Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Soboa Dakar, Biere La Gazelle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Soboa Dakar, Biere La Gazelle

    Senegal jest wprawdzie krajem muzułmańskim ale jednak robią tam piwo.Wprawdzie zgodnie z relacją koleżanki jest trudno osiągalne
    ale po pewnym wysiłku udało się jej kupić piwo w Dakarze.
    Butla duża 63 cl,alkohol 4,2%.
    Piana niezbyt duża,nietrwała.Barwa bardzo jasna-słomkowa.W smaku półwytrawne.Początkowo wydaje się kwaskowate ale z każdym łykiem staje się bardziej goryczkowe czy może raczej gorzkawe.Smak mało zdecydowany,jakby rozcieńczone z posmaczkiem podobnym do piw bezalkoholowych.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Aktualna butelka, niestety z nieco uszkodzoną etykietą.
    Attached Files

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kolejne po "33" Export piwo przywiezione przez znajomego z Senegalu. Pite 21 listopada 2012 r.

      4,2% alk, zielona butelka o nietypowej dla nas pojemności 0,63 l.

      Kolor: Blade złoto, pasujące do domniemanego ekstraktu (11°?).
      Piana: Niska, szybko znika niemal do zera.
      Zapach: Relatywnie wysoka jak na domniemany ekstrakt słodowość, lekka nuta miodu, odrobina owoców i chmielu. Mało to standardowe jak na jasny lager, ale w miarę przyjemne.
      Smak: Spora słodowość i treściwość jak na ten ekstrakt, przechodzące niestety w nutę kukurydziano-warzywną (DMS). Goryczka słabiutka, raczej średnio przyjemna. Potężne, zbyt silne nagazowanie.
      Opakowanie: Etykieta zmieniła się od zdjęcia Klossa (nie wiem, czy na plus, bo i tak nie olśniewa ). Na moim zdjęciu widać też firmowy kapsel.
      Uwagi: Nic specjalnego, ale spodziewałem się gorszych wrażeń.
      Attached Files

      Comment

      • Noriusz81
        Senior
        • 11-2008
        • 388

        #4
        Moja wersja to butelka 330 ml, zawartość alkoholu - bez zmian, czyli 4,2 % obj.

        Piwo o klarownej, jasnosłomkowej barwie i dość szybko zanikającej pianie. Aromat słabo wyczuwalny, w smaku - wrażenie wodnistości oraz słodowej podbudowy okraszonej (tak jak wspomniano w poprzedniej recenzji) akcentami kukurydziano-warzywnymi. Wysycenie stwierdziłem wysokie, właściwe do tego typu napojów.
        Dla kolekcjonerów - zmiana szaty graficznej zarówno etykiety jak i kapsla.
        Attached Files
        Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
        Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
        2286 ze 162 krajów
        Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎