Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Pirackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, nie zdradza mocy... [3.5]
    Piana: Białokremowa, drobna, wysoka, ale niezbyt trwała. [3.5]
    Zapach: No... Alko i już. Może jeszcze nieco słodu i karmelu... [3]
    Smak: Słodowo-alkoholowy, alko drapie w gardle. Ale takie to piwo chyba miało być...? [3.5]
    Wysycenie: Średnie, dla tej mocy optymalne. [4]
    Opakowanie: Bączek, schludna eta, dedykowany kapsel. W sumie zaskakująco porządne dla takiego piwa i "targetu". [4]
    Uwagi: Trochę nie rozumiem biadolenia kolegów, to piwo sygnalizuje, że ma ponad 8%, ma te ponad 8% i tak smakuje - zgodnie ze stylem... .

    Moja ocena: [3.375]

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
      Toteż właśnie. Natomiast Amber tłucze wszystko pod jedną marką.
      Możesz rozwinąć myśl?
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        Możesz rozwinąć myśl?
        Źle się wyraziłem, pisząc "marką". Raczej "szyldem". Chodzi mi o to, że zarówno z jednej strony Harde i Pirackie, a z drugiej Koźlak i Grand to piwa wypuszczane przez browar pod "szyldem" Amber.
        Natomiast Jabłonowo pod "szyldem" Jabłonowo tłucze Imperatory i inne Rysy, natomiast ciekawsze propozycje wypuszcza jako Manufaktura Piwna, zaś niezbyt świadomy klient może sądzić, że właśnie to jest nazwą browaru. Analogicznie jest z Sulimarem, który ma Kipery i Corneliusy.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #34
          Ja tam wolę szczere podanie producenta od zawoalowanej informacji.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złocisty, jak na piwo o zaw. alkoholu powyżej 8% za jasne [3.5]
            Piana: obfita po nalaniu, szybko opada do cienkiej obręczy wokół szkła na piwie [2.5]
            Zapach: delikatny, słodowo alkoholowy [3]
            Smak: dominuje lekki alkoholowy posmak, nie nachalny, nie natarczywy ale zbyt dobrze go czuć i na dłuższą metę przeszkadza choć jest nieźle spasowany ze zbyt słodkim posmakiem i delikatną goryczką w tle, piwo niby ok w swojej kategorii ale drugi raz po nie sięgnę [2.5]
            Wysycenie: troszkę za duże [4]
            Opakowanie: bączek, fajna etykieta choc mogłaby być lepsza, dedykowany dla piwa kapsel [4.5]
            Uwagi: Cóż, po prostu mózgotrzep

            Moja ocena: [2.9]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Rzeczyc
              Junior
              • 08-2012
              • 9

              #36
              Przez przypadek (khe khe) przejeżdżałem Broniewskiego w Warszawie i zatrzymałem się przy budce nr 65. Jakieś tam zakupy zostały poczynione, na koniec pan polecił Pirackie. Podszedłem do tego pomysłu z lekkim dystansem, ale z drugiej strony sympatyczna eta, kapselek...
              No to teraz mam sympatyczną etę i kapselek. I zostańmy przy tym, bo reszta jest milczeniem

              Comment

              • Obywatel1978
                Senior
                • 09-2007
                • 281

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
                Jako małolat w końcu lat 80-tych w Kościerzynie piłem Pirackie ze Słupska, to była chyba ok. 12-tka o standardowej mocy. Teraz widać celują w starych piwoszy co je jeszcze pamiętają, a dla wzmocnienia wspomnień i sentymentu wzmocnili woltaż
                Otóż właśnie o to chodzi Jestem ze Słupska i czasami odzywa się we mnie chęć poczucia się jak pod budką z piwem i funduję sobie takie low-endowe wynalazki Nierzadko zresztą biją one na głowę polski segment premium - czyli lech, Żywiec, itp. Pirackie jednak powala spirytusowym posmakiem, który skutecznie zabija wszelkie inne nuty smakowe. W tym przypadku na pewno nie będzie drugiego razu.

                A na koniec mały bonusik dla słupskich piwoszy
                Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6134

                  #38
                  Pirackie z tego co pisaliście wcześniej widać że pozostaje w swym smaku bez zmian...

                  Zapach... owoce i spir...
                  Kolor... jasna słomka...
                  Piana... średnia... opada do warstewki...
                  Gaz... średni...
                  Smak... słodkie... wyraźnie czuć alkohol...

                  Kolejne "znośne" piwo w tzw "ostateczności"...
                  Attached Files

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemne, "ruskie" złoto [4]
                    Piana: Drobna, niska, krótka ale minimum przyzwoitości zachowane do końca [3.5]
                    Zapach: Alkoholowo-słodowy, ten pierwszy przeważa, jest mocny, gryzący. Słód mimo, że drugoplanowy to z dobrze wyczuwalną nutą piwniczną [3]
                    Smak: Wysoka słodycz choć nie idzie za tym poczucie treściwości. Lekki kwasek i delikatny miód. Goryczki brak. Alkohol niewyczuwalny (sic!). [3.5]
                    Wysycenie: Średnie, ku wysokiemu. Dobra kontra słodyczy [4]
                    Opakowanie: Etykieta nieładna, kapsel dedykowany. Pełne informacja, butelka zwrotna [4]
                    Uwagi: Naprawdę spokojnie wypijalne piwo, w typie (choć lepsze) podłego jasnego kozła spomiędzy Odry i Łaby.

                    Dwie rzeczy mnie zaskoczyły - brak alkoholu wyczuwalnego w smaku i dedykowany kapsel. Obie naprawdę rzadkie w tym segmencie.

                    Moja ocena: [3.4]

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, klarowne. Ciut za jasne. [4]
                      Piana: Ładna, zwarta (na wzór pszenicznej), ładnie brudzi szkło, dość trwała. [4.5]
                      Zapach: Słodowy, niska intensywność, w tle alkoholowa nutka. [2]
                      Smak: Słodowy, lekka landrynka, lekki kwasek, minimalna goryczka, alkoholu prawie nie czuć. Jak na tą moc wodniste, ale - rzekłbym - całkiem pijalne. [2.5]
                      Wysycenie: Za duże, dużo za duże, zagłusza smak. [2]
                      Opakowanie: No cóż, dyskontowa puszka - oczywiście czerwone tło, "śmieszny" pirat, brak ekstraktu, "tradycyjna receptura", "sugerowana cena 1,99zł". Ech... [2]
                      Uwagi: Wersja puszkowa, kupione w warszawskim sklepiku osiedlowym. W końcu! Toż to legenda!
                      UWAGA! ALK. 6,6% OBJ.

                      Moja ocena: [2.55]
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasne złoto, klarowne. [4.5]
                        Piana: Pozostawiła sporo osadów na szkle. Reszta to minusy: za szybko opadła, grube bąble, brak czapy. [3]
                        Zapach: Słodowy, owocowy, trochę estrów, nic od chmielu. [2.5]
                        Smak: Cierpki, winny, trochę słodowy. Jest nawet lekka goryczka, alkoholu nie czuję. Piwo z pewnością lepiej wejdzie w upalny dzień. [3]
                        Wysycenie: Bardzo duże. Tu jednak nie jest to dla mnie jakimś minusem. [3]
                        Opakowanie: Puszka z głową pirata. Wygląda to nisko budżetowo. [2.5]
                        Uwagi: Piwo ma 6.6% alk. i jest z datą do 28.09.2014

                        Moja ocena: [2.875]

                        Comment

                        • PrzemasBDG
                          Member
                          • 06-2013
                          • 42

                          #42
                          Z tego co rozumiem, mamy dwie wersje "Pirackiego"
                          różniące się opakowaniem i zawartością alkohou??
                          Keepers of the Faith

                          Comment

                          • rosteq
                            Junior
                            • 12-2014
                            • 2

                            #43
                            czy dostane w warszawie pirackie butelka 0,33 8,1%?

                            Comment

                            • Brat_Piwny
                              Senior
                              • 01-2009
                              • 685

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rosteq Wyświetlenie odpowiedzi
                              czy dostane w warszawie pirackie butelka 0,33 8,1%?
                              Jakiś czas temu widziałem je w Rodzince Bis.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎