Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Serengeti, Serengeti Premium Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Serengeti, Serengeti Premium Lager

    Piwo przywiezione przez moją żonę z delegacji zagranicznej do Nairobi.
    Butelka 0,33l, 4,8% alk.

    Kolor: Typowo pilsowy. W butelce na dnie pływały drożdżowe flafoły, pomimo tego, że piwo miało jeszcze miesiąc do końca daty ważności. Na szczęście nie przedostały się do szklanki, więc piwo jest idealnie klarowne.
    Piana: Trzeba lać z góry, ale tworzy się ładna czapa. Opada dość powoli.
    Zapach: Dość silny, trochę słodowy, trochę ziarnisty (jak w piwach z Grudziądza).
    Smak: Bardzo pełny, treściwy i słodowy, aż zaskakująco. Niestety zaraz potem pojawia się dość nieprzyjemna goryczka. Mimo to pije się całkiem nieźle. Dziwi mnie że w Afryce robi się tak słodowe, lekko ciężkawe piwo. Po lekkim ogrzaniu również w smaku pojawia się ta "grudziądzka" nuta.

    Przepraszam za słabą jakość zdjęcia...
    Attached Files
    Last edited by ART; 30-06-2009, 20:38.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Lepsza fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Aleksandros
      Senior
      • 05-2011
      • 352

      #3
      Kolor: Ciemnożółty przechodzący w pomarańczowy, lekko mętny. 4
      Piana: Niska i nietrwała. Po chwili zostaje jedynie smętna obwódka. 2
      Zapach: Słabo wyczuwalny zapach słodowy z dziwną nutką. Stawiałbym na jakieś dodatki typu kukurydza, ale na butelce wyszczególnione są tylko woda, słód jęczmienny i chmiel. 3
      Smak: Zrównoważony, ani słodki, ani wytrawny. Lekko słodowy z umiarkowaną goryczką. Lekkie piwo z ciekawym posmakiem zbożowym. 3,5
      Wysycenie: Niskie, tak jak lubię. 5
      Opakowanie: Jak na zdjęciu powyżej. Kiczowata etykieta, plusik za kapsel. 3,5
      Uwagi: Nic szczególnego, można wypić jako ciekawostkę. Wygląda na to, że lekkie zmętnienie to nieodłączna cecha tego piwa. Moje miało jeszcze 2 miesiące do końca terminu, więc raczej nie jest to efekt zepsucia.

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Zmieniło wygląd.
        W smaku kwaskowe z wyrażną, choć niezbyt silną nutą spalenizny. Początkowo wydaje się być pozbawione goryczki, ale po przełknięciu goryczka jest zauważalna i dość długo się utrzymuje.
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎