Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] Atak Chmielu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • blk01
    Junior
    • 12-2011
    • 18

    #76
    Pierwszy post i chyba obrazoburczy, ale zaznaczam, że po prostu nie lubię IPA i to moja subiektywna opinia

    Kolor: Ciemnorudy, klarowny, ale nie "idealnie klarowny". [4]
    Piana: U mnie od początku niziutka (kilka milimetrów) ale dzielnie się trzymała do samego końca [4]
    Zapach: Drewno z odświeżaczem do powietrza typu "leśny" + nuty owocowe. Przez ten "odświeżacz mi się zupełnie nie podoba, trochę zalatuje mydłem?[2]
    Smak: Jest to na pewno IPA, dobre, ale nie wybitne (chociaż piłem takich piw tylko kilka), mimo, że nie jest to mój ulubiony styl to chyba mi posmakowało wg zasady -Dobre, bo Polskie. Karmel, cytrusy i przede wszystkim drewno, trochę kojarzy mi się ze szkocką whisky. Może coś mam z tym drewnem, bo związany jestem zawodowo i rodzinnie z leśnictwem ;] [4]
    Wysycenie: po 2/3 słabiutkie, a piję dosć szybko[3]
    Opakowanie: Pinta jak Pinta, oryginalne jakby młodzieżowe opakowanie, nie jest w moim stylu ale ma jakiś swój styl. Złoty pusty kapsel, szkoda [3,5]
    Uwagi: Pewnie jeszcze kiedyś kupię mimo, ze nie jest to moje ulubione piwo, to browar na pewno ulubiony . 5,99 zł boli

    Czytuję to forum od około 2 lat, ale nie czułem się wtedy godzien dołączyć do tego grona :P od półtora roku mieszkam w pobliżu sklepu specjalistycznego z piwkami, więc swoje wypiłem i chyba w jakimś tam stopniu mogę komentować :P Witam wszystkich

    Comment

    • szalina
      Member
      • 01-2010
      • 42

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czerwony, klarowny, piękny! [5]
      Piana: wysoka, gęsta, kremowa, długa [5]
      Zapach: cytrusy, lekko drożdże ale nie dominują, słodowo, lekko [5]
      Smak: mocne połączenie goryczki z cytrusami, głównie grapefruit, intensywny pozostający na długo, szczególnie goryczka! [5]
      Wysycenie: średnie wysycenie, akurat [5]
      Opakowanie: klasyczna Pinta, piątka za spodenki amerykańskie [5]
      Uwagi: zdecydowanie najlepsza z Pint! polecam miłośnikom Pale Ale ale i lagerów i pilsów goryczkowych. Piwo na piątkę!!!!!

      Moja ocena: [5]

      Comment

      • Aleksandros
        Senior
        • 05-2011
        • 352

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Rubinowo-miedziany. Piękny! Piwo jest klarowne. [5]
        Piana: Kremowa, dość wysoka i sztywna. Brudzi szkło. Średnio trwała, w połowie szklanki zostaje cienka warstewka. [4.5]
        Zapach: Przede wszystkim chmiel (cytrusy), lekki karmel. Średnio intensywny. [4]
        Smak: Na pierwszym planie mocna cytrusowo-trawiasta goryczka, ale czuć też solidną słodową bazę. Miękkie, harmonijne i smaczne. Alkoholu nie czuć. Mogłoby być nieco bardziej treściwe, ale i tak wystawiam 5. [5]
        Wysycenie: Poniżej średniego, pasuje idealnie. [5]
        Opakowanie: Brzydkie nawet jak na PINTĘ. Chyba najbrzydsze z serii. Sytuację ratują drobiazgowe dane. [3]
        Uwagi: Bardzo smaczne. Pomimo znacznej mocy, alkoholu nie czuć. Można spokojnie wypić z przyjemnością kilka "Ataków" pod rząd. Dla mnie nr 2 po "Czarnej dziurze".

        Moja ocena: [4.5]

        Comment

        • kogoot
          Member
          • 05-2009
          • 47

          #79
          co do opisu to zgadzam sie z wiekszoscią moich poprzednikow.
          Pite w barze omerta w krakowie, nalewane na trzy pociagniecia! znkomity kolor smak i barwa zaskoczylo mnie bardzo pozytywnie. bede szukal teraz wersji butelkowej bo nie mialem okazji.
          jak dla mnie bardzo dobre piwo i kaca po nim nie ma LOL

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            #80
            Kupiłem w końcu butelkę, żeby w spokoju wypić i ocenić... i nie ocenię. Skoro wszyscy tak się nim zachwycali, to moje musiało być zepsute - stęchły zapach mokrego kartonu, w smaku głównie tępa goryczka, kończąca się jednak wyjątkowo cierpko. Przydatności do spożycia wg datownika nie brakowało, co najmniej jeszcze miesiąc. Nie zmogłem całego.

            5.50 w pioch, a właściwie do zlewu. A mogłem kupić sobie coś litewskiego...
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • qlpin
              Senior
              • 09-2011
              • 105

              #81
              5,50 to sprzedawca musiał wiedzieć, że jest trafione bo w Poznaniu/Rzeszowie sprzedają je w okolicach 7

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika qlpin Wyświetlenie odpowiedzi
                5,50 to sprzedawca musiał wiedzieć, że jest trafione bo w Poznaniu/Rzeszowie sprzedają je w okolicach 7
                Po tyle są wszystkie Pindy u mnie.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • qlpin
                  Senior
                  • 09-2011
                  • 105

                  #83
                  nice!
                  to trzeba będzie pomyśleć nad przeprowadzką

                  Comment

                  • Parzon
                    Member
                    • 05-2010
                    • 52

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czerwony, klarowny - cieszy oko. [5]
                    Piana: Gęsta, drobna, jednak niknie w trakcie degustacji. [4.5]
                    Zapach: Cytrusowy, głęboki, bardzo przyjemny - koi i uspokaja zapowiadając daznania smakowe. [5]
                    Smak: Dominujaca gorycz chmielu. Nuty słodowe, żywiczne. Intensywny, treściwy. [5]
                    Wysycenie: Odrobinę zbyt małe. Tylko odrobinę... [4.5]
                    Opakowanie: Bardzo adekwatne. Bez ściemniania o wielowiekowej tradycji i grubego plebana w chmielowym wieńcu. Wszystkie informacje dotyczące składu. [5]
                    Uwagi: Jedno z moich ulubionych piw. Brakowało mi takiego piwa. Jeden minus - cena.

                    Moja ocena: [4.925]
                    Lubię kiedy się zieleni,
                    lubię jak się piwo pieni...

                    Comment

                    • iromek
                      Junior
                      • 01-2012
                      • 20

                      #85
                      Trochę jestem piwnym prostakiem, nieumiejącym wyczuć sosnowo-cytrusowych aromatów. Mogę tylko napisać, że to moje ulubione polskie piwo. Posiada odpowiedni zapach, posiada odpowiedni smak, a przede wszystkim, jest gorzkie tak, jak lubię. U mnie 5- (nie daję 5, bo może kiedyś wypiję coś lepszego, i co wtedy?)

                      Comment

                      • beczka
                        Junior
                        • 03-2010
                        • 8

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bardzo ciekawy ciepły ciemny [4]
                        Piana: jest fajnie ,piana nie utrzymuje się zbyt długo [4.5]
                        Zapach: cudowny inny niż piwa klasyczne zachęcający do degustacji [5]
                        Smak: 5 to za mało pierwszy łyk jest słodki kolejno przechodzi w coraz bardziej gorzkie odczuwalny jest smak sosnowy, jałowcowy, po prostu bukiet smaku jakiego jeszcze nie piłam na końcu jest odczuwalny smak piołunu wspaniale kończący smak piwa. [5]
                        Wysycenie: nasycenie odpowiednie [4]
                        Opakowanie: dość ciekawe ale mało różniące się od innych PINT [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.85]

                        Comment

                        • fxone10
                          Member
                          • 08-2011
                          • 32

                          #87
                          Prawdziwa bomba chmielowa za 5,49pln

                          Kolor: ciemny bursztyn lekki rubin [4.5]
                          Piana: na jeden palec, biała gęstawa [4]
                          Zapach:słodkie żywice, sosnowy gaj.. zapach najpiękniejszy wśród polskich piw[5]
                          Smak: bomba chmielowej goryczki, słodowość ma problemy z przedarciem przez skomasowany atak chmielu, ale ta landrynkowa słodycz dochodzi do głosu po 15min
                          i jest efekt grejpfruta, w czasie sesji dodatkowo posmaki zielonej herbaty z cytryną [5]
                          Wysycenie: średnie i zbyt niskie jak na ten styl[4]
                          Opakowanie:szkoda, że przy IPA brak IBU [4]
                          Uwagi: Piwo, za którym swego czasu człowiek błądził po Mokotowie, szukając małego sklepiku osiedlowego, dziś mam je pod nosem za 5.49 pln w Leclercu na Bielanach. Partia do 12.07.2012. I jest to piwo jedyne takie w Polsce. Bezkompromisowe.
                          Moja ocena: za piwo [5] za styl [4.5]

                          Comment

                          • Kamień
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 361

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnorudy, głęboki. Piwo prezentuje się pięknie. [5]
                            Piana: Niewysoka ale drobnoziarnista. Prawie w całości przylepiła się do szkła a na powierzchni piwa pozostała cienka firanka. [4]
                            Zapach: Aromatyczny, owocowy, delikatnie chmielowy, z drzewnym aromatem i czymś co kojarzy mi się trochę z belgijskimi klasztorniakami. Może to drożdżowa nutka? [5]
                            Smak: Na początku czuć bogaty smak owocowy, wymieszany z aromatyczny, ziołowym posmakiem chmielu i żywicznym aromatem. Po przełknięciu chmiel przechodzi jednak do prawdziwego natarcia i pozostawia intensywna, długotrwałą lecz szlachetną ściągającą goryczkę. Wszystko uzupełnia miły, słodowy posmak. [5]
                            Wysycenie: Niezbyt wysokie. Znakomicie pasujące do charakteru piwa [5]
                            Opakowanie: Na pewno bardzo oryginalne. Poczałkowo stylistyk Pinty nie przypadła mi do gustu, jednak z czasem się przekonałem do niej. Aczkolwiek uważam, ze etykieta Ataku Chmielu jest jedna z mniej udanych. Brawa i podziękowanie za wyczerpujące informacje na etykiecie: szczegółowy skład, parametry i temperaturę serwowania. Kapsel golas. [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.875]

                            Comment

                            • darko
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 2078

                              #89
                              Zapach chmielowy, owocowy (owoce tropikalne), pachnie prawie jak soczek "multiwitamina". Smak głównie chmielowy ze słodową podbudową i dużą, ale przyjemną goryczką. Posmak żywiczny.
                              Warto wypić. Piwo smaczne, ale te chmiele "tutti frutti" to nie w moim guście.

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #90
                                Czyli w Artezanie nie ma co liczyc na AIPA
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎