Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Shaman, Blind Geisha

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Shaman, Blind Geisha

    Zatęskniwszy za ciepłymi klimatami przypomniałem sobie, że zostało mi do wyjaśnienia pochodzenia kilku piw, które wypiłem w Mostarze. "Shaman" uważałem za kontrakt, ale co do tej kwestii do dziś nie mam jasności gdzie jest warzone. Po kilku miesiącach przyjmuję, że jest tak jak było na tablicy w pubie "I ma i może" w Mostarze, czyli, że to minibrowar z Sarajewa. Zresztą takie też informacje są rozpowszechniane na stronie tej knajpki. Czy to prawda, już nie wiem.

    New england IPA w warunkach bardzo ciepłego klimatu sprawdza się idealnie. Nie jest to mocno ekstraktywne piwo, a zatem oferuje to co w tym stylu jest najfajniejsze aromat chmielu i gładkość wielozbożowych zasypów, które też są charakterystyczne dla tego stylu.

    5,5% ak. blg nieznane. Wypite w wakacje 2022 w w/w knajpce przy akompaniamencie dość niekoniecznie pasującej muzy z gatunku punk/new punk/punk rock (nie odróżniam). Jak wyżej wspomniałem piwo ma gładkość i pełnię (stylowo), choć czuć w nim chmielowy after, ale zgodnie ze stylem aromat dominuje cytrusem i delikatnymi trawiasto/ziołowymi akcentami.

    Było to jedno z ostatnich piw, bo notatki mam z ostatniego pobytu w Mostarze. Myślę, że gdyby było wcześniej byłoby to piwo codzienne.
    Attached Files
    Last edited by e-prezes; 15-02-2023, 12:53.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎