Wspieraj BroBiz! BrowarBiz utrzymuje się z dobrowolnych datków PremiumUżytkowników.
Do absolutne podstawowego działania serwisu niezbędnych jest 100 wspierających osób.
Żeby go móc rozwijać - potrzeba 300+ wspierających.
Dodaj swoją cegiełkę teraz!
Nieustające wsparcie daje nam sklep piwowarski Centrum Piwowarstwa pokrywając resztę brakujących talarów - zapraszamy na zakupy!

Eggenberg, Hopfen Konig

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛
    • 2005.01
    • 10396

    #1

    Eggenberg, Hopfen Konig

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5,1 %, eks.? , import prywatny
    Kolor - jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, wysoka, trwała, utrzymała się do końca picia
    Zapach - chmielowo-słodowy, wyraźny
    Nasycenie - w normie ( pite z butelki szczypie w język)
    Smak - chmielowo-słodowy, minimalnie słodkie z wyraźną goryczką, delikatnie kwaskowate
    Dobre piwo. Warte spróbowania.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec 2024 r. liczy 13705 piw z 182 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛
    • 2005.01
    • 10396

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec 2024 r. liczy 13705 piw z 182 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • zgroza
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼🍼
      • 2008.03
      • 3622

      #3
      U mnie z puszki.
      Najlepszą częśćią tego piwa jest piana, bardzo obfita, trwała, wręcz sztywna. Reszta dopełnia obrazu niezłego pilsa: ciemnosłomkowy kolor, chmielowy zapach, silna goryczka, zdecydowana lekkość, ciut trawy w smaku. Godne polecenia.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • zgroza
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼🍼
        • 2008.03
        • 3622

        #4
        Puszka niebrzydka:
        Attached Files
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • Sven
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2003.09
          • 1211

          #5
          Butelka 0,33 litra, zielona, zamykana jak soki Tymbarku.

          Moc 5,1%

          Bardzo wysoka, kremowa i trwala piana, prawie jak z beczki. Kolorek jasnozlocisty, sporo drobnych niteczek gazu, w zapachu wyraznie chmielowe, podobniez w smaku, goryczkowe, poczatkowo nawet bardzo, orzezwiajace, wrecz ziolowe, pozniej pojawiaja sie nuty chlebowe, ale dominuje goryczka chmielowa. Bardzo smaczne.

          Link: http://www.schloss-eggenberg.at/de/
          Celia, cerevisia et conventus.

          Comment

          • skitof
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼🍼
            • 2007.11
            • 2486

            #6
            Dość pijalny pils. W aromacie czuć chmiel, w smaku też. Goryczka jest łagodna, na podbudowie delikatnego słodu. Wysycenie silne. Czuć jednak pewną treściwość, piwo jest bardziej krągłe niż smukłe. Dobre sesyjne.

            Comment

            • Pancernik
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2005.09
              • 9830

              #7
              Bladozłote, świetliste piwo. Biała, dość drobna, lecz u mnie jedynie średniotrwała piana.
              Po otwarciu butelki zapachowy "atak chmielu" , w tle powiew owocowo-słodowy. Smakowo zgodnie z nazwą, delikatna goryczka z akcentem ziołowym i ślad owocowy.
              Gazu sporo, ale jeszcze w granicach akceptacji. Opakowanie - jak na focie - proste, w miarę eleganckie.
              Jako piwo "po nartach" wchodzi i orzeźwia świetnie.

              Comment

              • darekd
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🍺🍺🍺🍺
                • 2003.02
                • 13947

                #8
                Genieße das königliche Trinkerlebnis mit unserem hopfigen, spritzigen Hopfenkönig aus dem Salzkammergut. Hell und schlank für einen prächtigen Genussmoment!


                Aromat - na pierwszym planie ziołowy chmiel, jest też dość łagodny słód
                Piana - wysoka, trwała,
                Barwa - jasne złoto, klarowne
                Wysycenie - wyższe, wyraźniej musuje
                Smak - ziołowy chmiel, ale też trochę czystego słodu. Goryczka spora, długa. W posmaku ziołowość i lekki chmiel
                Treściwość - pełne

                Nieprzesadnie wytrawny, ale rześki pils i smaczne piwo. Jak na obecną, gorącą pogodę piwo wręcz bardzo dobre..

                Comment

                Related Topics

                Collapse

                Przetwarzanie...