Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Regionalny Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19173

    #16
    Viktor napisał(a)
    kapsel niestety "pusty"
    ...ale za to ładny - cały czarny

    Comment

    • rafko
      Senior
      • 04-2002
      • 116

      #17
      Raczej nic specjalnego. Smak lekko kwaśny (co w moim wypadku bardzo żle wpływa na spożycie) co najwyżej 3.000001
      piwo, piwko, piweczko

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19173

        #18
        dla mnie kapsel był ładniejszy niż zwykły pusty, a dodatkowo maszyna na lini produkcyjnej zrobiła zarysowanie tworząc buźkę z cyklopa

        Comment

        • pulas
          Senior
          • 08-2001
          • 965

          #19
          Po prostu przyzwoite piwo, szczególnie jesli weźmiemy pod uwagę niską zawarkość ekstraktu.

          Moja ocena: [3.825]
          pułaś
          ---------------------------------
          "(...)W kącikach flechtów wieczór już
          Lśni jak porzeczka krwawa
          Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
          I między bajki wkładam"

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            #20
            Pułaś, proszę. dla takiego opisu nie warto zaprzęgać aparatu oceniania.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #21
              Najlepszy moim zdaniem produkt Browaru Piotrków Trybunalski co nie znaczy, że dobry. Piana jeszcze niezła, utrzymuje się dość długo, zapach odrzucający typowy dla piw z tego browaru , smak mdły, duszący, bez goryczki i bez chęci na następny łyk. Piwo do wypicia i jak najszybszego zapomnienia.

              Moja ocena: [2.425]
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #22
                pulas napisał(a)
                Po prostu przyzwoite piwo, szczególnie jesli weźmiemy pod uwagę niską zawarkość ekstraktu.
                Biorąc pod uwagę ten ekstrakt to jest faktycznie całkiem dobre.
                Popijam właśnie przelaną zawrtość puszeczki, zakupionej gdzieś we Wrocławiu w sklepie osiedlowym. Wrażenia nie odbiegają zbytnio od tych wczesniejszych. Całkiem przyzwoite piwo, lecz cały czas z tą jedną nie za ciekawą nutą w zapachu.
                Zythum trafił chyba jakiąś trefną sztukę.
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • Regent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 512

                  #23
                  Piana przyzwoita. Zapach nieprzyjemny, czuć puszkę i coś jeszcze, nie wiadomo co. Smak mdły, lekko kwaśny, nijaki, "kartonowy". Słabo gazowane.
                  Ogólnie liiipa!!!

                  Moja ocena: [1.55]
                  Mniej alkoholu w piwach !!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #24
                    kolor słomkowy, klarowność całkowita, odpwiednie nasycenie gazem, piana na poczatku duża, drobna ale zbyt szybko opadająca jednak zstaje cienka warstwa na powierzchni do końca, zapach ledwo wyczuwalny ale to co daje sie wyczuć jest przjemnym lciutkim chmielowym zapachem, smak bardzo przyjemny, "ostry", pozostaje leciutki posmak chmielowej goryczki, butelka 0.33l, małpka, ładna etykieta, firmowy kapsel

                    Moja ocena: [3.85]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • dziku
                      Senior
                      • 12-2002
                      • 1992

                      #25
                      Kolejny testowany przeze mnie produkt "Browaru Kiper". Ot taki lekki pilsik. I tak najmniej rozwodniony ze wszystkich produktów "Kipera", ale to daje mu jedynie oceny dostateczne we wszystkich prawie kategoriach.
                      Ocena:
                      Kolor (3) - słomkowy, bez wielkich zachwytów.
                      Nasycenie (3) - poprawne, nie prowokuje do pobekiwań, ale chciałoby się ciut więcej tego gazu...
                      Smak (3,5) - tak jak wszystkie produkty tego browaru piwo to sprawia wrażenie nieco rozwodnionego. Tylko "nieco" i to w porównaniu z innymi piotrkowskimi piwami jest duży plus. Czuć wyraźną goryczkę, choć nie namolną, bo łagodzoną przyjemnymi nutami słodu. Gdyby nie wrażenie lekkiej wodnistości byłoby naprawdę dobre.
                      Piana (3) - polska norma. Pojawia się, chwilę jest (biała i średnioziarnista) i znika.
                      Zapach (3) - bardzo ulotny. Słodowo - chmielowy.
                      Opakowanie (3,5) - oceniam z bączka 0,33l. Trochę nieczytelna etykieta, ale poparta ładnym kapslem z logo browaru.

                      W sumie. Piwo nie odrzuca, ba nawet trochę zachęca do ponownej konsumpcji. Może się jeszcze z czasem poprawi. Oby.

                      Moja ocena: [3.225]
                      Dziku


                      Comment

                      • perłyfan
                        Senior
                        • 02-2003
                        • 1244

                        #26
                        Według mnie Kiper Regionalny to przeciętniak przez duże P. Paskudny, jasny, słomkowy kolor. Zapach – nic nadzwyczajnego, ale w miarę. Piana w porządku, utrzymała się do samego końca, gazowane dobrze, dużo bąbelków, ale nic nie drażni, nie szczypie. Teraz smak – pierwsze łyki, czuć wyraźną goryczkę, nawet przyjemną, z czasem goryczka słabnie i czuć jej słabszą wersję plus wodnistość. Nie jest to jakoś tragicznie odrażające, ale porywające też nie. Butelka oryginalna, ale etykieta niezbyt.

                        Moja ocena: [3.3]
                        JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                        Comment

                        • Pepek
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 1499

                          #27
                          Przelałem w szkło i oto takie były wrażenia ze spożycia. Kolor taki sobie ponadprzeciętny, ciemnosłomkowy, nawet nie najgorszy przy deklarowanym ekstrakcie. Biała, drobnopęcherzykowa piana też całkiem przyzwoita utrzymywała sie dość długo. Nasycenie z początku dobre, niestety zbyt szybko "umyka" i pod koniec zostają tylko jego śladowe ilości. W smaku niestety wodniste, goryczka bardzo słaba. Podobnie zapach - nienajlepszy, niewyraźne nuty słodowe. Piłem wersję z klasycznego bączka z ładną czarno-czerwono-złotą etykietą zakapslowaną firmowym kapslem.
                          No niestety bardzo, bardzo przeciętny ten pils, nie przypadł mi do gustu. Naprawdę szkoda, że najwyższą notę otrzymało opakowanie.

                          Moja ocena: [2.75]

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #28
                            Nowiutki klasyczny bączek zamknięty czarnym kapslem.
                            Etykieta jakoś zczeólnie nie odrzuca, ale też nie ma czym zachcywić.
                            Kolor ładny, złoty.
                            Zapach ładny, wyraźnie chmielowy.
                            Piana wysoka, średnio trwała, do końca pozostaje kożuszek.
                            Nagazowanie bardzo dobre.
                            W smaku niewiele goryczki, dominują wyraźne nuty słodowe. Niestety na języku pozostaje nieprzyjemna gorzkość (nie mylić z goryczką..).

                            Moja ocena: [3.275]

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 4628

                              #29
                              Nabyłem na stacji benzynowej Jeta w Piasecznie.
                              Kolor bladozłotawy, za jasny. Pieni się ładnie, obficie, banieczki drobne, zagęszczone, piana dość trwała, pozostawia obrączkę. Nagazowanie bardzo poprawne, malutkie bąbelki pracują wytrwale, w język nie szczypią. Zapach intensywny, chmielowy z bardzo niestety silną nieświeżą wonią. W smaku goryczka, nawet niezgorsza, odległy posmak słodowy, czuć lekką wodnistość. Rozlane w butelkę "amberowską" (bezzwrotną), kapsel czarny, etykieta taka sobie.
                              Piwo po prostu przeciętne.

                              Moja ocena: [2.975]
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              • bury_wilk
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 2655

                                #30
                                Zakupiłem na stacji benzynowej Jet.
                                Niewiele się po tym piwie spodziewałem i jak sie okazało słusznie...
                                Może nie jest jakieś tragiczne, ale dobre niestety też nie. Kolor ma złoty, można uznać, że ładny, nie jest za jasny. Piana wysoka, dość gęsta, biała i bardzo trwała. Na nią nie mogę narzekać. Nasycenie już gorzej, ot, takie przeciętne, ale nadal nie jest złe. Zapach to już nic specjalnego. Słabo wyczuwalny, trochę chmielowy, lekko słodowy, ale jakoś bez wyrazu. Smak w pierwszym łyku tragiczny (bardzo goryczkowa woda), potem jakby się poprawia, ale nie na tyle, żeby się nim upajać. Nachmielone dość mocno, goryczka też nie za lekka, ale całość nie komponuje się ze sobą najlepiej i brakuje bogactwa nut smakowych. Etykietka przyzwoita, choć nie wybitna.

                                Moja ocena: [2.875]
                                Lubię kiedy się zieleni
                                Lubię jak się piwo pieni...

                                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎