Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krušovice, Černe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #46
    Smaczne piwo o świetnym, bardzo głebokim kawowo-karmelowym zapachu. Smak rzeczywiście pozbawiony wszelkich słodkich elementów, tylko delikatna goryczka. Dość trwała beżowa piana i właściwe nagazowanie dopełniają całości. Trzeba spróbować, szczególnie, że cena bardzo przystępna. Zakupione w Hypernovie, w Kutnie, za 2,60 zł.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • Piotras
      Senior
      • 08-2003
      • 307

      #47
      Pije wlasnie z praskich zapasow,
      naprawde czołowka czeskich ciemnych,delikatne ale ze zdecydowanym smakiem,ladna piana-mi utrzymala sie dlugo,zapach super,lekko gazowane,zadnych skojarzen z cola(to do kogos z posta wyzej,banal ale ciemne to nie jasne i rzadza sie odmiennymi prawami)
      u mnie na 2 miejscu po tmavym z Pivovarkiego dumu, ostra 5
      aha od tego na zdjeciu rozni sie krawatem,szyjka juz cala w aluminium
      ale to szczegolik tylko.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #48
        Kupione za 3,65 w Carrefourze.
        Etykieta dośc przeciętna, brak drukowanego kapsla - szyjka razem z kapslem obciągnięta folią. Do tego najbardziej sterana życiem buteka NRW jaką kiedykolwiek widziałem... (2,5)
        Piana dośc wysoka, beżowa. Zaraz po wlaniu widziałem przez chwilę efekt zstępujacy, przypominajacy piwo z widgetem. Ładny kożuszek. (4)
        Zapach lekki, z wyczuwalną dobzre nutą paloną. (3,5)
        Kolor ciut ciemniejzy niż portery bałtyckie, rewelacyjny! (5)
        Gaz dobry. (4)
        Smak wyraźnie palony, zaskakujaco słodowy jak na taki ekstrakt. Sympatyczna goryczka, ale nie chmielona, tylko właśnie palona. Ogólnie świetne piwo, coraz bardziej przekonuję się do czeskich i słowackich produktów. (4,5)
        Ocena wg artomatu: równo 4

        Comment

        • Borysko
          Senior
          • 02-2004
          • 1144

          #49
          To ja miałem większe szczęscie do butelki, bo moja była nowiutka
          Pianie postawiłbym 5, bo wg mnie jest rewelacyjna. Sztywna i trwała jak w piwie belgijskim. Zapach faktycznie lekki, palony. Kolor bardzo ciemnej wiśni, wspaniały.
          Smak bardzo mi pasował. Lekko słodowy, wyraźnie palony, a paloność zrównoważona jest słodyczą (chyba niestety karmelową - to jedyny zgrzyt).Gdyby zastapić ten karmel palonym jęczmieniem to stout wyszedłby jak ta lala. Dodam jeszcze, że kolejny plusik postawiłbym za wyczuwalny smaczek chmielu oraz chmielową goryczkę.
          Ogólnie smaczne piwko o pięknym wyglądzie, dodatkowo zachęca mnie niewielka zawartość alkoholu.

          Comment

          • jerzy
            piwoholik
            • 10-2001
            • 4705

            #50
            Piękna piana i przepyszny smak - dla mnie bomba!
            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

            Comment

            • matuss
              Member
              • 12-2004
              • 41

              #51
              Krusovice Cerne to jedno z moich ulubionych piw Ach, ten smak wspaniale pieści podniebienie, oby tylko moje pobliskie Eko nie zaprzestało sprowadzania... Choć znając moją lokalną społeczność, to schodzą tylko piwa pokroju Lecha, ew. Kramery - bo kosztują grosze. A firma widać czasem dba o innych klientów... oby nie przestała.
              Matuss

              Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty - James Callaghan

              Comment

              • kishar
                Senior
                • 10-2003
                • 1691

                #52
                W Lublinie niestety od dłuższego czasu niedostępne.

                Comment

                • cyborg_marcel
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 3467

                  #53
                  delikatne ciemne piwko w sam raz na letnie popołudnie, wybornie smakuje porządnie schłodzone... za sprawą karmelu kolor bardzo ciemny, miły dla oka... piana niezbyt drobna, ale za to trwała - nagazowane w sam raz.
                  zapach i smak słodu palonego z lekkim posmakiem bliżej niezidentyfikowanym przez moje kubki smakowe
                  całkiem rozsądny wyrób "Pivovara Cisare Rudolfa II"

                  i tylko tłumaczenie polskie na kontrze: "ważone z czeskiego słodu, żateckiego chmielu i źródlanej wody"
                  za to w składzie jest woda pitna(!)

                  do dostania w Albercie (przynajmniej tym w Grodzisku Maz.) za 3,19zł
                  Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                  Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #54
                    Ciemne Krusovice kupowane w Polsce (w łódzkim Carrefourze w ciągłej ofercie) bardzo mi smakowało. Jadąc do Czech uznałem, że muszę na nie zapolować.
                    Udało mi się to bez problemu, ponieważ w Pradze jest mnóstwo punktów z jasnym i ciemnym krusovickim. Świetny, mocno palony smak, pełni smaku, ogólnie pycha! Dzięki kilkukrotnej degustacji beczkowego ciemnego uznałem, że to mój ulubiony czeski ciemniaczek!

                    Comment

                    • cielak
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 2890

                      #55
                      Jeden z lepszych ciemniaków jaki przywiozłem sobie ze Słowacji. Piękny ciemny kolor, idealne nagazowanie, fajny słodowo-palony smak z idealną goryczką, cieńka pianka. Bardzo mi smakowało.
                      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                      Comment

                      • babalumek
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1207

                        #56
                        Miałem okazję napić się ostatnio tego piwka oczywiście prosto z beczki w knajpce w Chwalcu (okolice Skalnego Miasta). Stwierdzam krótko - rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!! Czarne że nic nie prześwituje nawet pod swiatło, rewelacyjna, gęsta, olbrzymia i utrzymująca się do samego końca piana, a w smaku to czeskie ciemne piwo w najlepszym tego słowa znaczeniu. Lekkie, delikatne, z tym charakterystycznym "maślankowym" posmakiem. Niebo w gębie.
                        MRKS Kuźnia Jawor

                        WTS Sparta Wrocław

                        Comment

                        • Komar_Pafnucy
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 1114

                          #57
                          Muszę przyznać, że zawartość alkoholu trochę mnie zaskoczyła. Ja wiem, że czeskie piwa mają na ogół poniżej 5% ale 3,8?! To prawie bezalkoholowe.
                          Szkoda, że nie podano ekstraktu. Podano za to skład w którym znaleźć można między innymi słodzik E950 (na kontrze napisy w językach łotewskim(?) i polskim). Mimo tego w smaku czuć więcej paloności niż słodyczy. Barwa bardzo ciemna, pod światło rubinowa. Piana niestety opadła szybko a dobrze się zapowiadała.
                          Ogólnie rzecz biorąc - dobre lekkie piwo.

                          Zakupione w Albercie w Galerii Mokotów w Warszawie za 2,69zł.

                          Multitap Crawl
                          Multitap Crawl na Facebook

                          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            #58
                            To piwo mnie zaskoczyło. Stracznie wytrawne. Jakbym pił jasne. Zero paloności, lekka karmelowość ale też baaaardzo w tle. Ponadto jakieś takie puste mi się wydało. Muszę koniecznie powtórzyć z kija a nie z butelki, by dać mu jeszcze jedną szansę.

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • cielak
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 2890

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
                              Jeden z lepszych ciemniaków jaki przywiozłem sobie ze Słowacji. Piękny ciemny kolor, idealne nagazowanie, fajny słodowo-palony smak z idealną goryczką, cieńka pianka. Bardzo mi smakowało.
                              Konkretnie:
                              kolor- ciemny rubin
                              piana- duża, brynatna, długo żyjąca
                              CO2-idealne
                              zapach- słodowo-palony
                              smak- słodowo-palony, z miłą późniejszą goryczką, która pozostawia miły posmak
                              opakowanie- but.NRW, etykieta troche może odciągnąć od wypicia tego piwa ale pozory mylą.
                              Pyszny, głęboki ciemniak. Bardzo równy smak. Polecam.

                              P.S.
                              Kolejne piwko z tegorocznych wakacji.
                              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                              Comment

                              • kentaki
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 452

                                #60
                                Dobrze nagazowane, z super trwałą pianą ale nic poza tym. Kolorek owszem fajny, ciemny rubin, zapach metaliczny, chmielowy a smak tylko kawy zbożowej i to lury. Prawdę powiedziawszy ostatnio rozsmakowany w tmavych to mnie rozczarowuje.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎