Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Na Jurze, [Pinta] Atak Chmielu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • AdrianR
    Member
    • 04-2014
    • 62

    I masoni...ups
    http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
    https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
    http://instagram.com/adrianpijepiwo

    Comment

    • pen
      Member
      • 05-2014
      • 97

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: miedziano-rubinowy [5]
      Piana: sredniopecherzykowa, lekko brudnawa, sredniotrwala, doskonale zdobi szklo [4.5]
      Zapach: cytrusy i iglaki pelna para, z biegiem czasu dominacja nut slodowych [4]
      Smak: solidna goryczka grejpfrutowa, wyraznie wyczuwalna sosna i zywica, dosc dlugo zalega ta goryczka, lekko wyczywalny karmel i zelazistosc [4]
      Wysycenie: nic dodac nic ujac [5]
      Opakowanie: lubie stylistyke pinty i pelnie informacji [4.5]
      Uwagi: fajnie bylo wrocic do tego solidnie nachmielonego piwa... po raz pierwszy wypilem je 2 lata temu i wlasciwie od niego cala moja przygoda z prawdziwym piwem sie zaczela... wlasciwie to odmienilo sie moje zycie (kosztem miesiecznego budzetu) ;-) pomimo piwnej rewolucji w Polsce i ukazania sie na rynku wielu aipa sadze ze atak chmielu nadal daje rade!

      Moja ocena: [4.175]

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        Mniej (chyba) karmelu i od razu lepiej Bardzo dobra warka, goryczka wysoka, aromat w porządku, wysycenie również, piana trochę do poprawy, ale ogólnie lepiej niż było.

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          do 12.12.2014

          Daje rade aromaty amerykańca są, niezbyt intensywne ale są. Sporo karmelu z lekkim diacetylem daje mleczne toffi ale jako całość ujdzie da się wypić. Jeśli chodzi o powtarzalność polski Kraft jest na żenującym poziomie już lepiej dołożyć te 2-4 złote i kopić europejską/amerykańską marke a na zwykłe codzienne picie ważyć coś w domu. Ja tak robię.
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Goryczka jest mniejsza, albo moje kubki smakowe się wypaliły.

            Mój kolega który tankuje tyskie i lechy, jak dałem mu na basenie do spróbowania lekko chłodnego ataku, stwierdził co prawda ,że gorzkie, ale nie wykręciło mu "ryja"

            Wyczuł mango :]

            ja melona, karmel, pomelo i mango.
            Lekka żywica.

            Piana choć pite z herbacianego przeźroczystego kubeczko/szklanki arcoroca z uszkiem całkiem udana i ładna.

            Piwo smaczne, aczkolwiek bez pazura. takie dobre codzienne piwko. Przy większych ilościach pewnie za słodowe.

            Konkluzja jest więc taka. Piwo smaczne, ale za te 6-7zł wole kupić coś wyraźniejszego, którego jeszcze nie piłem.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • jerzdna
              Senior
              • 07-2014
              • 240

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny bursztyn. Pilem jasniejsze AIPA ale nie mam zastrzezen co do Ataku [4.5]
              Piana: Niska. Drobnopecherzykowa. Utrzymuje sie do konca picia w postaci malej czapeczki. Koronki zostawia piekne [4]
              Zapach: Piekno w nosie Cytrusy z grejpfrutem na czele, melon, mango, zywica i slodko pachnace kwiaty. Karmel. Jest tez delikatnie slodowe [5]
              Smak: Grejpfrutowo-lekkoslodkawe. Trawiaste. Z posmakiem chlebka. Pelne i tresciwe. Bardzo dobra, solidna goryczka. Odrobine sciagajaca ale nie meczaca [4.5]
              Wysycenie: Niskie. B.dobre [5]
              Opakowanie: Z kija [4.5]
              Uwagi: Pite wczoraj w Hopsters w Wawie jako nr 3. Wstyd sie przyznac ze pierwszy raz pilem Atak. Nie mam rozsadnego wytlumaczenia dlaczego tak dlugo zwlekalem

              Moja ocena: [4.65]

              Comment

              • Krzysztof_IPA
                Junior
                • 09-2014
                • 23

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztynowo-czerwony, przejrzyste [4.5]
                Piana: lekko beżowa, drobnopęcherzykowata,dość długo się utrzymuje, ładnie oblepia szkło, zwarta, sztywna [4]
                Zapach: dużo cytrusowych nut, słodki, bardzo przyjemny od samego początku [5]
                Smak: Na początku stosunkowo łagodny grejpfrut (natomiast ciężko wyczuwalny) - bardzo krótko trwa - tyle co mamy w podniebieniu, potem gorzka, ściągająca goryczka, która długo zalega, dość wytrawne piwo [3]
                Wysycenie: średnie-małe nasycony, ale na ten gatunek OK [4]
                Opakowanie: butelka bezwrotna, piłem atak chemielu już z nową etykietą (zieloną), estetyka ok, wystarczająco dużo informacji, nie powala nie razi [3]
                Uwagi: Pierwsze oceniane przeze mnie piwo. Piękny zapach, smak gorzki i cierpki, mało pijalne. Cena ok. 9 zł. Dla mnie rozczarowanie.

                Moja ocena: [3.925]

                Comment

                • gebruiker
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 187

                  Wypiłem właśnie Atak po dłuższej przerwie i raczej więcej już po niego nie sięgnę. Aromat głównie słodowy, do tego bardzo słabo wyczuwalne nuty owoców tropikalnych. Goryczka praktycznie nie istnieje, szczególnie jak na styl. W smaku przeważa karmel, wysycenie niskie. Piwo generalnie pije się nieźle, gdyby było dwa razy tańsze i dostępne w każdym osiedlowym sklepie to pewnie bym je jeszcze kiedyś kupił. Ale to nie jest AIPA. Bardziej jakieś angielskie ale z niewielkim dodatkiem amerykańskiego chmielu.
                  Last edited by gebruiker; 13-09-2014, 01:58.

                  Comment

                  • kostas
                    Senior
                    • 08-2014
                    • 212

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, trochę odbiegający od stylu. Chyba górę biorą tutaj ciemne słody. Piwo jest klarowne [3.5]
                    Piana: Piwo agresywnie nalewane, co i tak nie dało zbyt obfitej piany. Szybko opada do średniej wielkości koronki, zostawia ślad na szkle [3.5]
                    Zapach: I tutaj się zaczyna. Jest zapach soku multiwitaminowego, jest wyraźna żywica, w tle majaczy zapach słodu karmelowego [4.5]
                    Smak: Wyraźna, szlachetna i niezalegająca goryczka, jednak do czasu. Zmysł smaku bardzo szybko się do niej przyzwyczaja. Bardzo, bardzo wyraźnie wyczuwalny amerykański chmiel na +. Piwo jest bardzo pijalne i po pierwszej butelce chce się go jeszcze i jeszcze [4.5]
                    Wysycenie: Odpowiednie, niemalże niezauważalne czyli jak najbardziej w porządku [5]
                    Opakowanie: Typowo Pintowe, wszystkie istotne informacje są obecne, co jest na +. Kapsel firmowy. Ładnie, schludnie i przede wszystkim oryginalnie. Na - butelka bezzwrotna. [4.5]
                    Uwagi: Ikona piwnej rewolucji w Polsce. Pite nie pierwszy i nie ostatni raz na pewno. Zakupione w "Piwnicy" we Wrocławiu, za przystępną cenę 6,40. Warka do 14.02.2015 r

                    Moja ocena: [4.375]
                    Browar Domowy El Greco na Facebooku

                    Comment

                    • kostas
                      Senior
                      • 08-2014
                      • 212

                      I foto z plenerowej degustacji Na plus na pewno chmielowe szyszki zebrane po drodze ( w sumie ciekawe co to za odmiana rosnąca przy przydrożnym płocie, była bardzo 'aromatyczno-ziołowa')
                      Attached Files
                      Browar Domowy El Greco na Facebooku

                      Comment

                      • Crim44
                        Member
                        • 09-2014
                        • 88

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemny bursztyn, delikatnie miedziany [4]
                        Piana: niska nawet po nalaniu, natomiast utrzymuje się długo i oblepia szkło [3.5]
                        Zapach: mango, karmel, cytrusy, żywica, trochę za mało intensywny [3.5]
                        Smak: w smaku chleb, żywica, trochę karmelu, goryczka taka sosnowa, dosyć drapie i zalega [3.5]
                        Wysycenie: moglo by być troche wyższe [3]
                        Opakowanie: Solidna etykieta, wymienione wszystkie skladniki, dobrze dobrane kolory, brakuje wyrazistości [4]
                        Uwagi: Niezłe piwo ale na tle innych AIPA z polskich browarów obecnie się nie wyróżnia. DAta 3.03.2015

                        Moja ocena: [3.525]
                        Last edited by Crim44; 28-09-2014, 22:06.

                        Comment

                        • PedroC
                          Member
                          • 05-2014
                          • 62

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, czyste Amber IPA
                          Piwo klarowne, ogólnie bardzo ładnie się prezentuje, tylko ten bursztyn podobno niestylowy, ale ja tu nie oceniam stylowości tylko czy jest dobrze. [5]
                          Piana: Drobnoziarnista, ale niezbyt bujna. Nic szczególnego, aczkolwiek w wielu IPA-ch jest gorsza. [4]
                          Zapach: Żywica, żywica, melon, lekkie mango, cytrusów raczej nie ma. Jest całkiem intensywny, ale kiedyś było lepiej. [4]
                          Smak: Dużo iglaków, trochę mango, lekko słony posmak. Goryczka dosyć spora, na 100% jest to 58 IBU, dla Hopheada akurat na odetchnięcie [4]
                          Wysycenie: Akurat, nie szczypało, piwo orzeźwiało, więc chyba tak powinno być? [5]
                          Opakowanie: Butelka - klasyka. Ale chętnie przytuliłbym jakąś limitowaną edycję z pierwszą wersją etykiety [4.5]
                          Uwagi: Nowa warka, do 22 04 2015.
                          Na pewno jest to bardzo dobre piwo, nie robi szału jak 3 lata temu ale jest w dobrej formie jako mniej ekstremalna IPA, a nawet Amber IPA

                          Moja ocena: [4.125]

                          Comment

                          • pavlo11111
                            Member
                            • 11-2014
                            • 78

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny bursztyn, klarowne [5]
                            Piana: Drobno i średnio pęcherzykowa; ładnie zdobi szkło; długo utrzymuje sie na piwie [4.5]
                            Zapach: Cytrusy, po ogrzaniu owoce tropikalne, mango, mało intensywny [4]
                            Smak: Przyjemny grejpfrut w smaku i w goryczce, która jest na dobrym poziomie. Niezwykle pijalne [4.5]
                            Wysycenie: Na odpowiednim poziomie [5]
                            Opakowanie: Klasyka Pinty, ładne i przejrzyste [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.35]

                            Comment

                            • Piwny_Radek
                              Senior
                              • 08-2014
                              • 108

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Miedziana barwa o niewielkim zmętnieniu. [4]
                              Piana: Pianę tworzy niezbyt obfita biała warstwa, składająca się ze średniej i drobnej wielkości pęcherzyków, które pozostawiają ładne ślady na szkle. [3.5]
                              Zapach: Dość mocny aromat chmielowy utrzymany w leśnej tonacji. Dostrzegamy ociekającą żywicą sosnę, otoczoną przez bujną trawę, w której chowają się opadłe z niej szyszki. Zapach to bardzo rześki i przypomina świeży chmiel pnący się na pobliskim płocie. [3.5]
                              Smak: Również w smaku dominuje pokaźna chmielowość o zdecydowanym leśno-trawiastym uderzeniu. Kontra słodowa jest dość niska, przez co jeszcze bardziej potęguje się wrażenie pokaźnej ilości szorstkiej w odczuciu goryczki. Ta całe szczęście szybko i bez zbytniego zalegania przechodzi przez gardziel. Piwo wytrawne o średniej treściwości i niewyczuwalnym alkoholu. [3.5]
                              Wysycenie: Poniżej przeciętnej [3]
                              Opakowanie: Pintowa klasyka, pełny skład i firmowy kapsel. [4]
                              Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2014/...elu-pinta.html

                              Moja ocena: [3.525]
                              http://piwnyradek.blogspot.com/
                              http://instagram.com/piwnyradek

                              Comment

                              • Szatom
                                Junior
                                • 05-2014
                                • 1

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemnobursztynowy z czerwonymi refleksami. [4]
                                Piana: Piana o średniej wielkości pęcherzykach, niska, szybko opada i pozostawia po sobie niewielki ślad [3.5]
                                Zapach: Cytrusy, owoce tropikalne, mango, nuty zywiczne, niestety pojawią się równiez gotowane warzywka. [3.5]
                                Smak: Na czoło wysuwa się zywica, potem owoce tropikalne, mango, cytrusy i nieco karmelu. Goryczka średnia, spodziewałem się jednak jej mocniejszego uderzenia. [3.5]
                                Wysycenie: Średnie, czyli zbyt niskie w mojej ocenie. [3.5]
                                Opakowanie: Nowa, nieco odświeżona etykieta, dużo info na kontrze, chyba największy plus tego piwa [4.5]
                                Uwagi: Pinto nie idź tą drogą! Wróć na swoje tory!

                                Moja ocena: [3.575]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎