Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Corsendonk, Summum Rood Bruin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    Corsendonk, Summum Rood Bruin

    Niby dubbel, ale chyba bardziej flanders po kolorze. W Lidl'u jest, miało być inne. Warzy browar de Bocq, ale też dla Lidl'a, nic więcej nie można znaleźć.
    Kolor jak sugerowałem, lak szkarłatny z refleksami brązu. Piana lekka, aromat wiśnia jest wiśnia, witaminy przede wszystkim ma, do tego odrobina lakieru, emulsji, może jednak to flanders, kwaśność pasuje do wiśni. Nuta dolna landrynkowa, bardzo przyjemna, nie sztuczna. W smaku kwaskowate, wiśnia przejrzała, taka po zlaniu nalewki. Chyba najlepsze z oferty aktualnej.
    Mały porterek-przyjaciel nerek
  • golden_boy
    Member
    • 10-2010
    • 50

    #2
    Na tylnej etykiecie można dostrzec kilka byków po polsku
    " Piwo Podane Gorney Fermentacyi" ; "Butelkaj Bezzwrotna" i u wszystkich zawiera słód jęczmienny a u nas " Zawiera Jęczmień"

    Pozdrawiam Dawid

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika golden_boy Wyświetlenie odpowiedzi
      " Piwo Podane Gorney Fermentacyi"
      To wszak na pamiątkę burzliwych czasów napoleońskich!
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • Admirador
        Senior
        • 03-2015
        • 431

        #4
        W aromacie ciemne słody plus dojrzała wiśnia wyraźnie choć moja żona upiera się, że śliwki
        Trochę też w farbę emulsyjną ten zapach idzie, a mam wrażenie, że i trochę metaliczny.
        Pije się przyjemnie aczkolwiek drapie w gardło (zwłaszcza na początku), nie da się ukryć, że ponad 8% alko. I to czuć aż nazbyt wyraźnie. Dość słodko.
        Tak trochę z przymrużeniem oka: niezłe połączenie dubbla z wiśniami w czekoladzie.
        Ogólnie więc degustacja przyjemna, ale żebym żałował, że kupiłem tylko czteropak to nie powiem. Wybitne piwo to nie jest.
        21/03/20

        Comment

        • Koninck
          Senior
          • 03-2009
          • 180

          #5
          Piwo o ciekawym przyjemnym smaku dobrze zbalansowane z alkoholem 8,1 %, w tle owoce, kwaskowość, goryczka...
          Attached Files
          Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Kolor: czerwonobrazowy, klarowny.
            Piana wysoka o zróżnicowanych pęcherzykach, średnio trwała, zostawia ślady na szkle.
            Zapach niezbyt intensywny, słodowy, lekko owocowy z wyczuwalnym alkoholem.
            Smak: słodki, słodowy, wiśnie, karmel, na finiszu lekko cierpki. Goryczka ledwo wyczuwalna.
            Przeciętne piwo na 3 w skali 1-5.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6141

              #7
              Data - 21/03/2021

              Piana - średnia i opada do cienkiej warstewki.
              Lacing - trochę było.
              Barwa - rubin.
              Gaz - średni.
              Aromat - lekka belgijska owocowość.
              Smak - start to wiśnia potem czerwona porzeczka, goryczka wzrastająca jakby lekko drewniana.

              O fajne, fajne...
              Attached Files

              Comment

              • grodek
                Senior
                • 06-2015
                • 527

                #8
                KOLOR: brąz, pod światło rubinowe, klarowne.
                PIANA: średnio obfita, jasnobeżowa, dość szybko opada, ale pozostawia ślady na szkle.
                ZAPACH: śliwka, nieco wiśni, lekka słodowość i słody palone.
                SMAK: początkowo delikatna słodycz, słodowość. Posmak owocowy (głównie śliwka, ale też nieco wiśni i jabłko), trochę czekolady i słodów palonych. Finisz lekko wytrawny. Alkohol niewyczuwalny w smaku.
                WYSYCENIE: średnie.
                OGÓLNIE: całkiem niezłe piwko. Kupione w Lidlu. Butelka o pojemności 0,33L, termin do 21/03/20.
                604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎