Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • toto
    Senior
    • 12-2006
    • 949

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnożółty, klarowny [5]
    Piana: bardzo wysoka, biała, ale też szybko robi się bardzo gruboziarnista; utrzymuje się grubą warstwą do końca, trochę oblepia szkło [4.5]
    Zapach: słodowo-owocowy, jak na parametry piwa całkiem intensywny, utleniony, lekka odsłodowa szmata i brzeczkowość [2.5]
    Smak: delikatny, słodowo-owocowy, podwyższona kwasowość, bardzo lekka goryczka [3]
    Wysycenie: wprawdzie pasuje do stylu, ale i tak trochę duże [4]
    Opakowanie: butelka ŻGB, kapsel browarowy, owalna beżowa etykieta ze skałkami i chmielem, są podstawowe dane [3]
    Uwagi: Do 9.07.2016. Przeciętne, z licznymi wadami, ale od biedy da się wypić.

    Moja ocena: [3.125]

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #47
      Zmiana parametrów (mniej odfermentowane i alkohol 3,8%) oraz etykiety.

      Aromat intensywnie słodowy, z lekką zbożowością, ciasteczkiem i masłem. W smaku gładkie, delikatnie słodkie, wybitnie słodowe. Goryczka znikoma ku żadnej.

      Zaskakująco dobry, gładki, słodowy lager. Mocno skręcający ku czeskim desitkom, tym ze sporym masełkiem i znikomą goryczką. Gdyby tak jeszcze zawartość w pełni nadążała za nazwą mogłoby to być niezłe piwo działkowe za 2,5 zł.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #48
        Nowa eta i nowa zawartość alkoholu
        3,8% alk.
        Lekkie, bez wad (oprócz muśnięcia masełkiem), jednak za mało goryczkowe, a koło prawdziwego Pilsa to stało tylko chwileczkę przy załadunku do sklepu. Zwykły w miarę pełny jak na takie BLG lagerek do szybkiego zapicia pragnienia.
        Cena ok 3.20 czy 3,40zł
        Jakby kosztowało ok 2,20 czy 2,50zł i miało lepszą dystrybucję zyskałoby uznanie nawet zwykłej klienteli, która przecież nie przepada za zbędną goryczką.
        Polecę to piwo mojemu sąsiadowi, bo szuka piwa w miarę lekko alkoholowego, a mającego jakiś tam smak piwa.
        Attached Files
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2294

          #49
          Przypomina mi Svijanską Desitkę z tym że Jurajski Pils idzie bardziej w stronę landrynek a nie goryczki.
          Mniej pustawe niż np. Lwówek Wrocławski.
          Niezłe słomkowe piwo na lato (w przyszłym roku). Warto wrócić jak temperatury na zewnątrz powrócą na +20

          Comment

          • tfur
            Senior
            • 05-2006
            • 1303

            #50
            dla mnie zawód
            wiem, że to tylko dziewiątka
            ale jest słodka(wa) i jednowymiarowa
            zbyt niskie nasycenie nie poprawia odbioru
            wypiłem, nie wylałem, ale nie wrócę
            (chyba że przy upałach)
            veni, emi, bibi

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, delikatnie zamglony [4.5]
              Piana: Nie za wysoka, biała, średnio trwała, delikatny lacing. [3.5]
              Zapach: Słaby, słodowy, szczątkowa nuta chmielowa, delikatny diacetyl. [3]
              Smak: Słodowy, słodki, wodnisty, goryczka bardzo niska. [3]
              Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
              Opakowanie: Całkiem ładna, minimalistyczna etykieta, niedokładny skład. [3.5]
              Uwagi: Dość słaby pils - słaby aromat, słodki i znikoma goryczka. Smakuje trochę jak podpiwek, takie byle co do grilla, w cenie koncerniaków może by się sprawdziło. Warka do 20.02.2017.

              Moja ocena: [3.2]

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #52
                Piana średnio wysoka i średnio gęsta, w zapachu zarówno z butelki jak i naczynia głównie "zaokrąglony" słód. Wysycenie niewysokie.
                W smaku słodycz, taka miodowo-pomarańczowa, niedobra, może na siłę daloby się znaleźć jakiś akcent chlebowy, ale chyba od razowca z miodem. Chmiel praktycznie niewyczuwalny w zapachu, w smaku trzeba się mocno uprzeć, to może w miarę picia coś poczujemy.
                Żaden to pils, piwo nie wiadomo dla kogo i po co robione. Nędza.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6134

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                  ...Chmiel praktycznie niewyczuwalny w zapachu, w smaku trzeba się mocno uprzeć, to może w miarę picia coś poczujemy.
                  Żaden to pils, piwo nie wiadomo dla kogo i po co robione. Nędza.
                  Pełna zgoda... pils bez chmielu i jakiegokolwiek smaku żenada... no bo np goryczki zero.
                  Piłem to właśnie niedawno i ten słaby smakowo płyn okazał się nędzą jak piszesz .
                  Może dolali wody i myśleli że będzie fajne piwo lekko alkoholowe...
                  Efekt końcowy tragiczny... tylko i aż słodkawy słód! - co to ma być?

                  Moja flaszka nie miała krawatki poza tym bez zmian...

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #54
                    Na mojej ecie jest data ważnośi 25.12.2029. Jeśli ktoś chciałby zepsuć sobie Boże Narodzenie niech kupi...

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6134

                      #55
                      2029 hehehehehehe

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        #56
                        Moja miała 8.02.2020 ... nie polecam

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          #57
                          Ale się sypnąłem. Może podwiadomie myślę o latach kiedy bliżej będzie do emerytury... Oczywiście 2019.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎