Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Belg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lolek08
    Member
    • 07-2010
    • 57

    #61
    Witam !!!
    Czy u was w sklepach jest jeszcze warka "belg-a" bo w okolicy Lwówka Śl.ciężko dostać,w minioną sobotę chciałem nabyć ale nigdzie nie mieli,jedynie wrocławskie i książęcy.
    A tak poza tym przeglądając W.P.(a dokładnie tutaj )
    http://finanse.wp.pl/gid,14366123,galeria.html?T[page]=3natrafiłem na Piwne nowości 2012 jest tam napisane,że pojawi się na początku kwietnia,czy ktoś zna jakiś konkretny termin ?

    Pozdrawiam
    www.BROWARLWOWEK.pl NAJLEPSZY BROWAR W POLSCE

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lolek08 Wyświetlenie odpowiedzi
      Witam !!!
      Czy u was w sklepach jest jeszcze warka "belg-a" bo w okolicy Lwówka Śl.ciężko dostać,w minioną sobotę chciałem nabyć ale nigdzie nie mieli,jedynie wrocławskie i książęcy.
      A tak poza tym przeglądając W.P.(a dokładnie tutaj )
      http://finanse.wp.pl/gid,14366123,galeria.html?T[page]=3natrafiłem na Piwne nowości 2012 jest tam napisane,że pojawi się na początku kwietnia,czy ktoś zna jakiś konkretny termin ?

      Pozdrawiam
      Belga zabrakło, było tak duże zainteresowanie, trzeba czekać na następna warkę.
      I na początek kwietnia poczekać należy by kozlika w sklepach zauważyć
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • hasintus
        Senior
        • 07-2006
        • 850

        #63
        "Piwo typu ale" - To brzmi niemal jak niegdyś "ser typu fromage".
        Last edited by hasintus; 29-03-2012, 22:00.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #64
          Spoko, sam niedługo uwarzysz "Ale typu piwo" i będzie wszystkim łyso

          A Belg bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Dawno polskiego piwa nie piłem z takim smakiem.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
            Ponieważ producent zadeklarował je jako BPA
            Gdzieś tak jest na etykiecie?
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #66
              Jak na nieutrwalone piwo to trwałość całkiem niezła. Egzemplarz przeterminowany blisko miesiąc ma bardziej wyraźny "stęchły" zapach niż w świeżym, ale za to zdecydowanie lepszą pianę. Smak chyba się trochę spłaszczył jednak wyraźnych wad brak. Ciekawe czy kolejna warka sprosta oczekiwaniom...
              Attached Files
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • borsuklodz
                Junior
                • 04-2012
                • 26

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                A Belg bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Dawno polskiego piwa nie piłem z takim smakiem.
                To dokładnie tak jak ja, super piwo.

                Comment

                • mrmario
                  Member
                  • 03-2012
                  • 40

                  #68
                  Potwierdza się, że każdy ma inne smaki bo mi akurat Belg nie podszedł za to bardzo mi smakuje Książęcy i Ratuszowy.
                  Chyba, że słaba warka była dam mu jeszcze jedną szansę jak pojawi się kolejna warka.
                  Naprawa i sprzedaż komputerów, pogotowie komputerowe, odzyskiwanie danych, tworzenie stron internetowych, optymalizacja i pozycjonowanie stron www.

                  Comment

                  • borsuklodz
                    Junior
                    • 04-2012
                    • 26

                    #69
                    Dziś byłem w Zofmarze i Belg jest dostępny z powrotem. Ciekawe jak długo

                    Comment

                    • Paco
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 265

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bursztynowy, [4.5]
                      Piana: po nalaniu nieduża i bardzo szybko opada do cieniutkiej warstwy, która utrzymuję sie prawie do samego końca [3.5]
                      Zapach: bardzo przyjemny, słodki, owocowy [4.5]
                      Smak: Wyczuwalna zarówno chmielowa goryczka jak i nuty owocowe, bardzo smaczne [4.5]
                      Wysycenie: małe, prawie w ogóle nie wyczuwalne, mogłoby być trochę większe [3.5]
                      Opakowanie: etykieta rzucająca się w oczy, wszystkie potrzebne informacje podane [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.325]
                      Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                      zbieram ELBING
                      wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Lekko miedziana, przyjemna wizualnie. [5]
                        Piana: Solidna. Tworzy się obfita. Nie jest może super trwała, ale co najmniej średnia. [4.5]
                        Zapach: Chmiel w tle jest lekko wyczuwalny. Na pierwszym planie estry czerwonych owoców, z których mnie najbardziej kojarzą się poziomki. Jeszcze bardziej w oddali delikatna woń rozpuszczalnika, którą trzeba by uznać za nieznaczną, ale jednak wadę. Ogólnie mimo wszystko przyjemny. [4]
                        Smak: Co prawda rzeczywiście można by wszcząć dyskusję, czy jest to bardziej Mocny Angielski Bitter Pale Ale czy jakby troszeczkę sugerowała nazwa Belgijskie Pale Ale, ale mimo że opowiadał bym się za tą pierwszą opcją, to nie ma to kluczowego znaczenia wobec faktu, że piwo smakuje wybornie. Niezwykle rzadko spotkać można w polskich piwa tak udaną i uładzoną goryczkę towarzyszącą smakowi od pierwszego kontaktu piwa z ustami. Goryczka ta nie jest ani za mocna ani za słaba. A idealni współgra z nią odsłodowa słodycz. Nie jest ona wyraźnie chlebowa, zbożowa. lecz bardziej nawiązuje do aromatów świeżej śliwki, dojrzałego winogrona, lekkiego karmelu. To jest wielka siła tego słodu, że tak umiejętnie przechodzi od aromatu do smaku. Alkohol też jest świetnie przykryty, nie narzuca się, nie wystaje. Piwo jest wprawdzie nie lekkie, ale bardzo pijalne, subtelne, ale z charakterem. [4.5]
                        Wysycenie: Idealnie pasujące. Średnie, ale właśnie odpowiednie do ekstraktu i alkoholu. [4.5]
                        Opakowanie: Co prawda przyzwyczaiłem się już do tej stylistyki, ale mimo wszystko nic nowego ona nie wnosi. Bez kontretykiety wszystkie informacje są gdzieś tam rozmieszczone, ale całość jest przeładowana. Z drugiej strony trzeba przyznać, że wszystkie informacje są obecne! [4]
                        Uwagi: Data przydatności do spożycia: 13.05.2012

                        Moja ocena: [4.325]

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #72
                          Uwielbiam Twoje opisy, Skitof
                          VeB
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            #73
                            Po ponownej degustacji Belga stwierdzam, że nadal jest to bardzo dobre piwo, a gdybym bardzo chciał marudzić, to powiedziałbym, że nieco za mało aromatu owocowego jak na ejla i może ciut ciut metaliczny posmak przeplatający się z goryczką.

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mocny Angielski Bitter Pale Ale
                              Bitter = Pale Ale, więc nie ma potrzeby powtarzania tego w nazwie
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bursztyn w kierunku miedzi, klarowne. [4.5]
                                Piana: Nikła, nietrwała, znika momentalnie do zera. [3]
                                Zapach: Wyrazisty zapach chmielu, czysty, słabo wyczuwalne owoce leśne czy może poziomki. Bardzo przyjemny. [4.5]
                                Smak: Goryczka wyraźna, przyjemna choć lekko kłująca, mogłaby być ciut gładsza. [4]
                                Wysycenie: Niby fajnie niezbyt wysokie, ale chyba przez to są problemy z pianą. [3.5]
                                Opakowanie: Wszystkie informacje są, zestaw etykietowy typowo lwówecki (bez kontry), więc cierpi nieco czytelność. Ale kolory są dobrze dobrane. Zwraca uwagę na półce. [4.5]
                                Uwagi: Z obowiązkowego porównania do BPAB wychodzi obronną ręką. Bardzo smaczne piwo w całkiem znośnej (jak na premiumowy target) cenie.

                                Moja ocena: [4.1]
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎