Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Pszeniczny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    #31
    Kolejny wyrób Sulimara, tym razem rasowy weizen. Piwo jest mętne w kolorze złotym. Od butelki uderza słód z nutą bananów i lekko goździkowym dodatkiem. Piana bardzo obfita, głównie ze średnich pęcherzyków opada z czasem. Smak to połączenie słodów, kwaskowości i wspomnianej wcześniej nuty bananowej. Goryczka jest minimalna. Szczypiący efekt daje bardzo wysokie wysycenie CO2, co staje się pod koniec degustacji męczące, głównie dla brzucha. Jednego wieczora wypiłem dwa Corneliusy i więcej się nie dało.

    Comment

    • michael50
      Senior
      • 06-2013
      • 325

      #32
      Pite po połowie z kolegą. On był zachwycony, ja tak średnio. Przyzwoite, pszeniczne piwo, ale mnie za sobą nie porwało. Chociaż na pewno plusem jest to, że można je okreslić po smaku jako pszeniczne, zdarzają się bowiem pszeniczniaki, które smakują jak nie wiadomo co. W swojej klasie - jak dla mnie, średniak. Paulaner wciąż pozostaje w moim prywatnym rankingu niedoścignionym wzorem.

      Comment

      • KDWG
        Senior
        • 03-2014
        • 143

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny żółty. mętne, nieprzejrzyste. [5]
        Piana: Bardzo obfita, nawet przy spokojnym nalewaniu. Później średnia warstewka, kilkumilimetrowy kożuszek zostaje do samego końca. Nie znaczy szkła. Jak na pszeniczne to jest tak sobie. [3.5]
        Zapach: Początek nieprzyjemny, na szczęście to tylko chwilowe odczucie przy pierwszych niuchach. Dalej jest już poprawnie - cytrusy, drożdże, banany, trochę ziół i przypraw. [3]
        Smak: Bananowy, drożdżowy, lekko ziołowy/przyprawowy, całość kwaskowa i niestety trochę pusta. [3.5]
        Wysycenie: Jak dla mnie mogłoby być niższe. [3.5]
        Opakowanie: Corneliusowy standard. Niestety przy tak dobranej kolorystyce kontra jest nieczytelna, wszystko się zlewa i trzeba dołożyć starań by coś tam dojrzeć. [3.5]
        Uwagi: 22.10.2014r - w tej warce jest to pszenica ze średniej półki, da się wypić, ale nie trudno o coś lepszego.

        Moja ocena: [3.4]
        So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jak należy...mętny i nieprzejrzysty,żółty wpadający w pomarańczowy kolorek. Sporo osadu na dnie butelki. [4.5]
          Piana: Biała,puszysta,dość wysoka i trwała,w przewadze drobnoziarnista,pozostawiła kilka małych plamek na szkle,obecna do końca. [4]
          Zapach: Bananowy,goździkowy,słodowy,zbożowy i lekko drożdżowy...można też wyczuć wędzonkę. Ogólnie zapach przyjemny,ale niezbyt intensywny. [3]
          Smak: Wyczuwalne banany,goździk,słody,zboże,troszkę drożdży i chmiel. Z każdym wziętym łykiem pierwszym wrażeniem było uczucie słodkości,ale po przełknięciu wyczuwało się kwaskowatość z niewielką goryczką. [3.5]
          Wysycenie: Mogłoby być znacznie wyższe. [3]
          Opakowanie: Stare półlitrowe butelki,stara dobra szata graficzna i takiż kapsel. Podany skład surowcowy,ekstrakt i opis. [4]
          Uwagi: Warka do 5.08.2015...i tego dnia wypite. Piwo górnej fermentacji,słodkawo-kwaskowe z goryczkowym zakończeniem. Nie było wodniste,smakowałoby lepiej bez tej cukrowej słodyczy. Partia J0020 z datą jak wyżej- pewnie ostatnia lub jedna z ostatnich w starym ,,ubranku''.

          Moja ocena: [3.425]

          Comment

          • PiVoSH92
            Member
            • 05-2015
            • 82

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Idealna, żółta barwa, mocno zmętniona, ale wciąż dobrze. [4.5]
            Piana: Jest cały czas, ale takiej jakiejś wybitnej czapy nie zostawia. Lacing jest, niemały. [4]
            Zapach: Banan z goździkiem, czysty profil idealnego weizena. Niczym świeży Paulaner w Monachium [5]
            Smak: Banan, guma balonowa, trochę mało goździków, balansowane małą, ale przyjemną, niezalegającą goryczką. Zbyt wielu doznań nie było, bo butelka 400ml zniknęła w ciągu 2-3 minut, niesamowicie pijalne, choć nieco zbyt wysycone [4.5]
            Wysycenie: J/w, jednak trochę za wysoko. [3]
            Opakowanie: Ładne, charakterystyczne, info wystarczające, kapsel firmowy... nie jest źle [4]
            Uwagi: U mnie w sklepie 400ml za 3zł, traktuję jak promocję i regularnie będę kupował - piwo jest genialne na upały, a dobrze schłodzone wchodzi jak woda. Z resztą to piwo od kiedy pamiętam jest na wysokim poziomie, ale w takiej cenie to już bajka.

            Moja ocena: [4.525]

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              #36
              Piwo z datą 27/11/2017.
              Kolor: idący w kierunku soku jabłkowego, wyraźnie zmętniony
              Piana: ładna, puszysta, mogłaby być bardziej trwała
              Aromat: typowy dla stylu, bardziej banan niż goździk, lekko metaliczny (?), drożdżowy, nie najbardziej intensywny
              Smak: zaskakująco wytrawne, kwaskowe, może trochę wodniste, ale ogólnie niezłe, pijalność wysoka
              Gaz: średni, jak na pszenicę to dość niski
              Opakowanie: nie porywa
              Ogólnie: lepsze niż sądziłem, może kwestia (nie za wysokich, wiadomo Sulimar...) oczekiwań. Obiektywnie średnie, są dużo lepsze polskie pszenice (Ciechan chociażby), ale w lecie da się wypić.Kupiłem za 3.26 pln, więc relacja cena/jakość akceptowalna.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎