Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Shark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    #61
    Kolejny wypity Shark i kolejne zachwyty z mojej strony! Tak trzymać! Liczę na to, że duet Kopyra&Widawa nie ugnie się i uwarzy kolejne "ewidentnie niezbalansowane" piwa Nie wiem po co nam kolejne "prawdziwe" wyspiarskie (czy imperialne) Ale o wysokiej zawartości alkoholu, które można wypić okazjonalnie z powodu ich "zbalansowania"...

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #62
      Wystarczy zauważyć, że piwo ma feler niezbalansowania, a już zgraja klakierów wystawia laurki. Zabawne jak łatwo grać na ich emocjach - pomocne stają się hasła "piwo piwowara domowego", "browar rzemieślniczy", "ekstremalna goryczka". Ciekawe jest to, że te same klakiery jak jeden mąż są wstanie zauważyć niedostatki goryczki w wielu polskich jasnych lagerach. No cóż, hipokryzja jednak nie jest taką rzadką wadą...
      Last edited by chemmobile; 06-09-2012, 06:48.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
        Wystarczy zauważyć, że piwo ma feler niezbalansowania, a już zgraja klakierów wystawia laurki.
        A nie pomyślałeś, że mimo tego rzekomego feleru komuś to piwo może jednak zajeb.ście smakować? I w związku z tym wystawia laurkę? Bo w dupie ma zblansowanie.
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          #64
          W dupie ma nie tylko zbalansowanie, ale i chęć oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem. W nosie mam to co tobie czy komuś innemu smakuje. Dla mnie możesz pić kranówkę z zielonym Ludwikiem - też będzie ekstremalnie gorzka. Jeśli na zwrócenie uwagi o wadzie piwa reakcją jest ujadanie, świadczy to jedynie o żenującym poziomie wypowiedzi, albo o wazeliniarstwie. Tacy to "znawcy" piwa czy "krzewiciele" kultury piwnej tu brylują...
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • grew
            Senior
            • 05-2009
            • 766

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            (...) Jeśli na zwrócenie uwagi o wadzie piwa (...)
            Ekstremalna goryczka jest wadą piwa??

            Proponuję poczytać odpowiednie opracowania i podyskutować tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=65879

            P.S. Nie wiem po co te negatywne emocje...

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
              W dupie ma nie tylko zbalansowanie, ale i chęć oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem. W nosie mam to co tobie czy komuś innemu smakuje. Dla mnie możesz pić kranówkę z zielonym Ludwikiem - też będzie ekstremalnie gorzka. Jeśli na zwrócenie uwagi o wadzie piwa reakcją jest ujadanie, świadczy to jedynie o żenującym poziomie wypowiedzi, albo o wazeliniarstwie. Tacy to "znawcy" piwa czy "krzewiciele" kultury piwnej tu brylują...
              Próbowałeś tego Ludwika, że wiesz, że jest gorzki?
              Skoro masz w nosie czy innym smakuje to po co się rzucasz? Żadnego ujadania nie było, dopiero Twoje zacietrzewienie i styl dyskusji powoduje pewne reakcje.
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                Próbowałeś tego Ludwika, że wiesz, że jest gorzki?
                Ja próbowałem. Jest gorzki
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • chemmobile
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 2168

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ekstremalna goryczka jest wadą piwa??
                  Brak zbalansowania kochany - to jest wada.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...) to po co się rzucasz?
                  Bo mam klawiaturę, dostęp do internetu i w odróżnieniu od ciebie już dawno zdjąłem klapki z oczu.

                  PS. grew - jeszcze nie było tu zauważalnych negatywnych emocji. Jedynie głośno wskazuję na hipokryzję i wazeliniarstwo będące reakcją na zwrócenie uwagi o wadzie piwa.
                  No dobra, może niekoniecznie wazeliniarstwo, ale za to przytłaczającą hipokryzję.
                  Last edited by chemmobile; 06-09-2012, 07:53.
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • tomolek
                    Hophead
                    • 05-2006
                    • 1752

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                    Bo mam klawiaturę, dostęp do internetu i w odróżnieniu od ciebie już dawno zdjąłem klapki z oczu.
                    Po pierwsze, kultura i szacunek do adwersarza wymaga aby pisać "Ciebie", "Tobie" itd. z dużej litery. Po drugie to możesz mi wyjaśnić jakie to mam klapki na oczach?
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • grew
                      Senior
                      • 05-2009
                      • 766

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                      Brak zbalansowania kochany - to jest wada.
                      Nie, to nie wada, wadą może być: diacetyl, infekcja itd.

                      To piwo jest subiektywnie dla Ciebie niezbalansowane, bo oczywiście się nie znam, ale nie słyszałem o konkretnych warunkach, które ma spełnić piwo, żeby było zbalansowane.

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        #71
                        Brak zbalansowania kochany - to jest wada.
                        Według jakiej definicji?

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #72
                          @tomolek
                          Zanim zaczniesz kogoś pouczać o zasadach języka polskiego sam najpierw z nimi się zapoznaj, bo dokonujesz nieuprawnionej nadinterpretacji.
                          A twoje klapki nie pozwalają ci dostrzec m.in. tego, że nie odnoszę się do tego czy komuś przechmielone piwo smakuje, ale faktu ewidentnego niezbalansowania piwa. Jeśli powszechnym i nikogo nieszokującym jest zauważanie niedochmielenia większości polskich piw, to równie uprawnionym jest zwracanie uwagi na przechmielenie.
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie, to nie wada
                          W takim razie woda gotowana z chmielem powinna być ideałem piwa.
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Według jakiej definicji?
                          Tej samej wg której ty i masa innych speców na tym forum opisuje większość polskich piw jako niedochmielone (czyli de facto niezbalansowane).
                          Last edited by chemmobile; 06-09-2012, 08:24.
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                            @tomolek
                            Zanim zaczniesz kogoś pouczać o zasadach języka polskiego sam najpierw z nimi się zapoznaj, bo dokonujesz nieuprawnionej nadinterpretacji.
                            To są zasady kultury i dobrego wychowania...

                            Na koniec tylko jednak uwaga, zwróć uwagę, że zawsze to Ty masz odmienne zdanie, zawsze sam przeciw wszystkim. Może to jednak to z Tobą jest coś nie tak a nie z większością. Warto czasem pokusić się o taką refleksję.
                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #74
                              Tej samej wg której ty i masa innych speców na tym forum opisuje większość polskich piw jako niedochmielone (czyli de facto niezbalansowane).
                              To przeczytaj sobie charakterystykę stylu pilzner/jasny lager a potem charakterystykę american pale ale. Może coś się nasunie na oczy.

                              Comment

                              • chemmobile
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 2168

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                                To są zasady kultury i dobrego wychowania...

                                Na koniec tylko jednak uwaga, zwróć uwagę, że zawsze to Ty masz odmienne zdanie, zawsze sam przeciw wszystkim. Może to jednak to z Tobą jest coś nie tak a nie z większością. Warto czasem pokusić się o taką refleksję.
                                Najwidoczniej wolisz nadal zgrywać językowego kozaka zamiast sięgnąć do źródeł, więc zapoznaj się z tym:
                                http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629418
                                i przestań już popisywać się niewiedzą. Ponadto zabawnie brzmią uwagi o kulturze kogoś, kto w następnym zdaniu argumentuje ad personam
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                                To przeczytaj sobie charakterystykę stylu pilzner/jasny lager a potem charakterystykę american pale ale. Może coś się nasunie na oczy.
                                Ja jednak wolę zachować szeroki pogląd i nie nasuwać sobie dobrowolnie klapek na oczy. Źle świadczy o tobie fakt, że odsyłając mnie do lektury sugerujesz poniekąd, że nie wiem jaki styl oceniałem. A ja doskonale wiem i jeśli wyczułem ewidentną dominantę goryczki praktycznie tłumiącą słodową bazę to miałem pełne prawo uznać piwo za zbyt płaskie z powodu przechmielenia i w efekcie za niezbalansowane.
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎