Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Shark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rivendel
    Senior
    • 06-2010
    • 262

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
    To samo co w Sępie - zapach surowego mięsa. Odpychające. Jak miałem pić bez przyjemności, to wylałem.
    A siana w zapachu i smaku nie czujesz? Masakra!
    Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      W sobotę Kopyr podał na swoim blogu, cytując magazyn Piwowar, że Shark ma 98 jednostek IBU.
      Imperium Atakuje ma podobno 87 IBU.
      Czyli Shark to najbardziej goryczkowe piwo w Polsce.
      Ciężko to ocenić bo Shark i Imperium to jednak różne piwa.
      Inny jest poziom ekstraktu i alkoholu.
      Goryczka też jest inna, w Sharku jest bardziej cytrusowa i ze względu na niski ekstrakt wyraźniej wyczuwalna. Brakuje tu innych elementów, słodowości, czy aromatu od drożdży.
      No ale tu chodziło o maksymalne nachmielenie.
      Pojutrze mija termin ważności Sharka, czyli na wiosnę chyba nie będzie dostępny. Szkoda

      Comment

      • grew
        Senior
        • 05-2009
        • 766

        Moje podsumowanie 2. warki

        Postanowiłem wykonać drobne podsumowanie 2. warki Sharka:
        1 piwo - w dniu premiery - wspaniałość, nad wspaniałościami - zniewalający aromat, wspaniała goryczka
        2 kolejne - kilka dni później - tragedia z diacetylem, dalej potężna goryczka
        2 kolejne - 3 tygodnie po premierze - diacetyl na poziomie akceptowalnym (wyparował?), aromat słaby, goryczka przyjemna, trzyma poziom

        Jak widać, było różnie. Ale ostatniego Sharka piłem z nadzieją patrząc na kolejną, 3. już warkę, która w drodze Może będzie po Świętach?

        Comment

        • grew
          Senior
          • 05-2009
          • 766

          Kolejny rozdział w historii Sharka - trzecia warka już dostępna. Jak dla mnie najlepsza z dotychczasowych: wspaniały aromat, potężna goryczka, brak diacetylu Brawo!

          Comment

          • vietnam
            Senior
            • 05-2011
            • 117

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
            Kolejny rozdział w historii Sharka - (...) wspaniały aromat, potężna goryczka, brak diacetylu Brawo!
            Warszawa, PDSL 11.04.2013
            Wspaniały aromat kwasu izowalerianowego.
            Goryczka słaba.
            Brawo!


            Może to jakaś pomyłka z petainerami?
            Jak już shark się ogrzał zaniosłem do baru w celu wylania, ale poprosiłem barmankę o powąchanie - jej grymas na twarzy, bezcenny!
            Jak dla mnie to chyba żarcik jakiś, może w Widawie się komuś coś pomyliło i wysłał jakiegoś starego KEGa z innym piwem.

            Comment

            • grew
              Senior
              • 05-2009
              • 766

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika vietnam Wyświetlenie odpowiedzi
              Warszawa, PDSL 11.04.2013
              Wspaniały aromat kwasu izowalerianowego.
              Goryczka słaba.
              (...)
              Może Docent coś napisze? Pił w PDSL jak czytałem i narzekał jedynie na monotonność goryczki.

              Comment

              • vietnam
                Senior
                • 05-2011
                • 117

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
                Może Docent coś napisze? Pił w PDSL jak czytałem i narzekał jedynie na monotonność goryczki.
                Prawda, piłem Sharka w PDSLu jakiś czas temu i goryczkę mógłbym określić jako "tępą" - choć, może moje kubki smakowe miły juz dość.
                Tamten Shark to był Shark, a to co trafiłem wczoraj jako sharka, napewno nim nie było.
                Docent! Może uda Ci się zajrzeć do PDSLu i zweryfikować ?

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  Shark próbowany 10 kwietnia w PDSLu - zapach cytrusowy, żywiczno-sosnowy, silny. W porównaniu z nim aromat Kuguara był delikatny. Smak to silna, osadzająca goryczka. Na dłuższą metę przyciężkawa, męcząca. Żadnych wad nie wyczułem. Mało ludzi go brało, beczka dopiero co podłączona. Aż dziwne, by w ciągu jednego dnia tak straciło na jakości No chyba że to był RJ - 10-go był wyjątkowo nie w formie (ale w aromacie nie było potu czy skarpet )
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • vietnam
                    Senior
                    • 05-2011
                    • 117

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                    Shark próbowany 10 kwietnia w PDSLu (...) Mało ludzi go brało, beczka dopiero co podłączona.
                    Podnosiłem wczoraj karton - wyglądał na pełny, dopiero podłączony. Kran najbardziej po prawej, z tych umożliwiających napełnianie PETów. Na kartonie narysowane flamastrem strzałki wskazujące górę kartonu. Chyba dzisiaj secjalnie pojadę, ponownie go spróbować.

                    Comment

                    • x57
                      Senior
                      • 05-2011
                      • 247

                      Kolor jasny bursztyn.
                      Piana niska, nietrwała.
                      Aromat bardzo intensywny, w kolejności owoce tropikalne-cytrusy-żywica, wrażenie słodkości, nie zauważyłem diacetylu
                      Smak zgodny z aromatem ale znacznie uboższy, lekki słód, goryczka średnio-wysoka, lekko ściągająca i bardzo pozostająca, finisz chmielowy, lekko trawiasty, wysycenie średnio-niskie w kierunku niskiego.
                      Balans słaby ale taki z założenia miał być.
                      Pijalność ok, z przyjemnością wypiłem butelkę.

                      Comment

                      • patyczek
                        Senior
                        • 01-2013
                        • 220

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złocisty, mętny. [4]
                        Piana: Obfita, zwarta, o drobnej teksturze, długo się utrzymuje, zostawiając na szkle gałązki. [4.5]
                        Zapach: Intensywny, różnorodny i przyjemny. Dominują cytrusy, szyszki i imbir. [4.5]
                        Smak: Ostry, bardzo gorzki - grejpfrutowo jałowcowy. Spod igieł i cytrusów nic nie jest w stanie się przebić. Goryczka gryząca, wybitnie cierpka. Finisz podobny. [3.5]
                        Wysycenie: Mogło by być wyższe. [3.5]
                        Opakowanie: Szata graficzna i kolorystyczna raczej uboga, za to dane wręcz przeciwnie - pełne. Kapsel czarny. [4]
                        Uwagi: Data spożycia do 07.05.2013. Piwo ekstremalne, jednostronne, niemal wyłącznie goryczkowe, jakbym zjadł ten biały miąższ, co jest zaraz pod skórką grejpfruta. Chyba trochę przegięli.

                        Moja ocena: [4]

                        Comment

                        • Promil03
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2833

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika patyczek Wyświetlenie odpowiedzi
                          ...
                          Opakowanie: Szata graficzna i kolorystyczna raczej uboga, za to dane wręcz przeciwnie - pełne. Kapsel czarny. [4]
                          ...
                          Jednak nie pełne. Brak informacji o pojemności, co jest sporym niedopatrzeniem i przede wszystkim łamaniem prawa.

                          Comment

                          • grew
                            Senior
                            • 05-2009
                            • 766

                            Czwarta warka Sharka już nadjeżdża. Ponoć w ZUPie mają od wczoraj. Ciekawe jak wyszło tym razem

                            Prawdopodobnie pojawiło się również dedykowane szkło

                            Comment

                            • Marcin_wc
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 2115

                              Szkło ładne, tulipan z logiem sharka.
                              Piwo bardzo udane, pierwszy bardzo dobry shark. Spodziewałem się więcej goryczy, ale w upały o wiele przyjemniej pije się bardzo mocno nachmielonego dla aromatu sharka.

                              Comment

                              • WojciechT
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 2546

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Brudnożółty, trochę jak sok z gorzkiej pomarańczy. Piwo jest mętne. [4.5]
                                Piana: Bardzo ładna i drobnopęcherzykowata, niestety opada dosyć szybko. Redukuje się do cienkiego kożuszka. [4]
                                Zapach: Owoce tropikalne, aromaty żywiczne, cytrusy. [5]
                                Smak: Łał. Piwo jest faktycznie bardzo gorzkie i to jest jego dominujący smak, ale czuć nie tylko goryczkę. Smakuje, jakby dolano do niego soku grapefruitowego. Gorzkiego :P Jest też jakaś nuta, która mi mniej odpowiada, coś jakby tytoń. Piwo jest dosyć lekkie, wręcz wodniste. [4.5]
                                Wysycenie: Odpowiednie. [5]
                                Opakowanie: Standardowa butelka 0,33, standardowo podarta etykieta. Sam wzór - kwestia gustu, mi średnio pasuje, dużo bardziej podoba mi się np. Kangaroo. [4]
                                Uwagi: Nie wiem, czy piłem kiedyś bardziej gorzkie piwo. To moje pierwsze spotkanie z sharkiem, ale chyba nie ostatnie, lubię gorzkie piwa. Ale nie wiem, czy zmęczyłbym więcej niż 2-3 :P

                                Moja ocena: [4.625]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎