Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Manufaktura Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TraczJanusz
    Member
    • 04-2011
    • 74

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, opalizujący kolor. [4]
    Piana: Gęsta, ładna pianka, dopiero pod koniec picia opadła. [4]
    Zapach: Przyjemny, chmielowo - słodowy zapach. Zapowiada przyjemne doznania. [4.5]
    Smak: Chyba najlepszy jasny lager jaki piłem w tym roku. Wyraźna chmielowa goryczka + wyczuwalny słodowe posmaki. Można wyczuć owocowe takie bananowe nuty. Dominuje jednak goryczka i o to chodzi w lagerze jasnym! Taki treściwy piwny smak. Rzekłbym encyklopedyczne jasny lager :P [5]
    Wysycenie: Dobrze wysycone tak jak być powinno. Nie napompuje brzucha, a bąbelki są [5]
    Opakowanie: Ładna etykieta z jakimiś piwowarami z dawnych czasów w tle. Na kontrze dokładne info. [4.5]
    Uwagi: Wpadam do sklepu, patrzę dostawa - dostarczyli świeżą partie Manufakturowych Pilsów z Jabłonowa . Myślę sobie, co mi tam, spróbuje :P i nie żałuje! Najlepszy jasny lager jaki piłem w tym roku, wyraźna goryczka ale bardzo smaczna goryczka! Ja trafiłem na świeżą partie tego piwa i może dlatego takie smaczne, nie wiem jakie w smaku jest po 1,5 - 2 miesiącach "leżakowania" na półce sklepowej :P. POLECAM OCZYWIŚCIE!

    Moja ocena: [4.65]

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złocisty, jakby lekko mętny, intensywna barwa [4.5]
      Piana: Średnio obfita, ale fajnie gęsta i dość długo utrzymująca się [4]
      Zapach: Bardzo przyjemny, głównie nuty słodowe, ale też chlebowa kwaskowatość, lekkie kwiatowe nutki [4.5]
      Smak: Naprawdę niezłe piwo. Bardzo silna i głęboka goryczka, długo utrzymuje się na języku. Słodowość zdecydowanie schowana, może trochę za bardzo, nie wytrzymuje zderzenia z silnym nachmieleniem. Smak bardzo intensywny. Uderza wytrawność tego piwa, miłośnicy bardziej lekkich, słodowych browców raczej nie będą zadowoleni [4]
      Wysycenie: Może lekutko za niskie [3.5]
      Opakowanie: Ładna, ciekawa etykieta. Plus za bardoz fajny kapsel [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • makbeth
        Member
        • 04-2011
        • 80

        #48
        Dobre piwo za jedyne 2.35 zł - tyle dałem w Krakowie. Byle tak dalej.

        Comment

        • zohan666
          Senior
          • 11-2012
          • 259

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika makbeth Wyświetlenie odpowiedzi
          Dobre piwo za jedyne 2.35 zł - tyle dałem w Krakowie. Byle tak dalej.
          Mhm, w Gdańsku widziałem (i piłem :P) w 2 sklepach. W jednym po 4 PLN (smak), w drugim po 4,20 WTF oO
          Last edited by zohan666; 10-11-2012, 10:39.

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pils kojarzy mi się z delikatnym słomkowym złotem i niech tak pozostanie. Tutaj kolor jest zbyt głęboki. [3]
            Piana: Bardzo ładna o kolorze złamanej bieli. Drobna, gęsta, tworząca zwarty kożuch i ładnie oblepiająca szkło. [5]
            Zapach: Wyraźna dominacja słodowa z wyczywalnym chmielem w tle, ładny, aczkolwiek mógłby być trochę bardziej wyrazisty. [4.5]
            Smak: Tutaj bardzo pozytywne zaskoczenie. Piwo jest porządnie nachmielone i to wyraźnie czuć, nie trzeba się wcale natrudzić, żeby tego doświadczyć, brawo! [5]
            Wysycenie: Jest ok. [5]
            Opakowanie: Butelka bezzwrotna, etykieta mi się nie podoba, napis 'pils', jakoś tak bezgustownie urządzony. [2]
            Uwagi: Pomimo tak wysokiej oceny, jaką to piwo ode mnie dostanie, obcinam 0,5 za zbyt wysoki alkohol. Może i mieści się w granicach pilsa, ale do mnie to nie przemawia.

            Na prawdę świetne piwo, po które będę sięgał często, o ile nie najczęściej, kiedy będę miał ochotę na krajowego, jasnego lagera. Gratuluję!

            Moja ocena: [4.575]
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • wasyll
              Senior
              • 09-2008
              • 1823

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
              Na prawdę świetne piwo, po które będę sięgał często, o ile nie najczęściej, kiedy będę miał ochotę na krajowego, jasnego lagera. Gratuluję!
              Miało być "Poza tym jest to na prawdę świetne piwo...'
              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobursztynowy, zahaczający wręcz o polotmave. Mało pilsowy. [3.5]
                Piana: Niezbyt obfita, dość gęsta, niestety - dość nietrwała. [3.5]
                Zapach: Intensywny, z lekkimi nutami goryczy, [4]
                Smak: Mało pilsowej goryczy, zbyt dużo lagerowej słodkawości. [3.5]
                Wysycenie: Niezłe - drobne bąbelki dość długo wędrują ku górze. [4]
                Opakowanie: Cóż - nie wiem czemu, ale w za pierwszym razem napis "pils" przeczytałem jako... "pies". Niezbyt przypadło mi do gustu. [3.5]
                Uwagi: Kupione w katowickim WHISKY & SPIRIT. Wypiłem i... nadal dla mnie najlepszym wyrobem Manufaktury jest "Piwo na miodzie gryczanym". Poprawne plus.

                Moja ocena: [3.7]
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mhm, w Gdańsku widziałem (i piłem :P) w 2 sklepach. W jednym po 4 PLN (smak), w drugim po 4,20 WTF oO
                  Widać przywożą je z Mazowsza po skrzynce furmanką, ukryte w słomie.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • Oskaliber
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 727

                    #54
                    Kolor: Złoty, klarowny
                    Piana: Biała, dosyć drobna, gęsta, bardzo trwała, długo otrzymuje się solidna warstwa, oblepia szkło
                    Zapach: Przyjemny, kwiatowa(?) chmielowość i słodowość
                    Smak: Treściwe, słodowość szybko zrównoważona solidną porcją goryczki
                    Wysycenie: Średniowysokie.
                    Ogółem: Przyzwoite piwo, pełne w smaku ze sporą dawką goryczki, czego ze świecą szukać w polskich lagerach.
                    BeerFreak.pl

                    Comment

                    • FidelD
                      Member
                      • 03-2011
                      • 36

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Klarowne, ciemne złoto [5]
                      Piana: Ładna drobno pęcherzykowa, opada do kożuszka i krążkuje na szkle [4.5]
                      Zapach: Chmielowo-słodowy zapach z lekkimi nutami karmelu, dla mnie zbyt mało intensywny [4]
                      Smak: Smak solidnie chmielowy, odpowiedni poziom goryczki, jednaj z tym "marynkowatym" posmakiem [4.5]
                      Wysycenie: Nie za wysokie ale wystarczające, dla mnie powinien być odrobinę bardziej wysycony [4.5]
                      Opakowanie: Do mnie ta etykieta nie przemawia, jest brzydka, brak podanego ekstraktu, ale podali chmiele - marynka i sybilla [3.5]
                      Uwagi: Jak za te pieniądze - dla mnie bomba!

                      Moja ocena: [4.3]
                      Czerwone OKO

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piękny złoty. Idealny dla pilsa o ekstrakcie powyżej 12. [5]
                        Piana: Śnieżnobiała o średniej, do wyższej gęstości. Opada po ok. 5 minutach, jednak niemal do samego końca pozostaje w postaci dość grubego dywanika. Pozostawia również dużo śladów na ściankach kufla. [4.5]
                        Zapach: Średnio intensywny, zdecydowanie słodowy. Przyjemny, bez diacetylu, jednak niestety w bukiecie zapachowym brakuje chmielowego aromatu co negatywnie wpływa na ocenę. [3.5]
                        Smak: W smaku chmiel jest już lekko wyczuwalny, jednak i tu pierwsze skrzypce gra słód. Jednak najlepsze wrażenie po sobie pozostawia goryczka, która jest wyjątkowo intensywna jak na polskie warunki i długo zalega w ustach. Piwo jest dość pełne, na co wpływa oprócz wysokiego ekstraktu, również niskie wysycenie. [4]
                        Wysycenie: Jak już wspomniałem wyżej nasycenie jest niskie, co w tym przypadku odbieram bardzo pozytywnie. [4.5]
                        Opakowanie: Nie przypadło mi do gustu. Etykieta chaotyczna, jakby bez koncepcji. Całość nie jest zwarta, a zielony napis "Pils" nie pasuje do całości. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.9]
                        Last edited by YouPeter; 25-11-2012, 21:21.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          #57
                          Pils próbowany przeze mnie po raz kolejny trzyma ten sam poziom. Różne warki, doznania sensoryczne te same, co już w punkcie wyjście zasługuje na wyróżnienie wśród produkcji polskich browarów.

                          Comment

                          • Manifesto
                            Member
                            • 05-2010
                            • 70

                            #58
                            Powiem szczerze - dawno nie piłem polskiego piwa w cenie poniżej 4 zł które smakowałoby tak wybornie. Co z tego że mamy Pinty i Ale browary skoro mało kogo stać na częste picie tych piw. Brakowało mi polskiego lagera o tak wyrazistym smaku goryczki (aż mi się przypomniały dawne warki Lubuskiego, ech... ), aż wreszcie jest! Jak dotychczas moje ulubione polskie piwo z gatunku niskiej półki cenowej Jutro kupuje 10 butelek i chowam do garażu
                            Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #59
                              Czy ten Pils jest w ogóle jeszcze dostępny? Nie widziałem go w Warszawie od paru miesięcy.

                              Comment

                              • legart
                                Senior
                                • 06-2012
                                • 913

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czy ten Pils jest w ogóle jeszcze dostępny? Nie widziałem go w Warszawie od paru miesięcy.
                                pare dni temu widziałem w Leclrecu na Bielanach i to 2,49 plus butelka

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎