Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Manufaktura Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #76
    Robiąc doroczny remanent w zapiskach i pamięci skonstatowałem, że jeszcze tego Pilsa nie piłem
    W te pędy pobiegłem po butelkę za 2,55 zł.
    Za te pieniądze piwo jest bardzo dobre. A oceniane bez kontekstu ceny też byłoby wysoko, głównie przez goryczkę - mocną ale nie tępą.

    Comment

    • wit
      Senior
      • 12-2012
      • 144

      #77
      Kolor: Ciemnozłoty, zapowiada intensywne doznania
      Piana: przeciętna, szybko się kurczy, ale jej resztki pozostają dość długo
      Zapach: Niecharakterystyczny
      Smak: Bardzo intensywny, silna i przyjemna goryczka, akcenty miodowe. Mimo intensywności jest rześkie, po pierwszej butelce mam ochotę na kolejną. Bardzo ważny dla mnie parametr - pije się przyjemnie nawet jeśli nie jest silnie schłodzone.
      Wysycenie: za silnie, po kilkunastu minutach zastępowane przez charakterystyczne doznanie, jakie znam ze zwietrzałej wody mineralnej. Lepiej już pić, póki gaz nie ulotni się.
      Opakowanie: ładna etykieta, bez sciemy
      Uwagi: Właściwa zawartość alkoholu (czyli <6%), to piwo to moje odkrycie ostatnich dni. Król dzisiejszego sylwestra.

      Comment

      • zohan666
        Senior
        • 11-2012
        • 259

        #78
        To żałuj, że dopiero je odkryłeś, bo obecne warki są bardzo słabe w porównaniu do pierwszych.

        Comment

        • wit
          Senior
          • 12-2012
          • 144

          #79
          No, żałuję w takim razie. Nie jest to piwo idealne, ale dla mnie bardzo, bardzo smaczne.

          Comment

          • PaPe
            Senior
            • 03-2005
            • 176

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
            To żałuj, że dopiero je odkryłeś, bo obecne warki są bardzo słabe w porównaniu do pierwszych.
            Gdzie to piwo kupowałeś? Piję je w miarę regularnie (ostatnio wczoraj) i nie zauważyłem wielkich różnic.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemne, nasycone złoto, pasujące do ekstraktu.
              W wersji beczkowej piwo było solidnie opalizujące. [5]
              Piana: Dość wysoka, ładna, krzaczasta. Opada do solidnej warstwy, sporo osadza się na ściankach.
              W wersji z beczki była trochę słabsza. [4.5]
              Zapach: Słód, chmiel, ziarnistość, lekkie nutki owocowe, a więc wszystko to, co w rasowym pilsie być powinno.
              W wersji beczkowej było chyba więcej chlebowości. [5]
              Smak: Potężna treściwość, (nic dziwnego, zważywszy ekstrakt), spora goryczka, lekka chlebowość w tle, lekkie akcenty owocowe, ale w posmaku już zdecydowanie dominuje goryczka. Wspomniany ekstrakt to w sumie jedyne, do czego mogę się przyczepić, bo z jego powodu piwo ma lekkie elementy jasnych mocnych lagerów.
              Gdy piłem tego pilsa z beczki, miał więcej smaczków chmielowych (w końcu był młodszy) i wydawał mi się trochę zbyt goryczkowy w stosunku do słodowości. W obu przypadkach wystawiłbym jednak taką samą ocenę. [4]
              Wysycenie: W obu przypadkach trochę za niskie, przez to piwo wydawało się jeszcze cięższe. [4]
              Opakowanie: Etykieta miała wyglądać na tradycyjną, ale nie do końca to wyszło, zwłaszcza z osławionym zielonym "psem". na kontrze obyło się bez szczególnych farmazonów, razi mnie jedynie "zaostrzona filtracja". Szkoda, że brak tu wzmianki o roli Masona. [3.5]
              Uwagi: Pite 1 września 2012 r. z beczki w trakcie premiery w Piwotece Narodowej oraz 4 grudnia w wersji butelkowej. Podstawą do recenzji jest pils z butelki.

              Mówiąc ogólnie, może i jest to niezbyt standardowy pils, zwłaszcza jeśli chodzi o ekstrakt, ale i tak znacznie bliżej mu do stylu niż większości piw opatrzonych taką etykietką.

              Moja ocena: [4.425]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #82
                Wstydzę się swojej opinii z 15.09.12. post nr 6. Pewnie byłem zbyt wstawiony. Jest to te same piwo z datą do 10-ego marca. Oceniać piwo trzeba na trzeźwo. Manufakturowy Pils to cudowne piwo. Dla mnie numer 2 z polskich nowych piw (numer 3 to Rowing Jack). Numer jeden, to wiadomo, ze względu na szacunek, nawet nie wspomnę.
                ps.- w każdym tygodniu wypijam około 5-ciu manufakturowego.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jest to te same piwo z datą do 10-ego marca.
                  A to ciekawe, bo teoretycznie jasny pils/lager im świeższy, tym lepszy.

                  PS Które to nr 1?

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    A to ciekawe, bo teoretycznie jasny pils/lager im świeższy, tym lepszy.

                    PS Które to nr 1?
                    Nic nie traci mimo upływu czasu. Nr 1 to Imperium Atakuje.

                    Comment

                    • tfur
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 1303

                      #85
                      wczoraj wykupiłem ostatnie pieski w swoim osiedlowym sklepiku
                      no i pani mi objawiła, że na razie nie będzie więcej (o, losie!)
                      jakie są plany browaru, jeśli chodzi o pilsa? kto wie, ręka do góry!
                      veni, emi, bibi

                      Comment

                      • wit
                        Senior
                        • 12-2012
                        • 144

                        #86
                        W piątek zdjąłem z półki w sklepie ostatnią butelkę, którą wczoraj wypiłem. Pytałem o kolejne dostawy, ale sprzedawczyni nic nie wiedziała.

                        Comment

                        • ManufakturaPiwna
                          Member
                          • 07-2012
                          • 39

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                          jakie są plany browaru, jeśli chodzi o pilsa? kto wie, ręka do góry!
                          Pils leży sobie w leżaku, planowo w tym tygodniu ma być rozlewane w butelki. W browarze jest też trochę butelek z poprzedniego rozlewu.
                          A na luty planowane jest warzenie kolejnej warki.

                          Comment

                          • tfur
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 1303

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ManufakturaPiwna Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pils leży sobie w leżaku, planowo w tym tygodniu ma być rozlewane w butelki. W browarze jest też trochę butelek z poprzedniego rozlewu.
                            A na luty planowane jest warzenie kolejnej warki.
                            miło mi to słyszeć.
                            jeśli utrzymacie poziom,
                            ja utrzymam pobór mocy
                            veni, emi, bibi

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ManufakturaPiwna Wyświetlenie odpowiedzi
                              Pils leży sobie w leżaku, planowo w tym tygodniu ma być rozlewane w butelki. W browarze jest też trochę butelek z poprzedniego rozlewu.
                              A na luty planowane jest warzenie kolejnej warki.
                              To dobra wiadomość bo powoli w moim mieście Pils zaczyna się kończyć. A na nadchodzącą wiosnę będzie w sam raz.

                              Comment

                              • wit
                                Senior
                                • 12-2012
                                • 144

                                #90
                                Przyznam, że jestem poruszony. Spragnieni klienci dopytują się, Manufaktura odpowiada., no no...
                                W każdym razie czekam na Pilsa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎