Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

SAB, Castle Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    SAB, Castle Lager

    Butelka 330 ml,alkohol 5%.Nabyte na festiwalu piwa w Berlinie.Piana mizerna,barwa słomkowa.Lekko kwaskowate o owocowej nucie.Goryczka dość wytłumiona,pojawia się po kilku łykach ale jest raczej stonowana.Piwko bardziej do ugaszenia pragnienia niż do degustacji-typowe jak na Afrykę.
  • Petrax
    Senior
    • 12-2001
    • 662

    #2
    Przywiezione z Afryki przez kumpla. Ekstr. ??, alk. 5%

    Opakowanie: puszka 340ml, ładny design

    Kolor: jasnozłocisty, klarowne
    Piana: drobnopęcherzykowa, lepka, niewysoka
    Gaz: w sam raz
    Zapach: minimalnie chmielowy
    Smak: strasznie płaskie, wyczuwalny jedynie słaby aromat chmielowy, lekko słodkie, goryczka początkowo wydaje się spora, ale blednie z następnymi łykami, dodatkowo posmak metaliczny (puszka)

    Ogólnie: 2,0 (1-5)
    In cervisia veritas
    http://www.ptxc.de.vu
    Пиво - вот мое экотопливо

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      zaw. alk. 5,0%, but. 0,33 l
      dostępne w sieci Piotr i Paweł

      Flagowy produkt kukurydziano-jęczmienny wielkiego brata z drugiej strony równika.
      Piwo o niespodziewanie silnym zapachu słodowym i bogatym aromacie. Kolor złoty (kukurydza). Piana puszysta, drobna i dość nietrwała, ale pozostaje w postaci placków na powierzchni piwa.
      Nasycenie dobre, choć pracujących bąbelków jak na lekarstwo.
      Smak zaskoczył mnie pozytywnie. Smaczny, słodowy (kukurydziana słodkawość) początek szybko przekształca się w bardzo owocową, pozytywnie intrygującą kompozycję (wyczuwam jakieś owoce ezgotyczne, których nie potrafię nazwać, może maracuja??? albo ananas???). Nadaje ona piwu lekkości i rześkości i zdecydowanie wyróżnia spośród wielu innych koncernowych lagerów. Posmak chmielowy, długo wyczuwalny na podniebieniu.
      Warto spróbować.
      Attached Files
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Aktualna fotka:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • kruger_nr1
          Senior
          • 11-2005
          • 801

          #5
          wersja puszkowa. Piwko od pierwszego łyka inne niż nasze lagery, czuć sporo słodowości. Kolor złotawy, ładny. Zapach również mocno słodowy. Piana momo iż zrobiła się potężna, miała duże bąbelki i szybko zniknęła, mało gazowane. Takie trochę bez wyrazu jak dla mnie, jednak mógłbym od czasu do czasu takiego piwa spróbować.
          Attached Files
          Kolekcja puszek piwnych:
          http://puszkikrugera.web-album.org/

          Comment

          • Horse1963
            Senior
            • 06-2009
            • 547

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kruger_nr1 Wyświetlenie odpowiedzi
            wersja puszkowa..
            Dlaczego ta fotka taka nie frontowa

            Comment

            • Aleksandros
              Senior
              • 05-2011
              • 352

              #7
              Wziąłem w sklepie jako egzotyczną ciekawostkę. Nie miałem wymagań co do smaku, więc się nie rozczarowałem. Typowy international lager.

              Kolor jasnozłoty, zapach lekko słodowy z delikatnym tchnieniem chmielowym (jednak!). W smaku bardzo lekkie, z wyczuwalną bazą słodową i lekką goryczką. Nieprzyjemnych akcentów w zapachu i smaku nie wyczułem. Butelka jak na zdjęciu Sibarha.

              Dobrze zrobiony (czytaj: niewadliwy) lager. Do ugaszenia pragnienia może być. Przeżyć na płaszczyźnie duchowej nie dostarcza.

              Comment

              • dryx
                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                • 04-2002
                • 1735

                #8
                Alkohol nadal 5%, ekstraktu nie podano.
                Skład standardowy.
                Puszka 0,33 l. ale inny wzór niż na zdjęciu krugera.
                Barwa jasnosłomkowa.
                Piana niska, szybko opada, pozostawia ślady na szkle.
                W smaku i zapachu nic szczególnego, typowy lager. Jedyne co się mocno wyróżnia to drażniąca metaliczność.
                Nagazowanie umiarkowane.
                Attached Files

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Chyba najpopularniejsze piwo w RPA i nie tylko.
                  Nie powoduje żadnych emocji, poza pragmatycznym gaszeniem pragnienia.
                  Typowy "eurolager", do wypicia do posiłku bez refleksji, ale i bez obrzydzenia.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎