Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Export Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomekot
    Junior
    • 06-2011
    • 16

    #31
    Przed chwiląd egustowałem Łomżyniak pszenicę ijestem mocno zawiedziony.
    Prosucent któey chce byśmy zajrzeli do miasta nad Narwią (albo może do butelki) puszcza na rynek taki szajs to dla mnie znaczy żenua.
    PS czy na zjeździe można być chwilowym gościem bo chciałbym zobaczyć jak się towarzycho bawi. Choć na browar biz. spóźniłem się 15 lat to mam nadzieję trochę strat odrobić
    Last edited by tomekot; 27-07-2011, 17:11.
    Współczesny Nomada - miejsce wypadowe Warszawa

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomekot Wyświetlenie odpowiedzi
      ... chwiląd egustowałem Łomżyniak ... ijestem ... Prosucent któey
      Musiało być bardzo mocne

      O zlot pytaj w odpowiednim temacie.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • tomekot
        Junior
        • 06-2011
        • 16

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomekot Wyświetlenie odpowiedzi
        Przed chwiląd egustowałem Łomżyniak pszenicę ijestem mocno zawiedziony.
        Prosucent któey chce byśmy zajrzeli do miasta nad Narwią (albo może do butelki) puszcza na rynek taki szajs to dla mnie znaczy żenua.
        PS czy na zjeździe można być chwilowym gościem bo chciałbym zobaczyć jak się towarzycho bawi. Choć na browar biz. spóźniłem się 15 lat to mam nadzieję trochę strat odrobić
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        Musiało być bardzo mocne

        O zlot pytaj w odpowiednim temacie.
        Nie wypada tak komentować z punktu widzenia szefa. Ajeśli chodzi o szczegóły to piwo było zdecydowanie nie za mocne lecz z przewagą kwasów piwnych - nie bardzo dlamnie tolerowalnych ( inne bywały gorsze, co nie stanowi powodu do chwały).

        A czy moę zapytać szanownego wszechwładcę czy ilośc wpisów świadczy o jakośći użytkownika.
        Z tego co do mnie dotarło to najczęściej czytany rozdział to jest i piwie-konkretnie, dlatego napisałem o zlocie wraz z opinią o piwie.

        PS. Teraz szczegółówo wyedytowałem tekst i takich byków już mi nie znajdziesz - SZANOWNY SZEFIE
        Współczesny Nomada - miejsce wypadowe Warszawa

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #34
          Warto przez wysłaniem postu sprawdzić byki, dwa razy.

          Poprostu nie lubimy tu jak ktoś pisze z błędami i niechlujnie.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Browar-Besko
            Senior
            • 06-2011
            • 317

            #35
            Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
            Bardzo gęsta, obfita i długo utrzymująca się piana, jak bita śmietana z wiejskiego mleka ! W smaku płaskie, bananowe z nutą goździkowo-cytrusową. Kolor słoneczno-pomarańczowy, mętny taki jak tego typu piwa mają, jak widać na zdjęciu.
            Cena 4,80 zł.
            Attached Files

            Comment

            • Browar-Besko
              Senior
              • 06-2011
              • 317

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: słoneczno-pomarańczowy kolor, mętny taki jak tego typu piwa mają [4]
              Piana: bardzo gęsta, obfita i długo utrzymująca się piana, jak bita śmietana z wiejskiego mleka [4.5]
              Zapach: przyjemny, jak zapach świeżego chleba wyjętego prosto z wiejskiego pieca [4.5]
              Smak: płaski, bananowy z nutą goździkowo-cytrusową, trochę za mało goryczki [3.5]
              Wysycenie: za duże, buzuje jak podwodny wulkan, a w język szczypie jak szampan [3]
              Opakowanie: ładne, na kontretykiecie informacja, że butelka bezzwrotna [4.5]
              Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar-Besko Wyświetlenie odpowiedzi
                normalne piwo do picia (nie unijne)
                Jeśli Łomża Pszeniczna nie jest unijna, to ja już się gubię... Poproszę o definicję piwa unijnego.

                Comment

                • motonita2002
                  Member
                  • 01-2011
                  • 41

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jeśli Łomża Pszeniczna nie jest unijna, to ja już się gubię... Poproszę o definicję piwa unijnego.
                  Proszę bardzo http://enormy.pl/?m=src&atr=,piwo,,,cu,av,al

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika motonita2002 Wyświetlenie odpowiedzi
                    No właśnie nie. To wszystko polskie normy, a nie unijne Unijna jest tylko jedna, ostatnia, na drugiej stronie, oznaczona numerem 32, ale dość ezoteryczna.
                    Kolega Browar-Besko wciąż nie chce zdradzić swojej pieczołowicie skrywanej tajemnicy.

                    Comment

                    • Relik
                      Junior
                      • 07-2011
                      • 11

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: blado żółte, zmętnione [4]
                      Piana: duża i obfita, dość długo utrzymująca się, po opadnięciu kożuszek [4]
                      Zapach: niezbyt intensywny, cytrusowy? [3.5]
                      Smak: dosyć wyraźny, słaba goryczka, wyraźnie kwaskowy [3.5]
                      Wysycenie: odpowiednie [4]
                      Opakowanie: nawiązujące do innych Łomży [4]
                      Uwagi: nic nadzwyczajnego, choć bywało gorzej

                      Moja ocena: [3.625]

                      Comment

                      • krzysztof75
                        Junior
                        • 06-2010
                        • 7

                        #41
                        Prezentuje się to piwo bardzo dobrze. Ładne opakowanie, po nalaniu odpowiedni kolor i piana. Ale gdy przechodzi się do picia to już jest tragedia. To piwo zdecydowanie zasługuje na przydomek "chemicznej pszenicy".
                        Całkowicie się zgadzam. Właśnie spróbowałem i jakoś tak trochę sztucznie smakuje Aha piwko dostałem "w prezencie" więc niestety nie znam ceny

                        Comment

                        • danhaj
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 619

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor złoty, mętny [4.5]
                          Piana: Tak, pojawia się, ale nie jest gęsta, zbita, tylko jakaś nijaka, wielkopęcherzykowa, znika dość sprawnie. [2.5]
                          Zapach: Początkowo wyczuwalne banany, ale w tle narzuca się coś trudne do zidentyfikowania, zdecydowanie coś nieprzyjemnego. Z czasem zapach staje się jakby kwiatowy - lipowy i lipa, to jest kierunek, w którym dalsza ocena tego piwa zmierza. [2.5]
                          Smak: Pierwszy łyk piwa zapowiada się nieźle. Jednak po chwili piwo zamienia się w gazowaną, kwaśnawą wodę, z wyczuwalną chemiczną goryczką. Im większe wygazowanie, tym większe odsłanianie miałkości tego piwa. [1.5]
                          Wysycenie: Dość spore, ale jednak zbyt małe jak na styl. [2.5]
                          Opakowanie: Poprawne. Bez fajerwerków. Dedykowany kapsel. [3]
                          Uwagi: Najsłabsza pszenica na rynku polskim, za granicą też trudno znaleźć gorsze piwo w tym stylu. Jakże itytująca próba użycia słowa klucza na etykiecie - piwo z browaru regionalnego... To taki sam szkodnik jak Koreb i Edi, przekonujący niedoświadczonych klientow, że taka nijakość to wynik mniszej i pieczołowitej pracy w małym, regionalnym browarze.
                          Powinni tego zabronić!

                          Moja ocena: [2.225]
                          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                          www.czechforum.pl

                          Comment

                          • Browar-Besko
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 317

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzysztof75 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Właśnie spróbowałem i jakoś tak trochę sztucznie smakuje
                            Może ta warka była z pszenicy unijnej ?

                            Comment

                            • madu
                              Member
                              • 03-2011
                              • 76

                              #44
                              Czy to możliwe że wcześniejsze warki były lepsze niż te ostatnie?Powtórzyłem sobie jeszcze dwa razy i było niestety gorzej.Pierwsze było z terminem do 26.09. i zrobiło na mnie pozytywne wrażenie (ale bez szału) a następne z datą do 27.12. było pszeniczno-chemiczne.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                #45
                                No to żeście mnie nie pocieszyli. Pierwszy raz kupiłem i teraz nie mam ochoty tego otwierać. Moja butelka ma ważność do 18.01.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎