Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

General Investment, Petra 8%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2866

    General Investment, Petra 8%

    Wyprodukowane w The Arab Breweries Co. Ltd. należącym do kompanii General Investment Co. Ltd, Amman, Jordania.

    Alk 8%
    Ekstrakt brak informacji
    Puszka 0,5 l.

    Kolor - bursztynowy
    Piana - znika zanim się pojawi
    Smak - mocno wyczuwalny alkohol, mało goryczki

    Nie przepadam za mocnymi piwami, a już na pewno nie w takich temperaturach. Na miejscu przy upale 35 C piwo wyjęte wprost z

    lodówki robi się ciepłe zanim zdążyz wypić połowę co sprawia, że ciężko jest dopić do końca ze smakiem.

    W Syrii kosztuje tradycyjnie 50 SYP ( ok 1 USD) w Jordani 0,75 JD (też ok 1 USD).
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2866

    #2
    Bez zdjęcia bym się nie pojawiał :
    Attached Files
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      W smaku czuć jakby sfermentowane jałbka ale delikatnie.Goryczki w zasadzie brak chociaż czasami pojawiają się jakieś cienie.Nie czuć tych 8 procent choć trochę czuć alkohol.
      Niestety puszkowe ale "darowanemu koniowi..."

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2866

        #4
        O ile mi wiadomo to piwo występuje tylko w puszkach 0,5 l. więc "darowany koń" jest jedynym możliwym koniem tej rasy .
        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
          O ile mi wiadomo to piwo występuje tylko w puszkach 0,5 l. więc "darowany koń" jest jedynym możliwym koniem tej rasy .
          Ale być może są też inne rasy występujące jednak w butelkach.

          Comment

          • beny
            Senior
            • 03-2001
            • 984

            #6
            Z całą pewnością była wersja butelkowa - przynajmniej w latach 80-tych - mam etykietę w kolekcji
            Z piwnym pozdrowieniem
            Radosław Kwiecień

            http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              piekna podroba graficzna amerykanskiego "Coors Light"
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                piekna podroba graficzna amerykanskiego "Coors Light"
                Ale przynajmniej jakoś smakuje w przeciwieństwie do "Coors Light"

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  W sumie wszystkie Arab/Jordan Breweries pochodzą z General Investment.
                  Piwo nabyte a raczej wymienione w barze Jordan za puchę Kasztelana
                  Pite z puszki, przynajmniej zimne było.
                  W smaku co pamiętam to zbyt duża jak dla mnie słodkawość połączona ze smakiem alkoholowym dośc mocno nagazowane. Pamiętam że na siłę szukałem w smaku goryczki, baaardzo ciężko mi ją było wyczuć. Wypiłem tylko połowę gdyż jak dla mnie za mocne na bliskowschodnie klimaty.
                  Raczej mi nie podeszło, głównie ze względu, że nie jestem amatorem mocnych piw.
                  W Polsce zapewne inaczej by smakowało.
                  Widziane tylko w puszce identycznej jak ta na zdjęciu Grzebera.
                  Last edited by becik; 11-09-2007, 09:10.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎