Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Augustiańskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Widawa, Augustiańskie

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Fajnie mętne, ale - jak dla mnie - trochę za ciemne, ciemniejsze, niż (chyba) wszystkie znane mi frankońskie weizeny... [3.5]
    Piana: Kremowa, wysoka, drobna, choć nie najtrwalsza. [4]
    Zapach: W tle banan, ale na pierwszy plan wysuwa się ni to karmel, ni to wanilia... [2.5]
    Smak: Tu jest tandem drożdżowo-bananowo, trochę brakuje mi głębi smaku(-ów), choć piwo smaczne. [3.5]
    Wysycenie: Średniowysokie, jak na rzemieślniczą pszenicę - OK. [4]
    Opakowanie: Fajna, bardzo elegancka eta, jak dla mnie tajemnicza nazwa, ale robi wrażenie (no i ta data ). Szkoda, że (jeszcze) nie ma krawatki. Na ecie pełne info. [4.5]
    Uwagi: Kolejne, nie do końca klasyczne piwo z tego browaru, co nie znaczy, że niesmaczne... .
    Trochę zabrakło mi panoramy zapachowo-smakowej, typowej dla pszenic.

    Moja ocena: [3.275]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      jak dla mnie tajemnicza nazwa, ale robi wrażenie (no i ta data )
      Zakon Augustianów był właścicielem wsi Chrząstawa. W roku 1669 zakonnicy otrzymali przywilej warzenia piwa - ot i cała tajemnica
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Dzięki raz jeszcze .

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Poniżej zdjęcie wersji butelkowej :
          Attached Files
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny bursztyn, mętne. Rzeczywiście nieco ciemny. [4]
            Piana: Średniowysoka, raczej grubobąblasta. Po kilku minutach opada do cienkiej warstwy, później pierścień. [3.5]
            Zapach: Intensywny, początkowo nieco słodki, przez moment przypomina mi marmoladę. Później klasycznie - wyraźny banan i goździki oraz owocowe fenole. [4.5]
            Smak: Początkowo delikatna kwaskowość z posmakami goździka i tylko chwilowo zbożowe smaczki. Są też lekko pszeniczne posmaki i raczej delikatna goryczka, trochę owocowości w tle. W finiszu goryczka nieco mocniejsza. Brakuje nieco treści, ale generalnie poprawnie. [4]
            Wysycenie: Średniowysokie. [4]
            Opakowanie: Jak na zdjęciu Jacka. Etykieta ładna, w biało-czerwonych barwach. Wszystkie dane podane. W browarze podawane w dedykowanym szkle. [4]
            Uwagi: Oceniana wersja z flaszki.

            Moja ocena: [4.125]
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              piana: obfita, drobna, gęsta,
              zapach: lekki banan,
              kolor: wpadający w pomarańcz, mętne,
              smak: bardzo smaczne, treściwe, wyczuwalne banany, goździk też się gdzieś kołacze,
              wysycenie: odpowiednie czyli spore.

              Bardzo smaczny pszeniczniak, szkoda, że mam tylko jedną butelkę.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółty, ciemny, bardzo mętny. [5]
                Piana: Ciężko nalać na raz bo bardzo się pieni, po nalaniu tworzy długo gęsty kożuch ok 5mm. [4]
                Zapach: Banany potężne, lekki goździk, bardzo głęboki. Ślinka cieknie przy wąchaniu. W miarę ogrzewania pojawiają się drożdże. [4.5]
                Smak: W smaku mocno wyczuwalne banany, majaczący goździk, lekko kwaskowe, na końcu bardzo delikatny szlachetny posmak goryczki. Aksamitne, bardzo dobre. [4.5]
                Wysycenie: Na początku potężne, szybko się wysyca i po kilku chwilach prawie zerowe. [3]
                Opakowanie: Skromne, bez przepychu, nie lubię białego koloru, plus za pełne info. [3]
                Uwagi: Smaczna pszenica. Jedna z najlepszych z naszych mini browarów.

                Moja ocena: [4.325]

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny z drobnymi prześwitami. [4]
                  Piana: Nienajlepsza. Mocno wodnista, bardzo gruboziarnista, nie utrzymuje się zbyt długo. Pozostawia po sobie cienki kożuszek. Piwo sprawia wrażenie przegazowanego. [3]
                  Zapach: Przyjemny, wyrazisty. Mocno goździkowy, drożdżowy i cytrusowy. W tle banany. Zapowiada się piwo raczej wytrawne. [4.5]
                  Smak: Piwo niezbyt treściwe, ale nie wodniste. Raczej lekkie, podstawa słodowa jest jednak zaznaczona. Przez moment czuć lekka słodycz i nuty bananowe, ale piwo szybko staje się mocno wytrawne. Pojawiają się wyraźne cytrusy, drożdże i jak na pszenicę, dość dużo chmielu - goryczka bardzo intensywna, długo utrzymująca się, pod koniec trochę ściągająca. Na samym finiszu przeszkadza lekko apteczny posmak, ale ogólnie jest nieźle. [4]
                  Wysycenie: Bardzo wysokie i grube. Mocno szczypie w język w początkowej fazie picia. Po jakimś czasie się uspokaja i jest w sam raz. [4]
                  Opakowanie: Butelka, etykieta dość oszczędna w formie, ale mi się podoba - z daleka nie pomyślałbym, że to polskie piwo. Komplet informacji, kapsel goły. [4.5]
                  Uwagi: Przyjemna wytrawna pszenica. Choć niektórym może nie odpowiadać, ja lubię takie właśnie mniej słodkie, bardziej kwaskowe, goryczkowe pszenice. Trochę wysoka cena, ale to w końcu browar restauracyjny, więc można przymknąć oko. Wiadomo, że codziennie takich piw się nie pije.

                  Moja ocena: [4.1]
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemno-mahoniowy, mętnawe [4]
                    Piana: bezowa, drobna, po chwilowej obfitości opada do ok 1cm kożuszka, osadza sie sporymi krzaczkami na szkle [3.5]
                    Zapach: dośc intensywny, wybija sie zapach czekoladowy (???) jak dla mnie zbyt słodkawy i duszący, potem lekko zbozowo-kiełkowo-owocowa nuta [3.5]
                    Smak: brak piwu treściwości, jest zbyt lekkie jak na pszeniczne, w smaku kawowo-czekoladowy posmak z minimalnymi akcentami słodowości [3.5]
                    Wysycenie: za malo, piwo sprawia wrażenie wygazowanego [3]
                    Opakowanie: etykieta podoba mi się, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
                    Uwagi: Dośc przeciętne ale jak najbardziej wypijalne piwo, wolę zdecydowanie inne produkty browaru

                    Moja ocena: [3.55]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasnożółty, metne [4]
                      Piana: z początku wielka obfitość, ktora zmieniła sie w kryzysowa wersję - drobna firanka na powierzchni [3]
                      Zapach: miły choć mało intensywny, słodowo-cytrynowy [3.5]
                      Smak: dośc wodniste, dominuje słód, zbożowe posmaki, lekki banan, minimalna chlebowość [3]
                      Wysycenie: zdecydowanie za duże, przy piciu czuć tylko bąbelki bijące w podniebienie [2.5]
                      Opakowanie: ładna prosta etykieta, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
                      Uwagi: Dość przeciętne piwo, które można śmiało wypić. Zakupione w PDSL za 10 zł

                      ocena powyżej to moja pomyłka, oceniłem tam ciemną wersję, prosiłem o usunięcie ale chyba poczeka z rok

                      Moja ocena: [3.275]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • x57
                        Senior
                        • 05-2011
                        • 247

                        #12
                        Kolor jasno-bursztynowy.
                        Piana średniowysoka, trwała.
                        Aromat słodowość, lekki banan, lekki goździk, lekki karmel.
                        Smak mniej intensywny lekki banan, lekki słód, raczej wytrawne, goryczka niska, nagazowanie bardzo wysokie, trochę puste w smaku.
                        Poprawne piwo.

                        Comment

                        • oqubo
                          • 04-2013
                          • 8

                          #13
                          Kolor: ciemno żółty, lekka pomarańcz
                          Piana: ładna biała piana, drobno pęcheżykowata, szybo opadająca.
                          Zapach: Mocno wyczuwalne goździki, lekka nuta bananowa, dosyć mocno wyczuwam drożdze
                          Smak: lekko kwaskowate, czuć mocno goździki, piwo wytrwane, brakuję mi ciała piwa. Zdaje się być wodniste
                          Wysycenie: powyżej średniej, dosyć męczące jak dla mnie.
                          Opakowanie: bardzooo skromne opakowanie, Wojtek mógł by troche więcej czasu poświęcić na dopracowanie szczegółow
                          Uwagi:

                          Comment

                          • Kalianna
                            Member
                            • 08-2013
                            • 41

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny, metny, dość charakterystyczny dla stylu [4]
                            Piana: Biała, dość obfita i trwała. [4.5]
                            Zapach: Czuć goździki, ale i niestety żyletki i chyba w końcu wyczułam słynny "karton", choć nadal nie jestem pewna ;-) [3.5]
                            Smak: Charakterystyczne dla pszenic banany i delikatne w tym piwie goździki są skontrowane lekką kwaskowatością, dzięki czemu piwo nie jest ulepkowato słodkie, ale orzeźwiające i wytrawne. [4.5]
                            Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: Wymaga dopracowania, jak dla mnie dość mało caharakterystyczne i nie zostaje w pamięci. [4]
                            Uwagi: Zraziłam się do pszenic, bo kilka pod rząd, które próbowałam było wręcz mdląco słodkie. Tutaj lekka kwaskowatość (nie zepsutość) kontruje banany i sprawia, że piwo jest super pijalne.

                            Moja ocena: [4.1]
                            Respect beer.

                            Comment

                            • rgrzech
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 230

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Pomarańczowy z solidnym zmętnieniem. Może trochę za ciemny jak na hefeweizen, ale wygląda to bardzo apetycznie. [4.5]
                              Piana: Biała, drobna, nalewa się obficie, jednak szybko redukuje się do cienkiej warstewki. Nie zdobi szkła. [3]
                              Zapach: Dominuje goździk. Towarzyszą mu nuty bananowe, słodu pszenicznego oraz drożdżowe. [4]
                              Smak: Podobnie jak w aromacie, na pierwszym planie występują nuty goździkowe. W tle pojawiają się nuty słodu pszenicznego, bananów oraz lekka kwaśność, która sprawia że piwo nie jest zalepiające. Finisz jest długi, bardzo rześki, bananowy. Piwo jest orzeźwiające i lekkie. [4]
                              Wysycenie: Wysokie - weizenowe. [4.5]
                              Opakowanie: Etykieta bardzo ascetyczna, tradycyjna. Jakoś nie pasuje mi to do pozostałych, znakomitych etykiet Wojtka. [3]
                              Uwagi: Piwo dla wielbicieli zdecydowanie goździkowych pszenic.

                              Moja ocena: [3.9]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎