Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Shark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielnicki Wyświetlenie odpowiedzi
    Garść pytań mam. Konkretnie trzy:

    1. Czy Shark w wersji butelkowej będzie w dającej się przewidzieć przyszłości dostępny w szerszej dystrybucji? Mam konkretnie na myśli Górny Śląsk (Katowice i okolice)?

    2. Czy będzie można jakoś wejść w posiadanie (np. drogą kupna) żółtej, rekiniej koszulki?

    3. Dlaczego wszędzie z uporem czytam "Extremly" - to jest celowy zabieg, że Rekin pożarł jedno "e"?
    1. Wątpię, bo jest go za mało. Jeśli już to w jakichś niewielkich ilościach w kilku dosłownie sklepach.
    2. Można.
    3. Mój błąd.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #17
      o już jest wyjasnienie
      Last edited by jacer; 23-08-2012, 23:03.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Chmielnicki
        Senior
        • 07-2012
        • 324

        #18
        Wczoraj pytanie, dziś odpowiedź!

        To może w takim razie 1+2 = możliwość zamówienia takiego zestawu okolicznościowego pocztą/kurierem? Czy nie pozostaje nic innego, jak tylko wsiąść w PKP (jestem niezmotoryzowany) i wyruszyć w Polskę w ślad za Rekinem? Tyle osób chwali, człowiek chciałby spróbować

        Comment

        • Cyneq
          Senior
          • 12-2011
          • 181

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          [..]
          Niby wskakuje się do cieplutkiego, delikatnie odświeżającego ciało oceanu i niespodziewanie, ostre zęby rekina odcinają nogę.
          [..]
          Akurat mi to ten rekin odgryzł głowę
          Piwo bardzo ciekawe, za krótki jestem na profesjonalną ocenę, ale w paru słowach:
          - jeśli ktoś szuka głębokiego aromatu słodu, czy nawet słodkości to źle trafił (ale to też nie ten styl!),
          - za to już od pierwszych chwil w nozdrza uderza bardzo dobrze ułożony miły zapach "amerykańskiego" chmielenia. Ogólnie cały aromat mi się podoba, ale lepiej go czuć tak dopiero po lekkim ogrzaniu, piłem w ZUPie, więc nie miałem wpływu na temperature.
          - wrażenia smakowe ekstremalne, ale nie nieprzyjemne. Naprawdę bardzo miło się sączy, i okazuje się że dość szybko "wchodzi", i masz już ochotę na następne.
          - oprawa graficzna jest genialna w swej prostocie, powinniście to zgłosić do jakiegoś konkursu, naprawdę. Krótko prosto i na temat. No i koszulka mi się spodobała, od razu zanabyłem, bo też pomysłowa.
          Podsumowując, nie żałuję tej odgryzionej przez rekina głowy, chociaż bardzo wczoraj bolała:P ( to oczywiście moja wina - nie należało mieszać tego piwa już z żadnym innym ).

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9730

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            2. Można.
            Oooo!!! Koszulka! Konkrety, plijz...

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #21
              Info dla chętnych na koszulkę. Koszulki są w cenie 45zł do nabycia w browarze, parę sztuk trafiło do pubów. Można zamówić wysyłkowo (trzeba kontaktować się z browarem) ale dojdą koszty przesyłki. Ponieważ wraz z rekinem będę na Brackiej Jesieni, to będzie tam można odebrać zamówione koszulki, a pewnie też wezmę pare wolnych jeśli jeszcze będą.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                #22
                Piwo na pewno dość nietypowe dla polskiego rynku. Mocna goryczka, niska słodowość i nie za wysoki ekstrakt sprawia, że jest dobra pozycją na lato. Ja jednak musiałem przepłukiwać gardło co pewien czas innym piwem aby jeszcze czuć coś więcej, niż tylko goryczkę, która moim zdaniem zbyt długo siedzi w gardle. Jeszcze na drugi dzień czułem żywiczny posmak .

                Bardziej pasował mi Kruk.

                Tymczasem czekam na następne piwo z niecierpliwością
                MM961
                4:-)

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #23
                  Myślę, że tak jak w Kruku to i w Sharku goryczka złagodnieje za kilka tygodnii.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • grew
                    Senior
                    • 05-2009
                    • 766

                    #24
                    Rewelacyjne piwo! Takiego chmielenia nie pamiętam z pitych przeze mnie piw. Grejpfrut co jakiś czas daje o sobie znać. Mimo to pijalność bardzo wysoka.

                    Bardzo odpowiada mi stosunkowo niska zawartość alkoholu (w porównaniu z wynalazkami zza oceanu). Jakby to była AIPA to pewnie wypiłbym 1 butelkę i tyle. A tak, można pić częściej

                    Kruk smakował mi bardziej, choć trudno porównywać te piwa. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to kolejne polskie piwo, które z mogę powtarzać i powtórzę Już zamówiłem u kolegi kolejną dostawę

                    Comment

                    • derius
                      Member
                      • 07-2006
                      • 35

                      #25
                      Po degustacji Rekina ustaliliśmy w końcu wspólne stanowisko :
                      Piwo bardzo przyjemne w smaku z powodu niskiego ekstraktu oraz wyrazistej odczuwalnej goryczki w pierwszej chwili.
                      Całość przykryta aromatem cytrusów, które długo pozostają w pamięci.
                      Piana niezbyt duża utrzymuje się cały czas. Jasny przyjemny dla oka kolor dobrze koresponduje z letnią porą roku.
                      Jak najbardziej godne polecenia i czekamy na większą dostępność również w butelkach.

                      Comment

                      • jacekwerner
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2836

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Myślę, że tak jak w Kruku to i w Sharku goryczka złagodnieje za kilka tygodnii.
                        Minęły dwa tygodnie, a goryczka nadal potężna ... i tak trzymać
                        Ochotnicza Straż Piwna
                        BAZA = 7446

                        Comment

                        • grew
                          Senior
                          • 05-2009
                          • 766

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                          Minęły dwa tygodnie, a goryczka nadal potężna ... i tak trzymać
                          Będzie problem z tym "tak trzymać", bo w browarze mówili już w czwartek, że rekiny prawie w całości wypłynęły...

                          Piwo wspaniałe, boję się czym będzie kolejny wynalazek duetu Jeszcze polubię polskie piwa

                          Comment

                          • jacekwerner
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2836

                            #28
                            Spokojnie, ma być jeszcze na "Brackiej Jesieni", pewnie goryczka przez następny tydzień nie złagodnieje
                            Ochotnicza Straż Piwna
                            BAZA = 7446

                            Comment

                            • chemmobile
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 2168

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Grejpfrutowy, mętny [4.5]
                              Piana: Średniopęcherzykowa, dość trwała. [4]
                              Zapach: Intensywny, żywiczny, lekko cytrusowy. [5]
                              Smak: Mocno gorzkie, aż za gorzkie w stosunku do ekstraktu. Sprawia to wrażenie piwa płaskiego i monotonnego, choć samo w sobie jest interesującym wynalazkiem. Wynalazkiem, bo produktem ekstremalnym, o czym autor poinformował mnie na etykiecie jeszcze przed otwarciem butelki
                              Trudno było dostrzec nuty słodowe spod tej intensywnej goryczki. Nawet pieprzowe (a'la zielony pieprz) akcenty były intensywniejsze. Może powinienem pić piwo w wyższej temperaturze niż prosto lodówki... [3.5]
                              Wysycenie: Zbyt niskie (wersja butelkowa). [3]
                              Opakowanie: Butelka [3]
                              Uwagi: Pierwsze wrażenie jest jednoznaczne - piwo intensywnie goryczkowe i niezbalansowane. Brakuje wyczuwalnej słodowej podstawy, co w odbiorze czyni piwo jednowymiarowym i rzutuje na jego mniejszą pijalność.
                              Rozumiem intencje autora, ale Shark jest przykładem granicy, której wg mnie nie warto przekraczać na poziomie wyższym niż faza eksperymentalna

                              Moja ocena: [4.075]
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              • AndrewZG
                                Senior
                                • 08-2009
                                • 261

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                                Rozumiem intencje autora, ale Shark jest przykładem granicy, której wg mnie nie warto przekraczać na poziomie wyższym niż faza eksperymentalna
                                Muszę wyrazić tutaj opinię odmienną dla przeciwwagi - piwo jest według mnie ekstremalnie pijalne - miałem okazję wychylić w browarze w piątek kilka ostatnich kufelków i nawet nie pomyślałem, żeby próbować innych produktów z Widawy, pomimo, że byłem tam pierwszy raz.
                                Zakupiłem co prawda "zestaw reprezentacyjny" na wynos, ale i tak z przewagą Sharka!

                                Reasumując - czekam na następne warki Sharka i Kruka, a może czegoś jeszcze bardziej ekstremalnego?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎