Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Manufaktura Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mikef
    Member
    • 09-2012
    • 66

    Akurat dziś piję to piwo. Kupiłem je w "Lidlu" za 3,49 zł. I oto moje wrażenia:

    Piwo prawie klarowne.
    Barwa - herbaciano - bursztynowa.
    Piana - obfita, ciemno kremowa, dość trwała, ładnie oblepia szkło.
    Wysycenie - średnie do dużego.
    Zapach - średnio intensywny. Słodowo - chmielowy z nutą owocową.
    Smak - piwo bardzo treściwe. Najpierw czuć słód, ale z gorzkawym, garbnikowym posmakiem. W głębokim tle wyczułem nutę owocową i posmak karmelu. Dość mocna goryczka pojawia się chwilę po przełknięciu. Długo utrzymuje się na podniebieniu.

    Jestem pozytywnie zaskoczony, bo to bardzo dobre, solidnie skomponowane i uwarzone, po prostu smaczne piwo.
    Moja ocena to 4,5/5 punktów.

    Comment

    • Mikko
      Senior
      • 12-2008
      • 583

      'Lidlowa' partia 20.03 to patrząc na bursztynowy kolor (mocna herbata) plus lekki karmel i mocno słodowy smak powoduje że to piwo powinni nazywać się... Manufakturowe Marcowe lub Alt. Nie pamiętam tego piwa pitego rok temu ale to z pilsem nie ma absolutnie nic wspólnego. Jako marcowe jest nawet dobre.
      Last edited by Mikko; 25-10-2014, 19:16.

      Comment

      • Aliusz
        Junior
        • 11-2013
        • 4

        Pozytywna niespodzianka ! Oceniam ostatnią partię z Lidla - piwo zakupiłem przypadkowo ( piłem już wcześniej, jeszcze pod inną etykietą - z wrażeniami zdecydowanie pozytywnymi ).

        Obecna warka:

        Kolor: jasny bursztyn, zupełnie nie podobny do pilsnera,

        Zapach: Słodowo-chmielowy, bardzo treściwy, nieco słodkawy, aromat chmielowy przybiera formę tytoniowo-ziołową. Jedne z nielicznych polskich piw bez magicznych trzech literek ( I P A ) w nazwie, oferujące bardzo dobry aromat chmielowy

        Piana: świetna, średnio pęcherzykowa, zbita, trwała, bardzo dobry lacing.

        Smak: mocna słodowość, lekka słodkawość - wynikająca z użycia słodów karmelowych ( skutkująca zdecydowanie odbiegającym od norm pilsnerowych kolorem ) , kapitalnie przełamana zdecydowaną goryczką oraz smakiem chmieli marynka oraz sybila.

        Etykieta: złota, dość tandetna, mocno średnia.

        Ogólnie: świetne, treściwe piwo, w smaku, zapachu, kolorze przypominające polskie ipa z Kormorana - seria PLON ( tylko nieco lżejsze ekstraktowo ) , co dla piwa w tym przedziale cenowym stanowi spory komplement.

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          W lidlu promocja aktualnie 2.99zł
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • slyboots
            Senior
            • 03-2014
            • 292

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny bursztyn, herbata [4]
            Piana: Początek obfity, lecz później opada i tylko delikatnie oblepia szkło a więc jest dobrze [3]
            Zapach: Owocowy grejpfrut, karmel, słód, akcenty chmielowe [4]
            Smak: To jest to !!! Karmel, delikatna słodycz po której następuje gorycz którą tak uwielbiam, chmiel, akcenty tytoniowo-ziołowe, akcenty grejpfrutowe - owocowe, każdy łyk to ekstaza w porównaniu do tej całej koncernowej lipy która masowo zalega na połkach ! [5]
            Wysycenie: Mogło by być trochę większe [4]
            Opakowanie: Nie mam uwag dla mnie jest wporządku [4]
            Uwagi: Warka 20.03.2015r

            Kupione z Browarni Lidla

            Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony po wypiciu 4 piw z Krajana ( dno absolutne ) czuję się jak w niebie, w koncu piję prawdziwe PIWO którym delektuję sie z każdym łykiem. Polecam kupujcie i pijcie !!! Na pewno nie raz kupie bo jest bardzo dobre, dodam że za cenę 3,5zł to rewelacja.

            Moja ocena: [4.3]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              Odmieniona szata graficzna, samo piwo smaczne, fajnie chmielowo-słodowe. Smaczne do napicia się
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • marek_____
                Member
                • 07-2004
                • 35

                Po przelaniu do kufla kolor szok - mocna herbata, do tego duże zmętnienie. W pierwszej chwili pomyślałem, że coś jest z tym piwem nie tak. Na szczęście to tylko myląca nazwa, bo samo piwo jest super. Wyraźne aromaty kwiatowe i ziołowe, odrobinę też miodowe. Dość mocna goryczka, przyjemnie pozostająca w ustach po dokonaniu łyka. Goryczka ta jednak nie jest osamotniona, tylko odczuwa się ją na solidnej słodowej podstawie. Piwo bardzo treściwe i konkretne. Bardzo mi smakowało, kupiłem jedno w promocji na Lidlu i gdybym wiedział, na pewno wziąłbym więcej. Bardzo pozytywne zaskoczenie.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnozłoty. [5]
                  Piana: Ładna, biała, raczej wysoka, zbita, osadza się na ściankach; taka w czeskim stylu. Mogłaby jedynie być nieco trwalsza. [4.5]
                  Zapach: Trochę rozczarowujący. Zdana z mocnych małobrowarowych lagerów landrynkowa słodycz, ponadto słodowość i delikatny chmielowy aromat. [3]
                  Smak: Gdyby nie nieco zbyt duża słodycz (taka miodowa), mógłbym stwierdzić, że bardzo przypomina niejednego czeskiego pilsa, chociaż przy pierwszym łyku wydawało się pustawe. Potem do głosu dochodzi nawet wyraźna goryczka, chociaż nieprzesadnie przyjemna, a na koniec fajny chlebowy posmak. [4]
                  Wysycenie: Myślę, że nieco wyższe by nie zaszkodziło. [4.5]
                  Opakowanie: Wolałem stare, ale źle nie jest. [4]
                  Uwagi: Rewelacji nie ma, ale spokojnie do wypicia.

                  Moja ocena: [3.775]

                  Comment

                  • Marchi
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 130

                    Nie chcę mi się gnębić tego piwa artomatem, ale dziś po kilku latach doń wróciłem i napisać, że znacznie odstępuję od trunku, który pamiętam - na pewno nie pilsa, ale ciekawego lagera o wyrazistym, nieco przyciężkawym smaku - to mało. Przede wszystkim poszło w kanał po dwóch łykach. Feeria trudnych do zidentyfikowania owocowo-warzywnych smaków + siara + wodnistość. Błeee. Za to naprawdę ładna piana, no ale nie to czyni piwo.

                    Comment

                    • Marchi
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 130

                      Aha. No i żelazo sakramenckie. Zapomniałem wspomnieć...

                      Comment

                      • chechaouen
                        Senior
                        • 01-2011
                        • 1180

                        Partia biedronkowa (u mnie 10.10.2015 cena 2,99). W zapachu niewyraźne nuty chmielowe i słodowe mieszają się niestety z dość wyraźnym diacetylem. W smaku na plus spora goryczka i treściwość. Piwo jest mocno nachmielone, ale goryczka dość tępa. Da się wypić, tragedii nie ma, ale ten diacetyl przeszkadza. Wróciłem do tego piwa po długiej, kilkuletniej przerwie. Kiedyś było naprawdę dobre, a stosunek cena/jakość wręcz rewelacyjny. Ale potem je spieprzyli i bojkotowałem. Teraz się skusiłem i chyba był to jednorazowy powrót...

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6136

                          Chechaouen u mnie ta sama historia!

                          Ja wolę takie cięższe piwo niż to co było w ostatnim czasie kiedy to wcale się nie dało tego piwa pić.

                          Ale co będzie się działo do 10.10.15 tego nie wiem.
                          W sumie zdecydowałem się na zakup bo było stosunkowo świeże.

                          Ta goryczka poprawia ocenę ale oczywiście to nie jakiś rarytas.

                          Comment

                          • kenny
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 712

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złocisty. [4.5]
                            Piana: Średnia, grubopęcherzykowa. [4]
                            Zapach: Słodki, owocowy (?). [2.5]
                            Smak: Słodki, słodowy, owocowy, ściągająca, ziołowa goryczka, średnia/wysoka, długa. [3]
                            Wysycenie: Średnie. [4]
                            Opakowanie: Średnie, nie podoba mi się to metalizowanie, poza tym etykieta pofałdowana, kiepsko przyklejona. [3.5]
                            Uwagi: Średnie piwo, niewiele smaku, dziwna owocowa słodycz, przyciężka goryczka. Zupełnie brak chlebowych i zbożowych posmaków, słodowość płaska i nijaka. Warka do 10.10.15, kupione w promocji w Biedronce.

                            Moja ocena: [3.075]

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2295

                              Biedronkowa warka (10.10.15) ujdzie, bywało gorzej, ale bywało też lepiej z tym "pilsem".
                              Atutem świeży wypust co jest odczuwalne w smaku, b. przyjemny chmielowy aromat oraz wyraźna goryczka (choć przytępawa).
                              Minusem- za wysoka typowa jabłonowska słodowość, która kontruje goryczkę za mocno ją przytłaczając. Pod koniec picia jest ona już zbyt męcząca.
                              Co do dostępności albo mało nadzielali tego piwa na sklepy albo nieźle schodzi, bo w swojej okolicznej Biedrze zostało tylko kilka sztuk w ostatnim kartonie jak go kupowałem.
                              Last edited by kosher; 24-04-2015, 11:07.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Jedno trzeba im przyznać odnoęnie tego piwa, kapsle robią ładne i różnorodne :]
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎