Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Pszeniczny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #16
    Warka z datą 28.05.2013 bardzo dobra. Nieco bardziej niż zwykle wyczuwalna chmielowa goryczka, ale za to typowo weizenowe aromaty zaskakująco intensywne. Piwo nie jest ani trochę wodniste. Jest treściwe i pełne w smaku. Zapach też bardzo wyrazisty, a piana utrzymuje się do samego końca. Mnie to piwo zawsze pozytywnie zaskakuje a teraz było jeszcze lepiej niż do tej pory

    Comment

    • Mario_Lopez
      Senior
      • 08-2009
      • 991

      #17
      Warka 21.07.13 paskudna. Kwaśna, mdła, piana opada w momencie do całkowitego zera. Omijać szerokim łukiem.
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


      EBE EBE

      Comment

      • Mikko
        Senior
        • 12-2008
        • 583

        #18
        Potwierdzam. Bardziej ta warka przypomina nieudane niefiltrowane niż pszenicę. Piana jak w Lechu Premium. Kwasu nie stwierdziłem ale mdłość już tak. Omijać.

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #19
          To warka z datą 01.10.2013 bardzo udana. Może tylko piana jak na weizena zaskakująco szybko opadła, ale za to smak i zapach bez zarzutów. Bardzo wyraziste pełne charaktersytycznych dla gatunku goździkowo-bananowych aromatów, nieco kwaskowate, ani trochę nie wodniste. Dobre.

          Comment

          • patyczek
            Senior
            • 01-2013
            • 220

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, mętny. [4]
            Piana: Wysoka, gęsta o drobnych pęcherzykach, trwała, centymetrowy kożuszek długo się utrzymuje, na szkle zostaje parę plamek. [4.5]
            Zapach: Mało wyrazisty. Słodowy - zbożowo cytrusowy, z bananem na czele, goździków jakoś nie wyczuwam, za to zaraz po nalaniu pojawia się ziemisty powiew, który co prawda szybko znika, ale psuje nieco odczucia. [3.5]
            Smak: Kwaskowy - zbożowo bananowy. Jest chleb, są też mandarynki. Goryczka mało obecna. Finisz przypominający w smaku bardziej kwasek cytrynowy, niż cytrusy. [4]
            Wysycenie: Nie za wysokie jak na pszenicę, ale może być. [4]
            Opakowanie: Wpadające w oko. dopracowane, przejrzyste, efektowna grafika i dobór kolorów, pełny zakres wiadomości, kapsel dedykowany, stanowiący całość z etykietami. [4.5]
            Uwagi: Data spożycia do 10.06.2013. Dobre, acz nieco jednostronne i płaskie piwo (brak goździków i goryczki, za dużo kwaskowych akcentów, przez co cytryny przyćmiły banany). Na pewno rześkie, pijalne i dosyć treściwe. W sumie nie najgorsza, przyzwoita pszenica.

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            • parztwarz
              Member
              • 06-2013
              • 37

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piękny złocisto miodowy kolorek, ładnie mętny [4.5]
              Piana: Chyba kolor zjadł piane, praktycznie brak piany, widoczna tuż po nalaniu, gruboziarnista [1]
              Zapach: wyczuwalne nuty cytrusowe [3.5]
              Smak: wyraźne cytrusy, banany, słodkawe, słaba goryczka, bardzo orzeźwiające [3.5]
              Wysycenie: w sam raz [4]
              Opakowanie: oczekiwałem po opakowaniu czegość wyrazistego, konretnego - a tu orzeźwiające piwko na upały [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.35]

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #22
                Warka do 14.10.2013 smakuje trochę jak kwaśna woda. I to o bardzo niewyraźnym smaku. Na psy to piwo zeszło. A szkoda, bo kiedyś je bardzo lubiłem
                Last edited by WojciechT; 30-06-2013, 19:04.

                Comment

                • Piecia
                  Senior
                  • 02-2002
                  • 3307

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Dość ciemny jak na pszenicę, ale ładny - taki miodowy [4.5]
                  Piana: początek gęsty, potem zero śladu [3]
                  Zapach: Pszenica z akcentami.... wędzonymi - mnie bardzo pasuje. [4.5]
                  Smak: także jakby delikatna wędzonka, fajna kompozycja z pszenicznymi słodami - dość wyraźna goryczka. [4.5]
                  Wysycenie: mogło by być ciut większe [3.5]
                  Opakowanie: Eurobutelka, firmowy kapsel, gdyby nie ten biały kogut było by 5. [4]
                  Uwagi: Warka do 4.03.2014 - jutro popędzę do Simply Marketu po więcej - cena 2,89 zachęca.

                  Moja ocena: [4.275]
                  Koniec i bomba,
                  Kto nie pije ten trąba !!!
                  __________________________
                  piję bo lubię!

                  Comment

                  • gramak
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 267

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
                    Opakowanie: Eurobutelka, firmowy kapsel, gdyby nie ten biały kogut było by 5. [4]
                    [
                    Co Wy macie do tego koguta ? Któryś już post że ten zwierzak to porażka.Znaczek jak znaczek. Co w nim złego????
                    http://www.ohbeautifulbeer.com/

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Mętny bursztyn, moim zdaniem za ciemne. [4]
                      Piana: Stanowczo zbyt krótkotrwała, chociaż po nalaniu nawet intensywna, ecru. [3.5]
                      Zapach: Banany pod trawiastym chmielem (ulatnia się), troszkę cytrusów i landrynkowej słodkości. [4]
                      Smak: Przyjemny pszeniczny aksamit, ale po chwili zaczyna dominować kwasek (przyjemny, owocowy, ale powinien być bardziej schowany w tle). Nieco za mało ciała, goryczka śladowa. Mimo mankamentów pije się bardzo przyjemnie, dlatego zawyżam. [4]
                      Wysycenie: Chyba ciut za małe jak na pszenicę. [4]
                      Opakowanie: Estetyka umiarkowana (tak, kogut mnie razi ), podoba mi się opis na kontrze. [4]
                      Uwagi: 27.01.14. Porządny pszeniczniak, ale ikoną stylu nie jest.

                      Moja ocena: [3.95]
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • gramak
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 267

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                        (tak, kogut mnie razi ),]
                        Dobrze, ze kogut tego nie czyta. (mam nadzieję) Przykro by mu się zrobiło
                        http://www.ohbeautifulbeer.com/

                        Comment

                        • barsliw
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 289

                          #27
                          Pite bezpośrednio po Pszeniczniaku z Ambera tym bardziej ikoną stylu nie jest.
                          Zupełnie inny rodzaj weizena. Mniej bananów a więcej odpszenicznej słodowości, zbożowości. Trochę tak jakby ktoś nie mógł się zdecydować i dał drożdzy pół na pół. Wysycenie ok. Wydaje się cięższe od Ambera, bardziej słodowe. Zostaje na ustach.
                          Piany jak na weizena praktycznie brak. Lacing został po Amberze
                          Ogromny minus za kontretykietę. Napisy na prążkowanym tle totalnie nieczytelne.
                          Ogólnie do wypicia,ale szału ni ma.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6136

                            #28
                            Przypadkowa ciekawostka: Piwo wypite dziś z datą 27.10.2013

                            Barwa - jasny bursztyn, prawie bez zmętnienia.
                            Aromat - banan, goździk, cynamon.
                            Gaz - średni.
                            Piana - średnia, na dłużej ok. 0,5 cm.
                            Smak - nie za słodkie, goździki, cynamon.

                            Piwo jeszcze się nie zepsuło się, jest mniej słodkie więc nie było problemu z wypiciem. Kwasu brak. Większego zmętnienia brak.

                            Po około 4 miesiącach zdatne do wypicia... ale nie leżakował bym "tego" więcej miesięcy.

                            Comment

                            • corsano
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 182

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasno pomarańczowy, mętne [5]
                              Piana: Bardzo obfita, średnio i grubopęcherzykowa, trwała [3.5]
                              Zapach: Intensywny, na pierwszym planie octan etylu, lekki banan, nuty zbożowe [2.5]
                              Smak: Lekkie, trochę wodniste, słodki, podobnie jak w zapachu mocno estrowe - głównie bananowy, goryczka na niskim poziomie- dobra [4]
                              Wysycenie: Niskie, powinno być wyższe [4]
                              Opakowanie: Ogólnie dobre, standardowy biało-srebrny wzór Corneliusa, sporo informacji na kontretykiecie, dedykowany kapsel [4]
                              Uwagi: Warka do 22.10.2014, pite w temperaturze 15°C

                              Moja ocena: [3.475]

                              Comment

                              • Brodzislaw
                                Senior
                                • 09-2013
                                • 1020

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Mętny, odcień złota [3.5]
                                Piana: Jasna, bardzo obfita, ale dominują średnie wielkości pęcherze. Z czasem opada do małej warstewki. [3.5]
                                Zapach: Słodowy z nutą bananów i nieco przyprawy goździkowej. [3.5]
                                Smak: Wybitnie słodowy z minimalną goryczka, z dodatkiem nuty bananowej. [3]
                                Wysycenie: Bardzo wysokie co z czasem obniża pijalność. [2.5]
                                Opakowanie: Proste, estetyczne, bardzo czytelne [4]
                                Uwagi: Promocja w Tesco była

                                Moja ocena: [3.275]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎