po otwarciu lub mocnym zamieszaniu szklanką, ale cytrusy zaginęły bez śladu, jak samolot malezyjskich linii lotniczych. I jeszcze coś nieprzyjemnego, coś pomiędzy mokrym kartonem a masełkiem... :/ Ale wierzę w poprawę

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Treborr Wyświetlenie odpowiedzi
            Kolor: ciemno miedziany [4]
            Piana: strasznie ciężko ją uzyskać, ale jeśli już się pojawi to zostaje na dłużej [3]
            Zapach: cytrusowo- chmielowy, intensywny, przyjemny [4]
            Smak: słodkie owoce typu mango przykryte mocną (minimalnie nachalną) goryczką [4]
            Wysycenie: troszeczkę za niskie [3.5]
            Opakowanie: nie podoba mi się ale wszelkie niezbędne informacje zawarte [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.85]
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bernay Wyświetlenie odpowiedzi
            Kolor: ciemna miedź [4]
            Piana: znikoma [3]
            Zapach: cytrusowo- chmielowy, orzeźwiający, [4]
            Smak: słodkie owoce plus mocna goryczka, czyli tak jak lubię, minus za goryczkę nie najlepszej jakości [4]
            Wysycenie: na średnim poziomie [3]
            Opakowanie: raczej nie w moim stylu choć może się podobać [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.8]
            Razem pijecie i oceniacie?
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              Warka 08.08.15 i znowu nie jest dobrze, albo ja mam pecha i kupuję te mniej udane warki, albo to piwo jedzie na renomie sprzed 4 lat.

              Pytam się gdzie są cytrusy? Gdzie są żywice?

              Kolega jerzdna dobrze zauważył, że najwięcej jest aromatów trawiastych (przy takiej ilości amerykańskich chmieli nie wiem jak to w ogóle możliwe)

              W smaku jest już odrobinę lepiej, ale to nadal nie jest to czego oczekuje od piwa tej klasy.

              Poczekam na jakąś dobrze ocenianą warkę i dopiero kupię ponownie.
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • kryh
                Junior
                • 01-2015
                • 1

                potwierdzam, warka do 8.06 dramat...

                Comment

                • piechu36
                  Junior
                  • 05-2013
                  • 6

                  Tej warce (08.06) chyba bliżej do koźlaka niż AIPA. Karmel, chleb i dopiero słaby aromat chmielowy.

                  Comment

                  • Wujas
                    Gość
                    • 11-2014
                    • 267

                    Warka z datą ważności 28.07.15. poprawna. Nic dziwnego ani koźlakowatego nie wyczułem.
                    Są cytrusy, jest żywica, chmiel-ameryka, słód...goryczka minimalnie zbyt długa.
                    Wysycenie w sam raz.
                    Atak chmielu jest z nam od prawie 4 lat więc wiadomo, że nie robi już dzisiaj większego wrażenia. Jednak ze względu na sentyment (moje pierwsze prawdziwe piwo, kupione w ciemno i to nie w czasach pierwszych warek) warto powspominać.
                    Last edited by Wujas; 12-02-2015, 18:38.

                    Comment

                    • Neptune
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 184

                      Warka do 11-9 niestety rozczarowanie. Goryczka mocna, ale w smaku jest po prostu jak gorzka woda. Żadnych cytrusów, żadnej pełni. Pierwsze poważniejsze rozczarowanie którymś piwem od Pinty.

                      Comment

                      • Dukat_WSI
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 781

                        Piłem w marcu po raz kolejny i też jestem zawiedziony - mam wrażenie, że to już jest inne piwo niż kiedyś, ale może z wiekiem staję się bardziej wybredny - mam tak samo w przypadku muzyki.

                        Comment

                        • yoda79
                          Senior
                          • 01-2013
                          • 861

                          Hejt na Pintę w modzie widzę, no cóż, liderów się szczypie.
                          Do filmu kupiłem czteropak Ataku z datą 25.08 i powiem tak - bardzo dobre piwo.
                          Owszem, trochę za dużo carahella w zasypie (czy tam carapilsa), ciut za mało cytrusów i żywicy w aromacie, ale poza tym ok. Goryczka wyraźna (w sam raz te deklarowane 59 IBU), nie zalega, nie jest tępa. Oczywiście solidna podbudowa słodowa, ale jednak amerykańce dają o sobie znać.
                          Wypiłem tyle wtop za 7-15 zl (HardBride ostatnio), że Atak wypiłem z dużą przyjemnością. Co jakiś czas będę powtarzał.

                          Comment

                          • tristan_tzara
                            Senior
                            • 12-2007
                            • 1038

                            Tez nie rozumiem wjazdow co jakiś czas. Kupuje czasem atak chmielu, bo nie ma specjalistycznego w pobliżu, bo za późno itp a pinte w lodzi można znaleźć w wielu sklepach. Wiadomo, nie jest to bomba goryczy czy jakieś mega dzieło sztuki, ale zawsze wita mnie miłym aromatem i fajnym zbalansowanym smakiem. Raz tylko trafiłem na mega karmel u to z 2 lata temu. Solidny staf.

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              Kiepskie się to piwo zrobiło. Nie piłem go dawno i postanowiłem wczoraj je sobie odświeżyć - i powinno się raczej nazywać Atak Karmelu.

                              Comment

                              • MrGodiva
                                Member
                                • 11-2014
                                • 56

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: ładny czerwonomiedziany, bardzo intensywny, klarowny [4]
                                Piana: Piękna gęsta piana, bardzo ładnie oblepia szkło, zanika powoli do cienkiego kożuszka [5]
                                Zapach: Tutaj zdziwienie... Ciężko ten aromat nazwać amerykańskim, jest on raczej ciężki, nie nieprzyjemny ale mało w nim żywic, cytrusów, jakoś tak mało się dzieje, czuć jednak coś a'la karmel [3.5]
                                Smak: Jest mocna goryczka, raczej średniowytrawne, lekko trawiaste, lekkie nutki chlebowe również wyczuwalne, balans pomiędzy goryczką a słodowością zdecydowanie w stronę goryczki chociaż mocno jest wyczuwalny wyczuwalny karmel. [3.5]
                                Wysycenie: Mi pasuje [5]
                                Opakowanie: Informacje o składzie są dostępne, to duży plus. Nie porywa mnie jednak grafika, dla mnie wszystkie etykiety pinty wyglądają jak wbudowanych szablonów PowerPoint-a. Papier oczywiście OK ale mogliby bardziej się postarać [4]
                                Uwagi: Warka z datą wrześniową, nie pamiętam dnia. Piwo zakupione jako kultowe, tym większa moja podnieta, że mam oto do czynienia z czymś klasycznym, tymczasem... na pewno aromat nie pasuje w żaden sposób do chmieli amerykańskich, smak średni... kompozycja chmieli sprawia, że owszem owoce są wyczuwalne ale brakuje tutaj tych żywić i cytusów, są za to owoce tropikalne - nasuwa mi się skojarzenie z marakują. Ogólnie piwo dobre ale nie wybitne. Niestety w mojej okolicy niewiele jest sklepów z piwem (takiego stricte piwnego nie ma w ogóle) więc kiedyś po nie jeszcze sięgnę

                                Moja ocena: [3.775]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎