Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bosteels, Tripel Karmeliet

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fran
    Member
    • 03-2009
    • 35

    #16
    ja doczytałem się na etykiecie 8,4% ale to drobiazg , smak faktycznie cytrusowaty ,a moze oranzowaty (brzmi dziwnie), alkohol praktycznie ukrywa się gdzieś po płaszczem przypraw, pite w firmowym szkle iwychłodzone , to czysta poezja , wracajac z beneluksu obowiazkowo trzeba zabrać komplet 4X33cl i tulip, poza kwakiem oczywiscie

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #17
      Zakupione w "Piotrze i Pawle" w podwarszawskich Markach. 10 zł, ale warto było....

      Kolor: Jak na tripla przystało - miodowy i mętny.
      Piana: Średnia, znika dość szybko.
      Zapach: Bardzo silny, czuć głównie kolendrę. W tle nutki pszeniczne i estry będące owocem działalności pracowitych drożdży klasztornych.
      Smak: Piwo bardzo treściwe, aż gęste (zasługa owsa). Nutki klasztorne, drożdżowe, owocowe i kolendra. Czuć wyraźnie alkohol, ale nie przeszkadza.
      Uwagi: Rewelacja! Chyba znalazłem świętego Graala...

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #18
        Dzisiaj próbuję wersję 0,75 w korkowanej, zielonej butelce z nadrukowana etykietą.

        Piwo jest wyśmienite. Wspaniale wyważ(rz)one. Jednocześnie orzeźwiające i sycące. NIe wyczuwalna moc.

        Ten browar to dla mnie ścisła czołówka światowa.
        MM961
        4:-)

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #19
          Kolor: Ciemno słomkowy, jasno złoty. Piwo delikatnie mętne [4,5]
          Piana: Białą, dość gęsta, utrzymująca się przez prawie 10 minut, później do końca pozostająca w postaci cienkiego dywanika. Nie pozostawia większych śladów na szkle [4]
          Zapach: Dominuje kolendra i cytrusy (limonka). Zapach przyjemny i intensywny, alkohol w ogóle nie wyczuwalny [5]
          Smak: W odróżnieniu od zapachu w smaku można już dostrzec te 8,4% alkoholu, jednak nie jest on nachalny, a za to idealnie wkomponowany w całość. Na pierwszym planie kolendra. Goryczka bardzo delikatna. Piwo pełne w smaku a mimo to orzeźwiające (o co dbają cytrusy) [4,5]
          Nasycenie CO2: Wysokie, co mi bardzo odpowiada [5]
          Opakowanie: Takie jakie lubię najbardziej. Stonowane, pastelowe barwy, kontrastowa (a mimo to nie dominująca nad resztą) nazwa piwa napisana gotycką czcionką, w środku scenka rodzajowa. Wszystko idealnie skomponowane [5]

          Ocena: [4,5]
          Last edited by YouPeter; 14-10-2010, 19:46.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • Ramiel
            Senior
            • 11-2010
            • 207

            #20
            To piwo jest w czołówce moich ulubionych, świetnie zbalansowane, moc wysoka ale zakamuflowana, kolendra i owoce... nic tylko

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #21
              Zaskakujące przejście od aromatu do smaku. Zapach jest bardzo przyjemny o podłożu owocowym, cytrusowym, grejpfrutowym. Pierwszy łyk to aksamitna, wytrawna słodowość towarzysząca owocowej słodyczy. Końcówka jest niedługa, nieco mniej słodka, łącząca słód i tym razem lekko alkoholową wytrawność. Potężne nagazowanie i drobniutka piana dopełniają charakterystyki tego tripla. Marny byłby los polskich browarów, gdyby te wszystkie belgijskie piwa były o połowę tańsze. No ale najwyższa sztuka ma swoją cenę. Aksamitna pychotka

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #22
                Tripel Karmeliet

                Kolor: Cytrynowo-żółty, mętny.
                Piana: Wysoka, czapowata, średniobąblowa. Puszysta, można by kroić nożem. Bardzo trwała. Cienka powłoka zostaje do końca.
                Zapach: Na pierwszym planie kolendra. Pod spodem cytrusy zmieszane z przyjemnym słodowym aromatem. Są też belgijskie drożdże i momentami delikatny chmiel, przyprawy.
                Smak: Początek przyjemnie słodowy z kolendrą i nutą belgijskich drożdży w tle. Początkowo lekko kłujący przez duże wysycenie. Później dociera delikatna ziołowa goryczka, która miesza się z rozgrzewającym, lekko słodkim posmakiem. W tle pojawiają się również cytrusowe posmaki. Alkohol ładnie ukryty, a jest go aż 8,4 %. Bardzo dobre.
                Wysycenie: Po otworzeniu głośne huknięcie. Bąbelki szaleją w pokalu. W ustach również wysokie, dość mocno szczypie.
                Opakowanie: Buteleczka 33cl z ładną etykietą i kapslem. Jak na fotkach wyżej.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Cannabee776i99
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 658

                  #23
                  Nie będę oryginalny jak napiszę, że tym, co wyróżnia to piwo, jest mocny cytrusowy posmak kolendry. Ogólnie b. smaczne i ciekawe piwo.

                  Comment

                  • Tapir
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 730

                    #24
                    Kolor - Jasne złoto, mętny.
                    Piana - Obfita, dość gęsta, trwała i sztywna.
                    Zapach - Intensywny, kolendrę, która w zapachu dominuje, czuć już pół metra od kielicha. Do tego dochodzą liczne nuty cytrusowe (cytryna, grejpfrut) i drożdże.
                    Smak - Początek słodowo cytrusowy, słodycz i lekka kwasowość ładnie się uzupełniają. Po chwili smak robi się bardziej wytrawny za sprawą wyraźnej kolendry i lekko wyczuwalnego alkoholu. Całości dopełniają lekkie nuty drożdżowe, piwo jest treściwe ale dość rześkie.
                    Wysycenie - Wysokie, przy otwieraniu chciało wyjść z butelki.
                    Opakowanie - Nie zmieniło się od zdjęcia, bardzo ładne.

                    Kupione za niecałe 9zł w Carrefour.
                    Smaczne piwo ale ja się odrobinę wyłamię i powiem, że tej kolendry mogłoby być nieco mniej, momentami chyba za bardzo dominuje.
                    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                    Comment

                    • Koninck
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 180

                      #25
                      Kolor: Jasno-słomkowy
                      Piana: Szybko pęcznieje przy nalewaniu, kożuszek pozostaje do końca (po godzinie jeszcze tkwi)
                      Zapach: Lekko owocowy
                      Smak: Smak lekkiej goryczki z nutką kolendry, trzeba solidnie schłodzić aby ten smak nie był zbyt ekspansywny
                      Opakowanie: Szampańskie 0,75 l (gdzie te przepisy unijne dotyczące 0,7 l ) z drukowaną etykietką bardzo ciekawą
                      Wysycenie: Ekstraklasa...
                      Uwagi: Wyborne piwo (za poprzednikami Twilight_Alehouse, JAckson) idealnie trafione w mój gust. Dodam tylko że piwo warzone z pszenicy, owsa i jęczmienia od XVII wieku, wedle przepisu starego klasztoru Karmelitów. 100 % naturalne piwo ...Dodatkowo (na zdjęciu) dołączyłem smakowite pralinki o smaku czterech piw (czwarte schowane)
                      Attached Files
                      Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                      Comment

                      • kosimazakii
                        Junior
                        • 12-2011
                        • 26

                        #26
                        Kupione wczoraj w Piotrze i Pawle w Warszawie. Po całej nocy w lodówce po otwarciu miałem fontannę i w butelce 0,33 została już tylko połowa. Miałem wrażenie, że piję skwaśniałego szampana :/ Wygląda na to, że piwo nie było przechowywane w odpowiednich warunkach i się zepsuło

                        Comment

                        • Aleksandros
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 352

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosimazakii Wyświetlenie odpowiedzi
                          Po całej nocy w lodówce po otwarciu miałem fontannę i w butelce 0,33 została już tylko połowa.
                          Nie przejmuj się, miałem z tym piwem podobną przygodę. Moje na pewno nie było zepsute (w smaku bardzo dobre), ale też było bardzo nagazowane. Całe szczęście, że miałem pod ręką kielich, to dużo mi nie uciekło. Ma się ten refleks . Zalecam otwieranie nad zlewem i z przygotowanym szkłem w zasięgu ręki.

                          Comment

                          • Koninck
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 180

                            #28
                            Moje (widoczne na ostatnim zdjęciu) zostało zakupione w Belgii około15 grudnia 2011 i od tej pory nie dotkneło lodówki (przeleżało w temp. pokojowej), dzisiaj na 30 minut zapakowałem do zamrażarki i skonsumowałem bez żadnej hecy opisanych powyżej ...korek szampański tylko pyknął...(współczuję) ....
                            Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                            Comment

                            • QQlak
                              Junior
                              • 06-2008
                              • 21

                              #29
                              Moja butelka także się otwarła bez ekscesów, leżała w szafce od września do dziś w temperaturze pokojowej, tylko strzeliło jak szampan bez zbędnej erupcji piany. Ile to piwo kosztuje w Polsce? W Holandii za nie płaciłem zazwyczaj 1,20 euro + 0,10 kaucji. Piwo wg mnie mistrzowskie w smaku, najlepszy Belg jakiego piłem podczas pobytu w NL

                              Comment

                              • kosimazakii
                                Junior
                                • 12-2011
                                • 26

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika QQlak Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ile to piwo kosztuje w Polsce? W Holandii za nie płaciłem zazwyczaj 1,20 euro + 0,10 kaucji.
                                ok 7 - 8 pln za 0,33 l.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎