Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wit
    Senior
    • 12-2012
    • 144

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo jasny, klarowny [2.5]
    Piana: Nie do uwierzenia - po 10 sekundach nie było po niej śladu. [1]
    Zapach: Drożdżowy, z wyraźną nutą metaliczną. [1.5]
    Smak: Goryczka słaba, kompletnie nie pasujące tu cytrusy kojarzące się z prl-owską oranżadą. [2]
    Wysycenie: Średnie, nie wpływa na odbiór wrażeń smakowych. [3.5]
    Opakowanie: Trochę tandeta [2.5]
    Uwagi: Słabe piwo, smak jak w seryjnej produkcji, dodatkowo popsuty nutą, którą pomimo upływu lat pamiętam z piw z Dojlid. Nie planuję dalszych zakupów.

    Moja ocena: [1.85]

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #32
      Piwo ma nową etykietę. Doczekało się też dedykowanego kapsla (wcześniej był golas chyba)
      Attached Files

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #33
        Kompletnie mi się nie podobają te nowe zawierciańskie etykiety.

        Comment

        • LordiBorden
          Member
          • 01-2013
          • 76

          #34
          Piwo piłem dość dawno i zrobiło na mnie bardzo negatywne wrażenie. Będąc jednak jakieś 2 tygodnie temu w Zawierciu stwierdziłem iż kupię i zobaczę czy coś się zmieniło. Nowa etykieta, dedykowany kapsel i dużo lepszy smak! Wreszcie wyraźnie wyczuwalny jest chmiel! Rewelacji może nadal nie ma, ale jest zdecydowana poprawa, chociaż w zapachu był lekki karton. Jak na piwo za 2.09zl jest naprawdę dobrze.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6134

            #35
            Kolor eurolagerowy...
            Zapach słodowy... z jakimiś jakby zwietrzałymi cytrusami...
            Gaz średni...
            Piana... słaba, dłużej prawie nic...
            Smak... słodowo-gorzkawy, ciut wędzone... to chyba zlewki z różnych piw z Pinty i jakiejś słabej bazy słodowej... trochę wędzonego, trochę cytrusowego... niezły tygiel...
            Attached Files

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #36
              Dziwne to piwo... Jak na taki ekstrakt zaskakująco treściwe, mocna słodowa wręcz karmelowa podstawa potem pojawia się nawet pewna goryczka. Niestey niezbyt ciekawa, taka trochę tępawa...
              Zapach nasuwa mi skojarzenie z lakcidem, ki czort?
              W sumie całkiem pijalne, ale w pilsach to ja szukam czegoś innego.
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #37
                Przyznam się, że te piwo piję pierwszy raz. Jadnak kiedy Bursztynowe zamieniło chmiel na kwas, to zrezygnowałem nie tylko z niego, ale też z picia innych piw z tego browaru.
                Dziś jednak jest pierwszy września. Czas powoli odstawiać pilsy i portery pić.
                Jednak to dalej jest lato, dlatego póki czas to piję pilsy.

                Jak na mój gust piwo ma trochę za mało alkoholu (ale mogło być gorzej, niektóre polskie''pilsy ''mają 6 %).
                Etykieta minimalistyczna, niewyszukana, bardzo dobra, pils to piwo dla ludzi, którzy chcą orzeźwić się po pracy, a nie patrzeć na etykiety. Popatrzeć to wolimy na barmanki
                Piana ma średnie i grube pęcherzyki. U mnie się jednak trzyma. Może nie umyliście szkła?
                Zapach zdecydowanie chlebowy połączony z karmelem. Niestety te drugie zaczyna dominować.
                Kolor za ciemny. Nawet nie złoty tylko żółty, powinien być słomkowy.
                W smaku piwo jest treściwe, cóż jednak skoro za to odpowiada karmel?
                Piję i piję i jestem już przy końcu i piwo mnie nawet orzeźwiło, ale było za słodkie.
                Największa wada tego piwa to brak goryczki.
                Na odtrutkę zapodam sobie IIPA, a później wypiję sobie piwo z miodem, brr...No, ale to będzie Cerna Hora.

                Moje piwo z datą do 11.01.2014.
                Last edited by DariuszSawicki; 01-09-2013, 15:04.

                Comment

                • TTOP
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 449

                  #38
                  Kupiłem wczoraj buteleczkę w Leclercu na Bielanach - cena 2,29 plus butelka. Zaciekawiło mnie to, że ma tylko 9% ekstraktu, choć odfermentowali je bardzo głęboko - ma 4% alkoholu. Chciałem napisać jakąś szerszą ocenę tego piwa, ale - po otwarciu w aromacie masło gigant, po przelaniu tworzy się fajna piana, która nawet trochę się utrzymuje, ale znowu - w smaku - masło gigant, po chwili dochodzi w tle goryczka ziołowa. Coś jak wersja light pierwszej warki Prometeusza Niestety nie sprawdziłem daty partii, ale radzę uważać z tym akurat produktem browaru na Jurze. Skoda, bo bursztynowe jest naprawdę smaczne, stout również...
                  Last edited by TTOP; 04-10-2013, 13:48.

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: No myślałem, że mam brudną szklankę. To jest mętne! Nie opalizuje, MĘTNE! WHY?? Słomiano-złoty. [2.5]
                    Piana: Wymuszona na 1cm, redukuje się do dziurawej firanki, mało brudzi szkło. [2.5]
                    Zapach: Kwaśno-słodki, na początku brzydka kiszonka, potem się uspokaja, ale przyjemny nie jest... [2.5]
                    Smak: Lekki, wodniste, ale czuć lekki słód, szkoda, że goryczka śladowa. [3]
                    Wysycenie: Spore i dobrze. [4.5]
                    Opakowanie: Etka nie najgorsza, informacje średnie. [3.5]
                    Uwagi: Pijalne, ale może w lecie byłoby bardziej pozytywne?

                    Moja ocena: [2.85]
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #40
                      Kolor: Słomkowy, klarowny.
                      Pina: Biała, dosyć obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do cienkiego kożucha.
                      Zapach: Mało intensywny, słodowość i warzywa.
                      Smak: Jak na 9 Plato nawet treściwe. Trochę słodowości, lekka kwaskowatość i ścierkowatość. Goryczka niska.
                      Wysycenie: Wysokie.
                      Ogołem: Nijakie, bez goryczki, z paroma wadami, przegazowane.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #41
                        Piana: obfita, drobne i średnie pęcherzyki, opada do 5mm kożuszka, nawet krążkuje. Nie jest źle.
                        Zapach:delikatny, lecz wyczuwalny. Słodowy, chmielowy (ziołowy) oraz nutka metalu

                        Smak:Jak na 9BLG jest bardzo pełne. Nie czuć wodnistości. W ciemno można powiedzieć, że to 11BLG. ogólnie dość słodowe, zbożowe, goryczka średnio-niska, po połowie staje się coraz mniej wyraźna. Można wyczuć też powiew cytrusów. Pod koniec wyłazi metaliczność. Ogólnie jest całkiem smacznie


                        Opakowanie: typowo jurajskie. Niech zatrudnią nowoczesnego grafika, to przekonają do tego piwa większą rzeszę ludzi.

                        Uwagi: Dobra polska 9. Brak wodnistości, goryczka zaznaczona, 4%. Jedno weszło dosłownie w 5 minut. Czy sesyjne? nie wiem, ale na końcu pojawia się delikatna kwaśna ścierka z nutą gwoździ.
                        Smaczne piwo z delikatnymi rzeczami do po prawy
                        Cena: 2,95zł +kaucja

                        Do powtórzenia
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złotawy. [5]
                          Piana: Kiepska. Niska i nietrwała. [2]
                          Zapach: Lekkie masełko, właściwie tyle. [2]
                          Smak: Ścierka, masło, gwoździe. Ale da się pić. No i jest zaskakująco treściwe jak na niski ekstrakt. I tyle. [1.5]
                          Wysycenie: Za wysokie. [4]
                          Opakowanie: Brzydka ta etykieta. Informacji niewiele. [3.5]
                          Uwagi: Nie.

                          Moja ocena: [2.125]

                          Comment

                          • Piotr__
                            Junior
                            • 08-2015
                            • 24

                            #43
                            Opisuję jak zwykle tylko sam reszta mnie nie interesuje.
                            To jedno z najlżejszych krajowych piw alkoholowych. W Czechach spotkałem się z podobnymi piwami które były jednak dolną półką np. najsłabszy Primus itp. W przypadku Jurajskiego ratuje je fakt, że nie jest typowym polskim sikaczem bowiem trafia w grupę jednego z niestety nielicznych lekkich polskich piw i stanowi znakomitą propozycję dla osób lubiących słodowość i brak wysokoprocentowej sowieckiej agresji. Nieco jednak podlatuje wspomnianą słodowością i stęchłością co dla osób nie potrafiących odnaleźć się w krajowych koncernówkach czy naszych szalonych eksperymentach niedoświadczonych browarów dumnie nazywanych rzemieślniczymi będzie mimo wszystko nawet akceptowalne.
                            Last edited by Piotr__; 27-09-2015, 23:43.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #44
                              Powiem Ci, że myślałem, że to ja czasami mam za długie zdania, ale Ty to już bijesz rekordy w tworzeniu zdań "wieloskładowych" :]
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                #45
                                Jeszcze kilkaset postów i się dopasuje i "doprzecinkuje"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎