Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jadranska Pivovara, Zlatorog (licen)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    #16
    Mój egzemplarz jest proizvodi i puni przez Jadranska Pivovara na Chorwacji na podstawie originalnoj recepturi Pivovarne Laško.

    Smak lekko wodnisty z przeważającą nutą chmielu z delikatna słodowością, orzeźwiający. Zapach głównie chmielowy, ale słabo wyczuwalny. Piana intensywna z początku, lecz opada szybko nie zostawiając śladu. Opakowanie stanowiła brązowa butelka z oszczędną graficznie etykietą w zielonej tonacji, do tego dedykowany kapsel. Moja ocena: 3 z paroma groszami.

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #17
      Ja otrzymałem to piwo w zielonej butelce 0,33 l.
      Już w momencie otwarcia uderzył mnie skun. Po kilkunastu minutach w kuflu wciąż go czuć, choć już nie tak mocno, w tle bardzo słaby chmiel, ogólnie marnie.
      Piana po nalaniu przyzwoita, jej ślady zostają na powierzchni piwa i na ściankach kufla do końca.
      W smaku najpierw wydawało mi się wyraźnie goryczkowe z solidnym słodowym tłem, ale wystarczył kwadrans by po odgazowaniu i lekkim ociepleniu pokazało swoją prawdziwą, koncernowo bezsmakową twarz.

      Etykieta zdecydowanie ładniejsza i bogatsza niż zamieszczone tu wcześniej, ale samo piwo chyba zeszło na psy. Ech, takie czasy...
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • Kolesław
        Senior
        • 03-2004
        • 1130

        #18
        Zapach jest, ale jakiś taki nijaki.
        Piana wysoka i zwarta, trzyma się nieźle.
        Gaz w normie.
        Smak w pierwszej chwili mocno chmielowo-goryczkowy. Przypominał mi chmielowość charakterystyczną dla wyspiarskich i amerykańskich ale (co lubię). Ale to trwało krótko. Z czasem stawał się coraz bardziej płaski, nie pozostawiając posmaku.
        Może być.

        Odświeżona eta:
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎