Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Almaza, Almaza Pure Malt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Almaza, Almaza Pure Malt

    To piwo widziaem tylko raz w Damaszku, ale było najlepszym jakie am piłem, zaw. alk 6%przypominało w smaku naszego amberowskiego kożlaka z dodotkową jeszcze większą treściwością, kolor był również ciemnawy, mocna wytrawna goryczka przemieszana z tytułowym słodem (nie wiem jakim, moze troszke palonym) daje doskonałe połączenie. Warte kupienia, gdyz jest to naprawdę doskonały bliskowschodni rarytasik
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    kapselek brązowo-bordowy po bokach
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • k_k_s
      Senior
      • 02-2005
      • 193

      #3
      Piwo absolutnie bez smaku, mi przypominało bardzo lekkiego pilsika (bez niedobrych posmaków). Kolega Becik musiał być bardzo niedowartościowany piwnie podczas wizyty w Azji, że w tym piwie znalazł jakieś ambitne nuty.
      Ja mam szczęście pić je w warunkach domowych.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k_k_s Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolega Becik musiał być bardzo niedowartościowany piwnie podczas wizyty w Azji, że w tym piwie znalazł jakieś ambitne nuty.
        O gustach się nie dyskutuje. Dla mnie jest to jedno z lepszych piw libańskich jakie piłem i przez to nie czuję się niedowartościowany.
        Last edited by ART; 13-08-2009, 16:29. Powód: cyt.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k_k_s Wyświetlenie odpowiedzi
          Piwo absolutnie bez smaku, mi przypominało bardzo lekkiego pilsika (bez niedobrych posmaków). Kolega Becik musiał być bardzo niedowartościowany piwnie podczas wizyty w Azji, że w tym piwie znalazł jakieś ambitne nuty.
          Ja mam szczęście pić je w warunkach domowych.
          i chyba koledze pokręciły się piwa bo zapewne miał na myśli pilsa
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • k_k_s
            Senior
            • 02-2005
            • 193

            #6
            Nie.
            Widzę, że post nie daje Ci spokoju od ponad pół roku.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Po prostu mnie interesuje jakim cudem w piwie treściwym, gęstym, rubinowym, dość mocnym znajdujesz "leciutkiego pilsika".
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • k_k_s
                Senior
                • 02-2005
                • 193

                #8
                Niech przemówią kolejni degustatorzy.
                Nie zmienia to faktu, że na hasło "treściwe, gęste, rubinowe" piwo z afrykańskiego śródziemnomorskiego kraju śmiać mi się chce.

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4996

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k_k_s Wyświetlenie odpowiedzi
                  ...piwo z afrykańskiego śródziemnomorskiego kraju ...
                  Aleś bracie dołożył do pieca!
                  Chyba mylisz Liban z Libią
                  Ale nie ty pierwszy
                  Last edited by Latarnik; 21-02-2010, 03:48.
                  5400 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • k_k_s
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 193

                    #10
                    To raczej wynikało z mojego stanu o w sobotę o 3:11. Tak czy inaczej przepraszam za błąd ale co do meritum wypowiedzi - podtrzymuję

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k_k_s Wyświetlenie odpowiedzi
                      To raczej wynikało z mojego stanu o w sobotę o 3:11. Tak czy inaczej przepraszam za błąd ale co do meritum wypowiedzi - podtrzymuję
                      Mam nadzieję za 3 tygodnie dołączyć zdjęcie tego piwa (nie etykiety) - wtedy przynajmniej wizualnie inni będą mogli ocenić jak wygląda ten "lekki pils". To tak jakbyś portera nazywał cienkim koźlakiem. W dalszym ciągu upieram że piłeś zwykłego pilsa.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • k_k_s
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 193

                        #12
                        Nie wiem z kogo chcesz zrobić idiotę ale mam na widoku butelkę. To może w browarze się pomylili i przykleili złą etykietę?
                        Nie interesują mnie żadne zdjęcia, czekam na opinię kolejnych forumowiczów. Co więcej, napisałem że smakuje jak lekki pils a nie wygląda.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k_k_s Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie wiem z kogo chcesz zrobić idiotę ale mam na widoku butelkę. To może w browarze się pomylili i przykleili złą etykietę?
                          Nie interesują mnie żadne zdjęcia, czekam na opinię kolejnych forumowiczów. Co więcej, napisałem że smakuje jak lekki pils a nie wygląda.
                          Po pierwsze, nie od dziś wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje, jednemu można smakować psia kupa, drugiemu czekolada. W dalszym ciągu Almaze pure malt uważam za jedno z najlepszych bliskowschodnich piw jakie piłem.
                          A pisanie rzeczy w stylu że na hasło "treściwe, gęste, rubinowe" piwo z afrykańskiego śródziemnomorskiego kraju śmiać mi się chce." to u mnie wywołuje śmiech bo widzę, że masz marne pojęcie piwowarstwie w danym kraju. Oczywiście błędu "afrykańskiego" nie zauważam, bo każdy się może pomylić. Jeśli chodzi o Liban to powinieneś wiedzieć ze robi się tam także stouty, witbier, ale i inne sezonowe. Piwna pustynia to nie jest.
                          Ale cieszy mnie, ze mimo wszystko mas dobre poczucie humoru
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Niestety, fotka bardzo słaba gdyż była robiona w nocy w hotelu. mam jednak nadzieje, że kolega Sibarh wrzuci tu lepszą fotkę i swoja niezależną ocenę smakową. gdyż to piwo czeka już na odbiór
                            Piwo jest ciemne, mniej więcej jak opisywane wcześniej przeze mnie, smakuje też podobnie, jak nasz amberowski koźlak, moje własne wrażenia są takie same z tym, że piwo może jest zbyt mocno nagazowane i zbyt rozwodnione. Zachowuje jednak swój słodowo owocowy smak połączony z doskonałą goryczką. Więcej info w patrolu piwnym z Libanu, który później napiszę.
                            Jeśli to piwo wg k_k_s jest lekkim pilsem, nie tylko z wyglądu ale i smaku, to ... to już lepiej nic nie będę pisać...
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 12-03-2010, 12:05.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #15
                              Foto:
                              Attached Files
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎