Tarczyn, (Manufaktura) Jeden Chmiel - Fuggles

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛
    • 2006.03
    • 13952

    Tarczyn, (Manufaktura) Jeden Chmiel - Fuggles

    Piwo gotowe do oceny

    Z powodu ograniczeń technicznych nie mogłem użyć pełnej nazwy, jaką chciałem zastaosować, czyli (Manufaktura Piwna & Marcin Chmielarz) Jeden Chmiel - Fuggles.
    System nie przyjmuje tylu liter, zostały tylko 4 wolne "sloty", więc nawet Piwna się nie zmieściło. Zatem we wszystkich piwach z tej serii zastosuję podobny zapis.
    Last edited by Pendragon; 01-09-2012, 17:25.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • docent
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2002.10
    • 5205

    #2
    Po sobotnich premierach Pilsa i Burego Kocura, które okazały się niezłymi piwami obiecywałem sobie wiele po "Jednym chmielu". Pomyślałem, że skoro Pilsa udało się zrobić z tak wyrazistą goryczką, to co dopiero będzie w angielskim pejl ejlu! No i srodze się zawiodłem. Piwo przypomina mi większość czeskich półciemniaków - zbalansowanych, nie wyróżniających się niczym ciekawym. Nazwa tego piwa nijak ma się do zawartości - dla mnie rozczarowanie...
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • becik
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🍼🍼
      • 2002.07
      • 14999

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
      Z powodu ograniczeń technicznych nie mogłem użyć pełnej nazwy, jaką chciałem zastaosować, czyli [B](Manufaktura Piwna & Marcin Chmielarz)
      Po co? Od kiedy mamy stosować personalia piwowarów czy konsultantów?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • docent
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2002.10
        • 5205

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
        Po co? Od kiedy mamy stosować personalia piwowarów czy konsultantów?
        To jest oficjalna nazwa submarki Browaru Jabłonowo.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Piwoteka
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2008.04
          • 1209

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnomiedziane, z lekką mgiełką. [4]
          Piana: Piana wysoka, średniogęsta, szybko opada do 1 mm kożuszka, zostawia ślady na szkle. [4]
          Zapach: Lekko owocowy, z wyraźnie zaznaczonym chmielem, w tle słodowe akcenty. W tym miejscu muszę napisać o jednym zastrzeżeniu: piwo z pierwszej podłączonej beczki Jednego Chmielu miało nieciekawy zapaszek. Wprawdzie ulatniał się on po dłuższej chwili, ale był! O dziwo, piwo z kolejnej podłączonej beczki już tego nie miało… Wpadka z "aromatem" obniża ocenę, byłoby spokojnie 4. [2]
          Smak: Słodowa podbudowa, posmak skórki chleba. Piwo nie jest słodkie, ale dość treściwe. Wyraźna, acz nienachalna goryczka sprawia, że pije się je lekko. Pierwsze wrażenie delikatnej goryczki może mylić, przy 3-4 łyku staje się ona wyraźniejsza, a samo piwo spokojnie zasługuje na miano bittera. [4]
          Wysycenie: Niskie, ale pasuje. [4.5]
          Opakowanie: Super etykieta z motywem nawiązującym kreską do najlepszych polskich komiksów (Kajko i Kokosz). Piwo na razie dostępne tylko w beczkach. Oprawa premiery ciekawa (to zasługa Marcina – żeby za bardzo nie miodzić napiszę tylko, że następnym razem prosimy nieco głośniej!), gadżety Manufaktury Piwnej bardzo ładne. [4.5]
          Uwagi: Całkiem niezłe piwo, pokazujące, że nie samym ekstremum człowiek żyje. Coś innego, ale w pobliżu tego, co jest już nam w miarę znane. Dobry materiał na edukowanie i pokazywanie różnic pomiędzy poszczególnymi stylami.

          Moja ocena: [3.35]
          Piwoteka
          Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
          www.piwoteka.pl
          Sklep Piwoteki na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na G+
          Дед Мороз (Dziadek Mróz)
          Browar Piwoteka

          Comment

          • docent
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2002.10
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka
            Zapach: Lekko owocowy, z wyraźnie zaznaczonym chmielem, w tle słodowe akcenty. W tym miejscu muszę napisać o jednym zastrzeżeniu: piwo z pierwszej podłączonej beczki Jednego Chmielu miało nieciekawy zapaszek. Wprawdzie ulatniał się on po dłuższej chwili, ale był! O dziwo, piwo z kolejnej podłączonej beczki już tego nie miało… Wpadka z "aromatem" obniża ocenę, byłoby spokojnie 4. [2]
            Podobnie napisałeś jeśli chodzi o Pilsa. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest, że poszczególne beczki raz mają aromat siarczyn a raz nie
            Last edited by docent; 04-09-2012, 10:59.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Piwoteka
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2008.04
              • 1209

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
              Podobnie napisałeś jeśli chodzi o Pilsa. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest, że poszczególne beczki raz mają aromat siarczyn a raz nie
              O pilsie napisałem, że słyszałem, iż tak było (a właściwie czytałem... u Ciebie). U nas pils miał i ciągle ma aromat ok.
              Piwoteka
              Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
              www.piwoteka.pl
              Sklep Piwoteki na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na G+
              Дед Мороз (Dziadek Mróz)
              Browar Piwoteka

              Comment

              • docent
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2002.10
                • 5205

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka
                O pilsie napisałem, że słyszałem, iż tak było (a właściwie czytałem... u Ciebie). U nas pils miał i ciągle ma aromat ok.
                Co nie zmienia faktu, że beczki "Jednego chmielu" miały różny aromat. Przynajmniej według Twojego opisu.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Piwoteka
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2008.04
                  • 1209

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
                  Co nie zmienia faktu, że beczki "Jednego chmielu" miały różny aromat. Przynajmniej według Twojego opisu.
                  Tak. Jedna (pierwsza) miała coś nie tak. Nie mam pojęcia z czego to wynika, tym bardziej, że beczki są jednorazowe, więc raczej nie może być mowy o niedomytym kegu.
                  Piwoteka
                  Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                  www.piwoteka.pl
                  Sklep Piwoteki na Facebooku
                  Piwoteka Narodowa na Facebooku
                  Piwoteka Narodowa na G+
                  Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                  Browar Piwoteka

                  Comment

                  • Cyneq
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2011.12
                    • 181

                    #10
                    Piwo o bardzo ładnym kolorze i zapachu, ale niestety mnie rozczarował smak. Niewyraźne, niechmielowy, troche słodowo-karmelowy, jakby ktoś chciał zrobić dobrego ejla, ale zapomniał w ogóle o chmielu goryczkowym. Szkoda.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2004.06
                      • 6310

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Miedzy złotem a bursztynem. Ciekawy. [5]
                      Piana: Średnio wysoka, opada dość szybko do cienkiej warstwy, lekko osiada na szkle. [3.5]
                      Zapach: Początkowo niezbyt silny, wręcz rozczarowująco słaby. czuć odrobinę chmielu i ciut słodu, ale niewiele tego wszystkiego. gdybym wystawiał ocenę na początku degustacji, dałbym 2,5. Od samego Marcina wiem jednak, że całość aromatu miała się ujawniać w temperaturze pokojowej i faktycznie, zapach jest wtedy znacznie silniejszy, znacznie lepiej czuć ciekawy chmiel, jakim jest Fuggles. [4]
                      Smak: Za to tutaj chmiel czuć już od początku. Dużo chmielowych smaczków, nieprzesadnie silna goryczka (ale nie chodziło o to, żeby zabić potęgą IBU, tutaj kluczem był chmiel aromatyczny), do tego solidna słodowość. Całość pyszna. [4.5]
                      Wysycenie: Niezbyt wysokie, odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Sporo krytyki posypało się na te etykiety, a ja ich wcale tak nisko nie oceniam. Lubię komiksową estetykę, lubię też motywy słowiańskie, a tutaj mam jedno i drugie. jest dobrze. [4]
                      Uwagi: Pite podczas premiery w Piwotece Narodowej 1 września 2012 r.

                      Moja ocena: [4.225]

                      Comment

                      Przetwarzanie...