Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krušovice, Černe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • messer
    Member
    • 10-2005
    • 80

    #61
    Przyzwoite piwo ale co do piany bym polemizował, o trwałości nie można mówić. Piłem to piwo z butelki ale lane na pewno smakowałoby lepiej, znacznie lepiej. Ocena 4.0.

    Comment

    • rotmistrz
      Senior
      • 06-2005
      • 469

      #62
      Kolejny Czech: piana wysoka trwała beżowa pozostał gruby i wysoki kożuch są ślady na szkle, kolor mocnej herbaty klarowny, zapach slodowo-chmielowy i lekko palonego słodu, smak łagodny goryczka szczypie w język palony słód wyczuwalny, wysycenie poprawne, lekkie gazowanie przez cały czas, opakowanie informacje o piwie nie pełne brak ekstraktu etykieta nawiązuje do koloru piwa czarna ze zlotymi napisami. ogólna ocena 4.

      Comment

      • Kamień
        Senior
        • 07-2007
        • 361

        #63
        Kupione w Zofmarze za 2,90zł. Pora zaznajomić się z czeskim tmavym.

        Kolor: Bardzo ciemny, do prawdziwej czerni niewiele brakuje. Pod światło widać, cieszące oko, wiśniowe refleksy. Oceniam na 4,5
        Piana: Dość spora, jasnobeżowa i naprawdę sztywna. Prezz pierwsze chwile utrzymuje się w całości, potem zaczyna opadać. Cienka firanka i obrączka przy szkle obecne są do samego końca. Za pianę dam 4,5
        Zapach: Umiarkowanie silny, składają się na niego aromaty ciemnych słodów i chmielu, z delikatnie karmelowym tłem. Daję 4
        Smak: Raczej wytrawny, ale nieprzesadnie, dość aksamitny, bez cienia słodyczy. Dominuje chmielowa goryczka i lekka, nienachalna, wytrawna, ciemnosłodowa paloność. W posmaku występuje kawowa, lekko czekoladowa nutka. Czasem przewijają się aromaty suszonych owoców, które pod koniec zyskują na wyrazistości. Ogólnie, oceniam na 4,5
        Wysycenie CO2: Optymalne, nie za duże, ale tez nie bardzo słabe. W miarę picia powoli się zmniejsza. Pod koniec jest go już troszkę mało. Stawiam 4
        Opakowanie: Eleganckie. Etykieta jest czarna, napisy są złote a tło dla nazwy browaru jest czerwone. Na szyjce, jak to często w Czechach bywa, złota folia. Nie widzę jednak ekstraktu. Za opakowanie postawię 4,5.

        Bardzo przyjemne, smaczne piwo, warte powrotu. Ogólnie, wolę "ciemniaki", w których posmakmi wytrawno - palone są złamane przez delikatną karmelową słodycz, ale i tak jestm bardzo zadowolony z tego piwa, rozumiem, że czeskie tmave mają wytrawny, niesłodki charakter. Niemniej jednak, smak tego piwa jest raczej monotonny a rozmaite nutki ciemnosłodowe, kawowe, czekoladowe, mogły by być ciekawsze.

        Comment

        • granat862
          Senior
          • 12-2004
          • 945

          #64
          Kolor Cerny pod ostre światło rubinowy.
          Piana koloru jasnobeżowego, takie deliktane Capuccino , gęsta opada do cienkiej warstewki, pozostawia slady na szkle.
          Zaraz po otwarciu wyczuwalny delikatny orzechowy aromat, po ponownym u życiu nosa wyczułem słodowa paloność.
          W smaku delikatna goryczka, ze slodową palonością.
          Kupione w Bełchatowie
          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #65
            Sympatyczne piwo, ale...
            Dwie uwagi: po primo pierwsze, piana swą konsystencją i barwą (beżowo-łososiowa???) robi wrażenie plastikowej, po primo drugie, może to sugestia, spowodowana zawartością alkoholu dla gimnazjalistów, ale piwo jest podstępnie... ...cienkie.
            Nie będę wyglądał go na półkach, chociaż pewnie z kija w miłej knajpce ma swój urok.

            Comment

            • rad998
              Member
              • 12-2008
              • 52

              #66
              Ogólnie wszystko jest jak najbardziej ok poza najwazniejszym - smakiem. Piwo wg mnie jest płytkie i smak opisalbym jako kawa zrobiona z 1 lyzeczki zalana 0,5 l wody - dla mnie to po prostu woda. Co do zaw. ekstraktu to stawialym na 10. Ogólnie piwo dla mnie nie do powtórzenia - wole kozela cernego lub mojego ulubionego bernarda

              Comment

              • amstach
                Junior
                • 10-2009
                • 14

                #67
                moje ulubione !!!!!!!!! No 1. z ciemników , cena i dostępność przyzwoita .
                polecam

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #68
                  Podobno to piwo było kiedyś gorsze ze względu na mnóstwo chemicznych dodatków (o tym w artykule Evana Raila).
                  Ja ciemnych Krušovic nie umieściłem na liście czeskich ciemniaków wartych uwagi i nowa edycja tego nie zmieni. To prawda, że nie jest słodkawe ale to zbyt mało by można było je wyróżnić. Smak jest dość płaski i wodnisty i nie ma znaczenia że to tylko dziesiątka bo i takie ciemniaki mogą być smakowite. Choć prawdę mówiąc smaczną ciemną dziesiątkę można spotkać już chyba tylko w minibrowarze.
                  Podsumowując: lekkie, stołowe piwko po którym nie należy spodziewać się czegoś szczególnego.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • amstach
                    Junior
                    • 10-2009
                    • 14

                    #69
                    ok , jednak dla mnie liczy się też cena i dostępność . co z tego że jest gdzieś na "świecie " lepsze piwko , którym mogę się rozkoszować raz w roku albo za cenę na która przyprawia o ból głowy już przed pierwszym łykiem.
                    Co twoim zdaniem jest godne polecenia w tej cenie i dostępne w pub-ie czy jakimś np. osiedlowym sklepie ? Chętnie spróbuję jak masz jakieś pomysły.

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amstach Wyświetlenie odpowiedzi
                      Co twoim zdaniem jest godne polecenia w tej cenie i dostępne w pub-ie czy jakimś np. osiedlowym sklepie ? Chętnie spróbuję jak masz jakieś pomysły.
                      Nie wiem gdzie mieszkasz bo nie raczyłeś wypełnić profilu i w związku z tym nie wiem jaki jest wybór w Twojej miejscowości. Ale jeśli miałbym polecić dobre piwo, które widziałem nawet 'na wiosce' to byłby to Gránat z Černej Hory.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • amstach
                        Junior
                        • 10-2009
                        • 14

                        #71
                        mieszkam w Łodzi więc problemu nie będzie , jak masz jeszcze jakieś propozycje to chętnie spróbuję ( dodam tylko że nie lubię słodkawych jak to określasz) , mam tu w okolicy naprawdę dobrze zaopatrzony sklep , nie będę robił "krypciochy"
                        ale polecam wszystkim z okolic Górniaka .
                        dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam docenta

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amstach Wyświetlenie odpowiedzi
                          mieszkam w Łodzi więc problemu nie będzie , jak masz jeszcze jakieś propozycje to chętnie spróbuję ( dodam tylko że nie lubię słodkawych jak to określasz) , mam tu w okolicy naprawdę dobrze zaopatrzony sklep , nie będę robił "krypciochy"
                          ale polecam wszystkim z okolic Górniaka .
                          dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam docenta
                          No to w Łodzi masz raj na czeskie piwa. Jeśli byłbyś w Zofmarze to polecam do degustacji Bernarda (choć to trochę droższe) oraz Novopackie. No i 'last but not least' proponuję Primator Stouta!
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • amstach
                            Junior
                            • 10-2009
                            • 14

                            #73
                            bernarda piłem jest ok ale bardziej smakuje mi "ćerne" , novopacke znam kumburaka ,ciemnego jeszcze nie piłem , natomiast primator też przegrywa z "ćernym". Wiem w Łodzi jest przyzwoicie z czeskim piwem zofmar znam doskonale . Kilka może kilkanaście razy w roku odwiedzam Pragę , zawsze odwiedzam "czarnego woła " i tylko tam pije Kozela . Ogólnie najbardziej smakuje mi " Pilzno " za względu na "wodę "a le ostatnio piłem piwko z tamtych okolic Chodovar Ćerne i naprawdę bez rewelacji (ładna butelka i to wszystko ). "Komerche" znam doskonale , natomiast kompletnie nie znam tych mniej popularnych ( z poza Pragi ) ,regionalnych browarów i tutaj liczę na twoje doświadczenie . W tych "popularnych" jak widzę mamy odmienne gusty , chyba że Granat okaże się "czarnym koniem " .

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amstach Wyświetlenie odpowiedzi
                              "Komerche" znam doskonale , natomiast kompletnie nie znam tych mniej popularnych ( z poza Pragi ) ,regionalnych browarów i tutaj liczę na twoje doświadczenie . W tych "popularnych" jak widzę mamy odmienne gusty , chyba że Granat okaże się "czarnym koniem " .
                              Wykraczamy już poza temat więc żeby już nie kontynuować offtopa to na koniec polecam zakup ciemnego Herolda z Březnic. Oczywiście dostępne w Pradze w Pivovarskim Klubie.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • skitof
                                Senior
                                • 11-2007
                                • 2478

                                #75
                                Pięknie prezentuje się Czarne w kielichu. Kolorystyka to złamane bursztynową poświatą czarne, klarowne piwo i ciemna, solidna, gęsta piana, choć ona akurat mogła być trwalsza. Czarne klasycznie reprezentuje gatunek Piw Czarnych - ma niską zawartość alkoholu, ale głęboko wytrawny smak i silne nagazowanie. Dodatek żateckiego chmielu ma tu za zadanie pogłębić goryczkę, która przyjmuje smak prażonego słodu, wiórek gorzkiej czekolady i rozłupanych ziarenek kawy. Mimo swojej cielesnej lekkości i głęboko schowanej słodyczy pozostawia wrażenie piwa umiarkowanie treściwego. Na pewno pomaga temu wyraźnie słodowy, przypieczony aromat i niestety odrobina maślanki. Miłośnicy Piw Czarnych znajdą tu wszystko, co piwa z tego gatunku mieć powinny, więc nic tylko pić i pić.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎