Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Manufaktura Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #16
    Na Zlocie bardzo mi smakowało Chciałam zatem porównać wrażenia z wersją "na trzeźwo" i dziś udało się.

    Piwo słodkie, aż wyklejające jamę ustną. Do tego tępa, piołunowa goryczka. Zestawienie powodujące, że co biorę łyka, tym bardziej mi się chce pić - ale co innego. Ogólne niesharmonizowanie pełni słodowej (z dodatkiem słodzika?) z tępym chmielem nie zachęcające.

    Jest to krok w dobrym kierunku, ale jeszcze długa droga do dobrego piwa. Będę sprawdzać co jakiś czas postępy
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #17
      Też sobie dziś porównywałem że wspomnieniami ze zlotu i też było gorzej. Przede wszystkim goryczka to jakaś pomyłka, ostra i kłująca, bardzo nieprzyjemna. A w połączeniu z wysoką pełnią robi się po prostu przykro w ustach.

      Wypite po nim Olsztyńskie było jak jaka ambrozja.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor jest ładny, dość ciemny lekko opalizujący, złoty. Tylko jakoś zupełnie nie plisowy... [4.5]
        Piana: Przez chwilę dość obfita, szybko opada, pozostawiając jednak ślady na szkle. [3.5]
        Zapach: Dość intensywny, raczej słodowy niż chmielowy. [4]
        Smak: Pełne w smaku, słodowe, chlebowe, słodkie wręcz ciężkie. Goryczka atakuje na końcu, dość intensywna ale niezbyt wyrafinowana. Oczekiwałem raczej czegoś lekkiego i orzeźwiającego. Jednak w kategorii lagerów piwo smaczne, ale jak na sesyjne zbyt mocne. [3.5]
        Wysycenie: Niskie, tak jak lubię. Ale z drugiej strony jak na Pilsa to za niskie. [4.5]
        Opakowanie: Oj mocno przeciętne, zabałaganione i niezbyt spójne. Jednak na naszym rynku pełnym koszmarków, dostateczne. [3]
        Uwagi: Ogólnie niezłe, poniżej 3 zł kupowałbym od czasu do czasu. Z Jabłonowa moim faworytem nadal jest Alt.

        Moja ocena: [3.75]
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • volodos
          Senior
          • 09-2008
          • 717

          #19
          Beczkowe testowane w Białej Małpie w Katowicach było super - piana trzymała do końca, ciężko było w ogóle to nalać. Kremowa, gęsta, pod koniec osadziła się na środku piwa i uformowała w małą wieżyczkę .
          Wczoraj spróbowałem wersji butelkowej - piany mniej, szybko znika, kolor inny, smak inny zupelnie - wydawało się jakby bardziej alkoholowe. Butelkowa wersja - padaka. Nie ma porównania, to nie może być to samo piwo. Co wy do tych butli rozlewacie???

          Comment

          • Psychomanteum
            Senior
            • 06-2004
            • 207

            #20
            A tak wygląda...
            Attached Files
            http://picasaweb.google.pl/psychomanteum1/
            2011 kapsli - 44 państwa... w tym 222 Polska

            Comment

            • dreads
              Basowy
              • 09-2009
              • 520

              #21
              "Manufakturowy Pies"? no to dla równowagi mamy Burego Kocura!

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #22
                Dwa razy piłem beczkowe w "Butelkach" na premierze i na zlocie i smakowało mi. Niestety wersja butelkowa ma ten nieznośny jabłonowski posmaczek, od którego mnie po prostu odrzuca, a który w wersji beczkowej był niemal niezauważalny.

                Comment

                • sushin
                  Junior
                  • 09-2010
                  • 2

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
                  "Manufakturowy Pies"? no to dla równowagi mamy Burego Kocura!
                  koledzy widzę mają podniebienie dobre ale gustu za grosz. jeśli ktoś twierdzi że etykiety kormorana są lepsze niż manufaktury piwnej to powinien mniej pić...

                  Comment

                  • dreads
                    Basowy
                    • 09-2009
                    • 520

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sushin Wyświetlenie odpowiedzi
                    koledzy widzę mają podniebienie dobre ale gustu za grosz. jeśli ktoś twierdzi że etykiety kormorana są lepsze niż manufaktury piwnej to powinien mniej pić...
                    Wow ciekawa interpretacja. Jezeli pokazesz mi w ktorym miejscu napisalem jakakolwiek opinie o etykietach manufaktury, to obiecuje ze zaczne mniej pic
                    Z drugiej strony gratulacje - dwa lata czekac w ukryciu, by wystartowac w ten sposob ale spokojnie, jeszcze nauczysz sie cytowac

                    Comment

                    • sushin
                      Junior
                      • 09-2010
                      • 2

                      #25
                      Do Ciebie była pierwsza część postu którą mi wcięło w trakcie kopiowania i wklejania. Piszę na forach od wielu lat, nie muszę się uczyć ich obsługi ale dziękuję za życzenia. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, a zwłaszcza w naszym kraju w którym każdy zna się na grafice i piłce nożnej. W opakowaniach piw manufaktury NIE podoba mi się jakość druku. To potrafi zepsuć nawet najlepszy projekt. Ale cała linia tych piw które piłem ma nietypowe podejście do tematu etykiety piwa. Dla mnie prawie wszystkie wyróżniają się na plus. A w tej etykiecie? No cóż nie trzeba mieć zajęć z typografii żeby widzieć że to jest l a nie e... Piwa jeszcze nie piłem ale pomysł z butelkami zwrotnymi uważam za trafiony. Tak przy okazji, rzeczywiście wcześniej na tym forum nie pisałem, może dlatego że nie uważam się za znawcę piw, czytając czasem Wasze opinie jestem czasem pod wrażeniem Waszego zmysłu smaku. Ale forum odwiedzam często i dzięki niektórym opiniom udało mi się spróbować naprawdę świetnych piw. Pozdrawiam.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #26
                        Naprawdę niezłe mocno chmielone piwo. Nie ma w nim ferii aromatów jak w IPA czy innych ejlach, ale goryczka sążnista, ładnie rozkładająca się na podniebieniu, nie taka tępa jak bym się mógł spodziewać. Ładna piana, może nie osadza się na szkle, to jednak trzyma się dość długo. Zaraz po otwarciu doleciał mnie zapaszek jak z piw jabłonowskich, podobnie w smaku, gdzieś zza goryczki przebija się ta nuta. Mimo to dobre piwo i chętnie widziałbym takie na nalewakach w moim mieście.

                        Comment

                        • tfur
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 1303

                          #27
                          krytyczne wpisy kazały mi się zaniepokoić
                          niepotrzebnie, jak się okazało przy degustacji
                          teraz żałuję, że kupiłem tylko dwie butle
                          śmiało można zapełnić tym pilsem lodówkę
                          cena zachęca do częstego użytku
                          to smaczne, treściwe i słusznie goryczkowe piwo
                          daję czwórę
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            #28
                            Mogli by w końcu jednak zmienić ujęcie wody albo zainwestować w stację uzdatniana to w końcu ten przebijający "posmaczek jabłonowski" by zniknął.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • PaPe
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 176

                              #29
                              Bardzo przyjemne piwo. Co prawda druga degustacja odbywała się z udziałem nowego Ciechana i tu przewaga jubilata była widoczna (odczucia bardzo subiektywne, nie ten styl), ale nie zmienia to mojej oceny, a już jakość/cena (w jednym ze sklepów 2,3 pln) to rewelacja.

                              Comment

                              • legart
                                Senior
                                • 06-2012
                                • 913

                                #30
                                Akurat te piwo przełamało we mnie kilkunastoletnią niechęć do Jabłonowa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎