Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Trybunał Trójsłodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • NaturalArti
    Member
    • 09-2009
    • 86

    #61
    Mała uwaga: nie jest to do końca butelka bezzwrotna ;-) . U naszych południowych sąsiadów (Czechy) jest jak najbardziej zwrotna . W identycznych butelkach sprzedawane jest tam piwko Zubr (nie mylić z naszym Żubrem!). Jak jadę samochodem do Czech (a zdarza mi się mniej więcej 1-2 razy w roku) to zawsze biorę zapas takich buteleczek i je upłynniam. Dzięki temu zakup Trybunał'a wychodzi mi zawsze bardzo korzystnie cenowo.
    Last edited by NaturalArti; 02-11-2012, 22:48.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      #62
      Ja robię zupełnie tak samo, po co wyrzucać zwrotne. A w Czechach w takie butelki nalewa nie tylko Zubr a kilka innych browarów (np. Český Krumlov).

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        #63
        piję to piwo po raz trzeci lub czwarty
        odkąd pojawiło się na sklepowych półkach
        i pierwszy raz wynoszę z konsumpcji
        jednoznacznie pozytywne wrażenia
        dotąd była słodycz z kwaskową nutą
        coś na kształt stronga na granicy przydatności
        teraz oprócz silnej słodowości w zapachu i smaku
        doszła jeszcze delikatna goryczka
        której wcześniej nie zaobserwowałem
        zdaje mi się, że piwo ściemniało o ton
        może coś tam pozmieniali w recepturze
        albo im samo lepiej wyszło
        nareszcie mogę powiedzieć, że wg mnie
        trybunał nie tak bardzo ustępuje swoim poprzednikom
        czyli premiumowi i bio-up greenerowi
        (jeśli nie mylę tej drugiej, staropolskiej nazwy)
        za 2,99 w pobliskim sklepie wart jest uwagi
        veni, emi, bibi

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1303

          #64
          ps. jednak pod koniec szklanicy nieco się pogorszyło
          słodowość zbytnio tu dominuje nad resztą
          nie odżegnuję się wszak od tego, com wyżej napisał
          veni, emi, bibi

          Comment

          • ARobert
            Junior
            • 04-2006
            • 6

            #65
            Dzisiaj kupiłem sobie to piwo dla urozmaicenia swoich
            Amberowych (Naturalne)przyzwyczajeń. Jak dla mnie piwo nieco
            za "ciężkie" . To pewnie skutek wyraźnie słodkawego posmaku
            i trochę mało wyczuwalnej goryczki. Ogólnie niezłe piwo w niezłej
            cenie (2,99). Myślę, że od czasu do czasu będę do niego wracał.

            Comment

            • sasser
              Senior
              • 07-2012
              • 107

              #66
              Proszę o skasowanie niedokończonego posta.

              Piwo piłem z butelki, więc nie mogłem ocenić barwy i piany. Zapach jest świeży, chmielowy. W smaku czuć słodycz, jest delikatna goryczka. Wysycenie na dobrym poziomie. Piwo pije się przyjemnie, nie ma problemu z opróżnieniem butelki. Do tego cena jest dość korzystna (coś ponad 3 zł).
              Last edited by sasser; 25-01-2013, 20:26.

              Comment

              • Glebojad
                Junior
                • 12-2011
                • 12

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Wyraźnie ciemny, przyjemny dla oka. [4]
                Piana: Niestety, piany niemalże brak. Znika przed pierwszym łykiem. [1]
                Zapach: Słodowo-karmelowy, wyczuwalny alkohol. Nie zaskakuje niczym specjalnym. [3]
                Smak: Dość płaski, czuć niemalże same słody ze wskazaniem na karmelowy. Goryczka praktycznie zerowa. [3]
                Wysycenie: Wydaje mi się zbyt wysokie. [2.5]
                Opakowanie: Etykieta, zwłaszcza w porównaniu do Korneliuszy, jest zdecydowanie ładniejsza, choć ten tekst na kontretykiecie powala na kolana... ze śmiechu . Wszelkie informacje jednak są zawarte. [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [2.85]
                Attached Files
                Last edited by Glebojad; 08-02-2013, 11:55.

                Comment

                • psik
                  Member
                  • 01-2013
                  • 86

                  #68
                  W Warszawie w Tesco na Górczewskiej po 2.29 sztuka, ale nie polecam, bo ma jakis nieprzyjemny scierowato-chemiczny posmak:/ Wypilem, ale ledwo.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika psik Wyświetlenie odpowiedzi
                    W Warszawie w Tesco na Górczewskiej po 2.29 sztuka, ale nie polecam, bo ma jakis nieprzyjemny scierowato-chemiczny posmak:/ Wypilem, ale ledwo.
                    U mnie w Rzeszowie też było z ta cenę i dlatego się skusiłem odświeżyć smak, choć pamiętałem że nie było dla mnie jakieś do powtórzenia.

                    Piana, kiepska, szybko opada.
                    Zapach: delikatny słód, chmielu brak.
                    Kolor bursztyn, klarowne, łądne dla oka

                    Smak:idzie wyczuć słód karmelowy, delikatnie słodowość oblepia jamę ustną, po przełknięciu pojawia się na chwilę goryczka, ale szybko znika i zamienia się w posmak alkoholowy albo jakiś inny dla mnie nie do określenia.
                    Za ciężkie, czuć te 6%, za dużo słodu, choć nie jest ulepkiem, ale ja preferuję bardziej chmielowe/goryczkowe piwa.

                    Za 2,29zł nie żałuję kolejnego podejścia, ale następne to najszybciej może dopiero na jesień lub zimę.

                    Dla lubiących goryczkę, nie warto kupować, dla lubiących taką średnią słodową pełnię ujdzie. Tylko ten posmak na końcu psuje całość bo leci jakimś koncernowym mocniejszym piwskiem.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • widar
                      Junior
                      • 03-2013
                      • 2

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Miedź. [5]
                      Piana: Już po otwarciu w butelce się pojawiła piana po samą krawędź. W szklance średnio i grubo pęcherzykowa, piwo szybko wypite po ciężkim dniu, więc trochę zostało do końca. [4]
                      Zapach: Chleb (skórka dolna chleba z foremki), ciastka herbatniki, jakieś liście, chyba brak chmielu, raczej przyjemny. [3.5]
                      Smak: Słodkie, herbatnikowe plus coś w tle co ciężko określić. Jakby po rozgryzieniu pestki jakiegoś owocu typu jeżyna, malina? Ogólnie przyjemne. Za mało goryczki. [4.5]
                      Wysycenie: Chyba ok. Ja wolę niższe. [4]
                      Opakowanie: Ok. Z punktu widzenia marketingu. [5]
                      Uwagi: Piwo kupione przypadkiem w sklepie w którym się go nie spodziewałem.

                      Moja ocena: [4.125]

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        #71
                        Widar, a które to piwo w twoim życiu?

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #72
                          @Javox
                          a czepiasz się :]


                          Jak zaczynać to z grubej rury, a nie jak ja ciągle robić nieśmiałe podchody.
                          Już tych kilka postów mam, ale żadnej oceny w ARTomacie
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • szukajek
                            Junior
                            • 08-2010
                            • 19

                            #73
                            zawsze mi to piwko smakowało i tym razem nie zawiodło szczególnie że staniało o parę groszy za 2,35 w porównaniu z kompanijnymi trunkami jest wyborne chowają się ciemnozłote, klasyczne i inne szmery bajery
                            polecam

                            Comment

                            • Pinto
                              Junior
                              • 02-2008
                              • 19

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szukajek Wyświetlenie odpowiedzi
                              zawsze mi to piwko smakowało i tym razem nie zawiodło szczególnie że staniało o parę groszy za 2,35 w porównaniu z kompanijnymi trunkami jest wyborne
                              Ja się cieszę gdyj est u mnie w IM za 2,99, a zazwyczaj to po 3,29

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Herbaciano-bursztynowy. Nawet biorąc poprawkę na wyższy ekstrakt to chyba za ciemny, niemniej ładny [3.5]
                                Piana: Szarawa, drobna. Niska i szybko redukująca się do obrączki [3.5]
                                Zapach: Słodowy z ogromną domieszką aromatu owoców albo mocnego kompotu z dużym udziałem porzeczek, jeżyn, wiśni. Jest też aromat podobny do nadzienia pączków, takiego syntetycznego i podłego.
                                Nie znoszę tego bo kojarzy mi się ze skiśniętym młótem pozostawionym po filtracji na noc [2.5]
                                Smak: Słodowość lekko piwniczna, dość treściwe. Delikatna goryczka wydaje się być tylko na początku i gładko ginie za słodyczą słodu i trzecioplanową kwasowością [3.5]
                                Wysycenie: Średnie, dość równo wyczuwalne do końca. Gdyby było większe piwo sprawiałoby wrażenie lżejszego i lepiej by się je piło [3.5]
                                Opakowanie: Butelka bezzwrotna i historyczne bla bla na minus. Etykieta raczej wyróżniająca się choć bardzo klasyczna. [4]
                                Uwagi: Słabiutki aromat i niezły smak. Ze względu na ilość alkoholu zalicza się raczej do piw mocnych i w tej kategorii jest spokojnie do wypicia, byle nie zapomnieć dobrze schłodzić

                                Moja ocena: [3.175]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎