Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rojc, Garrigue

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Rojc, Garrigue

    Na temat tego morawskiego browarku z okolic Brna tutaj:



    Ekstr. 11%
    Alk. 4,2%
    IBU 29



    Nazwa na cześć pierwszego prezydenta Czechosłowacji Tomasza Garrigue Masaryka (Garrigue to nazwisko jego pochodzącej z USA żony, które dodał do swojego)

    Aromat - chmiel ziołowo-łodygowy, słodowa chlebowość
    Piana - zdecydowanie wysoka, dość trwała, z dłuższym kożuszkiem
    Barwa - nieco zamglone złoto
    Wysycenie - umiarkowane, musujące
    Smak - podobnie jak w aromacie. Dominuje chmiel ziołowo-łodygowy, trochę zbyt agresywny. Pod nim chlebowa podpieczona skórka chlebowa. Goryczka wyraźniejsza z dłuższym finiszem. W posmaku zostaje też ta przyjemna chlebowa skórka i... popcorn (ale fajny)
    Treściwość - pełne

    Chmiel szorstki, wyraźny, goryczka też wydaje mi się ponad te 29 IBU. Jednak chmiel nie stanowi tu atutu, tylko fajna słodowa baza, nieco schowana. To bardzo mi przypomina piwa z browaru Letohradsky jelen w Żamberku, z którym miałem dłuższe doświadczenia i mocno zapadł mi w pamięć. Nie jest to typowa klasyka jak z niektórych minbrowarów, którym producenci sprzętu dodają gotowe receptury (z których powstaje smaczna, ale też siłą rzeczy powtarzalna klasyka), ale piwo które ma swój charakter, wyrazistość, która nie każdemu może odpowiadać.

    Dla mnie to chmielenie burzy trochę harmonię, ale wyrazistości piwu nie można odmówić. Smaczne, fajnie, wypite z przyjemnością.

  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1110529.JPG
Views:	35
Size:	21,6 KB
ID:	2328886

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎