Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Grudniowy Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Było zgłoszenie nowego piwa, to dodałem. Nikt nie napisał, że piwo dostępne od stycznia.
    Było już dostępne w sklepach 31.12.2011, a przynajmniej w jednym
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #17
      No to kamień z serca

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
        Było już dostępne w sklepach 31.12.2011, a przynajmniej w jednym
        Jest to o tyle ważne, że nie wiadomo czy ten porter może startować w plebiscycie za rok 2011. Inna sprawa, że pewnie mało kto go wypił jeszcze w starym roku.

        Comment

        • Bombadil13
          • 05-2005
          • 2479

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
          w wersji 22% ekstraktu będzie smakował jeszcze lepiej!
          wiesz coś na temat tej wersji?
          Poszukuję

          Comment

          • Ahumba
            Senior
            • 05-2001
            • 8962

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
            Opakowanie: Specjalne piwo powinno mieć specjalne opakowanie. Niekoniecznie kamionka, ale może chociaż butelka z krachlą? Etykieta prosta, dane na kontrze są, kapsel jak zwykle. [3.5]
            [
            Wersja litrowa jest przecież w pękatej butelce - krachli z małym uszkiem
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

            Comment

            • canigggia
              Senior
              • 10-2009
              • 451

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bardzo ciemny brązowo-burgundowy, klarowny [4]
              Piana: beżowo-brązowa, średnio wysoka, mocno pęcherzykowa, dość szybko opada do półcentymetrowego kożuszka [3.5]
              Zapach: treściwy, słodowy, palony, dość pikantny, z mocnymi nutami kawowymi i delikatnymi karmelowymi [4.5]
              Smak: treściwy, mocno kawowy, wyraźne nuty rodzynkowe, w tle delikatne nuty karmelowe i goryczkowe [5]
              Wysycenie: dla mnie ok [5]
              Opakowanie: etykieta typowo ciechanowa, jakkolwiek połyskująca, ze słynnym zamkiem ciechanowskim, ładna kolorystycznie, mała wada to taka, że kapsel też mógłby być limitowany, a nie zwykły ciechanowy [4]
              Uwagi: Konkludując, bardzo, bardzo dobre piwo. Szkoda wielka tylko, że warzenie tego portera nie zaczęło się miesiąc wcześniej te trzy lata temu, bo byłoby cudownym prezentem od Ciechana przed świętami i mogłoby spokojnie konkurować ze świątecznym nowościami od Pinty i Kormorana. Zakupione w sklepie SMAK w Gdańsku na Przymorzu.

              Moja ocena: [4.575]
              Browarnik Tomek
              TomCani

              Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

              Comment

              • Bombadil13
                • 05-2005
                • 2479

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia Wyświetlenie odpowiedzi
                szkoda wielka tylko, że warzenie tego portera nie zaczęło się miesiąc wcześniej te trzy lata temu, bo byłoby cudownym prezentem od Ciechana przed świętami i mogłoby spokojnie konkurować ze świątecznym nowościami od Pinty i Kormorana.
                Pewnie, że szkoda, ale nie wierzę w terminy leżakowania, a raczej w kłopoty logistyczne.
                Poszukuję

                Comment

                • Piwoteka
                  Senior
                  • 04-2008
                  • 1209

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                  wiesz coś na temat tej wersji?
                  Nie wiem, mam jedynie nadzieję!
                  Piwoteka
                  Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                  www.piwoteka.pl
                  Sklep Piwoteki na Facebooku
                  Piwoteka Narodowa na Facebooku
                  Piwoteka Narodowa na G+
                  Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                  Browar Piwoteka

                  Comment

                  • machagis
                    Junior
                    • 08-2011
                    • 1

                    #24
                    Piwo Ciechan "Grudniowe" można dostać w sklepie alkohole 24H Bartycka /Warszawa/. Jadąc od ul. Czerniakowskiej - jeden przystanek.

                    Comment

                    • bury_wilk
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 2655

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Porterowy, ładny, brunatno-kawowy, ciemny [4.5]
                      Piana: może piwo było za zimne, ale piana wyszła kiepściutka; w kolorze krem czekoladowy, niestety niska i krótkotrwała [3.5]
                      Zapach: Woń urzekła mnie zdecydowanie najbardziej. Nie jestem do końca przekonany, czy był to zapach porterowy, ale i tak strasznie mi się podobał. Piwo do wąchania Dominowały nut y starego drewna i wina (takiego ciężkiego i słodkiego, coś jakby Porto, albo Commadaria). [5]
                      Smak: Smakowało mi, nie mogę powiedzieć, że nie, ale ani to nie był wybitny porter, ani nie było to inne wybitne coś, co by było warte tyle kasy. Gdyby nie cena, chętnie wypiłbym kolejne, ale tak, to sorry... [4]
                      Wysycenie: w sam raz [4.5]
                      Opakowanie: Gdyby był to zwykły porter, za zwykłe pieniądze, to bym się nie czepiał, ale jak już wywaliłem 13 zeta za butelczynę, to chciałbym fajerwerków, a tu nic takiego nie było; mało co wskazuje na wyjątkowość. [3]
                      Uwagi: Dobre piwo, ale pozycjonowanie zdecydowanie przegięte; niestety

                      Moja ocena: [4.3]
                      Lubię kiedy się zieleni
                      Lubię jak się piwo pieni...

                      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czarno brunatny [5]
                        Piana: ciemno beżowa, dość zwarta, niestety szybko opada do cieniutkiej warstwy na piwie [2.5]
                        Zapach: dość miły i intensywny, mocna paloność z kawową nutą [4]
                        Smak: wytrawny, mocno goryczkowy, wręcz wytrawny, zero słodkich akcentów, dobra paloność również mocno zarysowana, w tle delikatne owocowe akcenty, niestety spodziewałem się większej treściwości [4]
                        Wysycenie: porter powinien mieć mniejsze nagazowanie [4]
                        Opakowanie: po tak limitowanym porterze spodziewałem się super opakowania (np jak wcześniejsze kamionki), a nie tylko innej etykiety, ktora jest ciekawa ale zlewa się na półce i piwo może pozostać niezauważone [4]
                        Uwagi: Zakupione za 13,50 w Piwonii. ogólnie piwo niezłe, wypite ze smakiem ale mam niedosyt po tak długo leżakowanym porterze. I dlaczego leżakował 18%-wy, a nie 22%?

                        Moja ocena: [3.9]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 09-01-2012, 19:57.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Promil03
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2833

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          ...
                          Opakowanie: po tak limitowanym porterze spodziewałem się super opakowania (np jak wcześniejsze kamionki), a nie tylko innej etykiety, ktora jest ciekawa ale zlewa się na półce i piwo może pozostać niezauważone [4]
                          Uwagi: Zakupione za 13,50 w Piwonii. ogólnie piwo niezłe, wypite ze smakiem ale mam niedosyt po tak długo leżakowanym porterze. I dlaczego leżakował 18%-wy, a nie 22%?

                          Moja ocena: [3.9]
                          Przecież ten porter jest dostępny również w butelce kamionkowej.
                          Porter w wersji 22% jest dostępny na rynku od połowy 2010 roku. Nie mógł więc trafić do leżakowania na początku roku 2009.

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolor: czarno brunatny [5]
                            Piana: ciemno beżowa, dość zwarta, niestety szybko opada do cieniutkiej warstwy na piwie [2.5]
                            Zapach: dość miły i intensywny, mocna paloność z kawową nutą [4]
                            Smak: wytrawny, mocno goryczkowy, wręcz wytrawny, zero słodkich akcentów, dobra paloność również mocno zarysowana, w tle delikatne owocowe akcenty, niestety spodziewałem się większej treściwości [4]
                            Wysycenie: porter powinien mieć mniejsze nagazowanie [4]
                            Opakowanie: po tak limitowanym porterze spodziewałem się super opakowania (np jak wcześniejsze kamionki), a nie tylko innej etykiety, ktora jest ciekawa ale zlewa się na półce i piwo może pozostać niezauważone [4]
                            Uwagi: Zakupione za 13,50 w Piwonii. ogólnie piwo niezłe, wypite ze smakiem ale mam niedosyt po tak długo leżakowanym porterze. I dlaczego leżakował 18%-wy, a nie 22%?

                            Moja ocena: [3.9]
                            Ocena becika zbieżna jest z moimi odczuciami.
                            Jak dla mnie piwo było zbyt palone i kawowe, zabrakło mi akcentów czekoladowych.
                            Treściwość rzeczywiście za mała. Żywiec porter dalej pozostaje moim ulubionym porterem.
                            1 piwo pozostało do leżakowania i poczeka pewnie dłuższy czas
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • Bombadil13
                              • 05-2005
                              • 2479

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Przecież ten porter jest dostępny również w butelce kamionkowej.
                              To jest trzecia wersja?
                              Litrowy jest w szkle z uchem.
                              Poszukuję

                              Comment

                              • elpako
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 318

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Przecież ten porter jest dostępny również w butelce kamionkowej.
                                Może jakieś zdjęcie
                                P O R T E R Y - Polska - 1304/ Zagranica - 1874 //Razem - 3178

                                http://porter-etykiety.web-album.org
                                https://www.facebook.com/pg/Etykiety...os/?tab=albums

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎