Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bavik, Petrus Dubbel Bruin Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #16
    Moja butelka miała 7% alk., etykieta zmieniła się od recenzji Latarnika, ale pokrywa się z tą która jest na ratebeer - tam z kolei widnieje 6,5%. Zakładam, że to zmiana receptury stąd inne "oprocentowanie".

    Comment

    • KlossJ23
      Senior
      • 08-2013
      • 136

      #17
      Piwo z Lidla 2017 ma woltaż wyższy niż przed rokiem (7%v/v) i jest wg mnie znacznie lepsze. W smaku bardziej wytrawne i umiarkowanie lekkie, z wyczuwalnymi nutami suszonych owoców, wiśni i odrobiny karmelu, finisz wyraźnie orzeźwiająco-kwasowy. Nie podejmuję się detalicznej oceny z uwagi na nieznajomość innych przedstawicieli stylu ale jako piwo "piwo" smakowało mi, nr 2-3 całego IMO zupełnie udanego 6-paku.

      Comment

      • Admirador
        Senior
        • 03-2015
        • 431

        #18
        Wersja lidlowa 2017 (czyli 15/03/2019 z nową etykietą i voltażem 7) jak u kolegów wyżej.
        Mam wrażenie, że dużo lepsze niż poprzednia edycja z Lidla.
        Alkohol ładnie ukryty, prawie nie czuć tych 7 procent.
        Nie jestem wielbicielem tego stylu, więc się nie zachwyciłem, ale wydaje mi się, że to jest dobry reprezentant "dubblowej rodziny". Jest karmel, są wiśnie i śliwki, trochę kawy i nuty przyprawowe w aromacie. Nie jest zbyt słodkie, a w zasadzie to wytrawne Dość wysoko wysycone, a mimo to wydaje się gładkie. Niezłe, a jeśli ktoś lubi to możliwe, że oceni na więcej niż nieźle.
        Last edited by Admirador; 25-04-2017, 19:28.

        Comment

        • Dukat_WSI
          Senior
          • 03-2015
          • 781

          #19
          Jak dla mnie zajebiście dużo rasowej, gorzkiej czekolady. Świetny dubbel!

          Comment

          • GaryFisher
            Senior
            • 10-2009
            • 739

            #20
            W nowej szacie ono nazywa się po prostu Dubbel??? Jeśli tak, to właśnie je kończę i bardzo słabe jest, a kiedyś mi smakowało. Aromat bogaty, ale w smaku, poza gorzką czekoladą, dominuje alkohol. Nawet mocne lagery o tej mocy nie walą tak mocno spirytem. Podobnie rzecz się ma z Triplem. Dawny Gouden Tripel z Lidla we flaszce szampańskiej 0.75l mi smakował, teraz jest jakiś ścierkowato-alkoholowy. Mam nadzieję, że te dzikie kwasiory będą lepsze...
            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

            Comment

            • GaryFisher
              Senior
              • 10-2009
              • 739

              #21
              Click image for larger version

Name:	P5051176 Edited.jpg
Views:	1
Size:	89,9 KB
ID:	2065649

              Aparycja: miedziano-rubinowy, winny, piękny, głęboki i klarowny [5]

              Piana: ciemniejsza kremowa, drobnoziarnista, wysoka, ale dosyć szybko opada, nie zdążyłem jej uchwycić na zdjęciu w pełnej okazałości [3.5]

              Zapach: karmelowo-owocowy i palono-drożdżowo-chlebowy z nutami cukru kandyzowanego, przypieczonego, słodkiego ciasta drożdżowego z orzechami włoskimi, suszonych śliwek, rodzynek, a także woskowanego, starego drewna, przypraw korzennych i słodkiego wina o aromacie czerwonych owoców i owoców leśnych, bogate, ale też ułożone i są tacy, którzy wyobrażają sobie dubbla, jako coś bardziej palonego, czekoladowego, bardziej wytrawnego, a mi się dobry dubbel kojarzy właśnie z czymś takim, czyli ciemnym piwem, w którym nad ciemnością górują nuty owocowe i winne [4]

              Smak: a tu niespodzianka, bo to jest nawet dosyć wytrawne, lekko kwaskowe i dominuje w tym właśnie gorzka czekolada, pełnoziarnisty chleb, mocno przetrawione przez drożdże, plewowate pozostałości słodu, orzechy laskowe i całkiem mocna goryczka, która łączy się z silnym smakiem alkoholu, to ciasto drożdżowe i orzechy włoskie gdzieś znikły, nie czuć cukru kandyzowanego, w ogóle pusto się zrobiło w porównaniu do zapachu, w tle daje się wyczuć przyprawy i jakieś owoce, ale bardziej rozpuszczalnik [2.5]

              Treściwość/Faktura: średnia, spodziewałem się czegoś pełniejszego;

              Nasycenie: wysokie, mi odpowiada, chociaż może jak na dubbla, to trochę za wysokie [4]

              Opakowanie: etykieta całkiem inna niż ta z flaszki 0.75l, kapsel dedykowany (kapsle do poszczególnych piw różnią się kolorem cienkiego pierścienia na zgięciu), flaszka Vichy; zapakowane w karton z pięcioma innymi Petrusami [4]

              Uwarzone przez: Br. De Brabandere, Rijksweg 33, B-8531 Bavikhove, Belgia; info@brouwerijdebrabandere.com; www.brouwerijdebrabandere.com
              Zakupione w: Lidl
              Cena: ???
              Degustowane: 05.05.2017r. ok. godz. 00:15 w Sulejówku
              Data ważności: 15-03-2019
              Numer partii: 7074 A 09:45
              Soundtrack: "The Night Siren" by Steven Hackett (2017)
              Last edited by GaryFisher; 05-05-2017, 00:11.
              Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher Wyświetlenie odpowiedzi
                Aromat bogaty, ale w smaku, poza gorzką czekoladą, dominuje alkohol. Nawet mocne lagery o tej mocy nie walą tak mocno spirytem. Podobnie rzecz się ma z Triplem.
                Tripel bardzo słaby, tu się zgadzam. Ale ten Dubbel wydał mi się całkiem dobry i wcale nie alkoholowy! Może miałem dzień na takie akurat piwo

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  #23
                  Swoją drogą, jaki jest status Petrusa w rankingu belgijskich marek? Coś jak Leffe?

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12202

                    #24
                    7% alk.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Smak – kandyzowane wiśnie, ciasto biszkoptowe, powidła śliwkowe, słodycz, ale łagodna, korzenny posmak w ustach
                    Teraz bym powiedział, że ciasto brownie z tonami palonego słodu. Poza tym podobnie. Smaczne.
                    W Lidlu rozdzileili je z czteropaków i kosztuje ok 7 zł/sztuka. Opakowanie bez zmian.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎