Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Manufaktura Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    To ja załapałem się jeszcze na starą etykietę (warka do 26.01.2014) i muszę powiedzieć, że piwo jest dobre. Pełny smak z porządną goryczką, choć jakby nieco mniejszą niż przy wcześniejszych moich zetknięciach z tym piwem. Do tego tak jak zawsze bardzo solidna słodowa owocowo-karmelowa podbudowa. Treściwość wysoka.
    Zgodzę się z tym, że - jak ktoś powyżej napisał - nazwa "Pils" jest tutaj mocno nietrafiona, ale ja do tego piwa jak tylko trafi się okazja (a niestety nie za często się trafia) wracam zawsze chętnie. Ta zaskakująco pełna karmelowo-owocowa słodowa podbudowa zawsze mocno kojarzy mi się z klimatami bitterowymi. A w tej cenie poczuć trochę klimatu bitterowego to niezła opcja
    Last edited by chechaouen; 13-11-2013, 22:04.

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      Warka do 04.04.14 całkiem dobra, tylko gdzie jest goryczka? Chyba mi się zdawało, że coś poczułem.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • barsliw
        Senior
        • 08-2013
        • 289

        Dla mnie jedynym minusem tego piwa jest brak klarowności. No może mogłoby być trochę mniej alkoholowe.
        Dziwie się jak niektórzy piszą, że piwo nie ma zapachu. Dla mnie oprócz aromatu słodowego ewidentnie czuć Sybillę. Nie jest to może feria zapachów, ale chmiel jest wyczuwalny jak najbardziej. A, że jest on dość rzadko używany to piwko zasługuje na pochwałę.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          Warka 24.04.2014...

          Piwo gorsze niż poprzednio... nieciekawy karmel zajmuje nie swoje miejsce...

          W dodatku trochę blachy i magi...

          Czyli co? - ładniejsza / bo droższa / etykietka można schodzić z jakości?

          Przy okazji sprawdzę inną warkę... czy to nie aby trend długookresowy...
          Attached Files

          Comment

          • zohan666
            Senior
            • 11-2012
            • 259

            Ja starałem się co jakiś czas sprawdzać jak smakują kolejne warki, ale od kilku miesięcy już nie mam na to ochoty. Pierwsza warka i kilka następnych trzymały wysoki poziom, a potem już tylko pikowanie w dół. Raz po raz "dawałem mu szansę", ale każda kolejna warka, którą próbowałem była gorsza od poprzedniej (pite w odstępach 2-3 miesięcznych). Spasowałem.
            Last edited by zohan666; 14-12-2013, 07:20.

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              Jak dla mnie to zmiany są ledwo zauważalne w tym piwie, a na pewno mniejsze, niż w Lagerowym.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                Kolejne podejście, data 23.05.14

                Karmel kontratakuje... i po co takie słodkie...
                Dawniej niewiele miało z pilsa ale jakiś smak był... a teraz?

                Droga na Racibórz... "...nie idźcie tą drogą..." !

                Comment

                • tfur
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 1303

                  cała para poszła w gwizdek. etykieta być może lepsza
                  ale jeśli dotąd pils balansował na granicy ocen 4-/3+
                  to obecnie od biedy daję tróję. po co było psuć dobre?
                  ciężkiej słodowości towarzyszy lekki kwaśny posmak
                  nawet akceptowalny, ale to nie jest zmiana na korzyść
                  goryczka jest słabsza i ma podobny, tępawy charakter
                  tak jak dotąd mogłem sobie jabłoniaka czasem wypić
                  tak teraz przypomnę: nie wszystko złoto, co się świeci
                  data: 23 V
                  Last edited by tfur; 20-12-2013, 13:58. Powód: data
                  veni, emi, bibi

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    Dołączam się do głosów krytycznych jeżeli chodzi o warkę z datą 23.05.2014. Mi też się właśnie trafiła i tak jak zawsze byłem fanem tego piwa, to teraz jestem rozczarowany. Głównie niskim poziomem nachmielenia, goryczka dziwnie płytka i płaska. To piwo zawsze miało zaskakująco mocno rozbudowaną jak na pilsa warstwę słodową, ale zazwyczaj była ona dobrze równoważona porządną porcją goryczki i piwo było dzięki temu pełne w smaku, treściwe i nieźle zrównoważone. W tej warce dominuje przyciężkawa słodowość na dodatek nasiąknięta nieco masełkiem i czymś w rodzaju maślanego karmelu, takiego krówkowego. Do tego brak charakterystycznych owocowych nut, które w tym piwie bardzo lubiłem i które kojarzyły mi się ejlowo-biterowymi klimatami. Ale jednak marna porcja goryczki to największy mankament. Da się wypić, ale spora obniżka formy niestety.

                    Comment

                    • wasyll
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 1823

                      Też przyłączam się do powyższych opinii. Piwo z datą 23.05 jest słabiutkie, poziom chmielu znajduje się na granicy zera. Mam nadzieję, że to jednorazowy eksperyment.
                      Plus za zejście z 6%, jednak jeszcze większym będzie gdy spadnie na mniej więcej 4,5.
                      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        Ono od początku miało 5.6%.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ono od początku miało 5.6%.
                          Rzezywiście, nie wiem dlaczego sądziłem, że startowało z poziomu 6%. Nie zmienia to jednak faktu, że chciałbym 4,5%.
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            To nie z tego ekstraktu.

                            Ktoś tłumaczył kiedyś przyczynę tego, że sporo piw ma 5.6 i więcej - chodzi o margines błędu w deklarowanej zawartości alkoholu. Od 5.6 jest 0.5, poniżej 5.6 dopuszczalny margines wahania to bodajże 0.1, inspekcja handlowa zaraz się przyczepi.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              Do 5.5 margines błędu = 0.5 % alkoholu.
                              Powyżej (ale nie wiem czy od 5.5 czy 5.6) = całe 1% alkoholu.
                              Last edited by Pendragon; 06-01-2014, 11:56.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                Oj chyba mi Krzysztof Fałdowski jakoś inaczej to tłumaczył, ale pamięć szwankuje, więc nie będę się spierał.
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎