Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svijany, Svijanský Rytíř

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #16
    Zakupione w Markecie Kopyra IGA.

    (ojjj, jaki tam jest już wybór piw, i lodówka z zimnymi dobrociami)

    zakupiłem trzy Svijany ale tylko tego opiszę, bo mi najbardziej smakuje. Ma najlepszą goryczkę. Duży plus tych piw to niezawielkie nagazowanie, do tego super smak. Na lato super.

    Lekki dywanik na piwie pozostał.

    bardzo dobre.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #17
      Takich piw mi właśnie najbardziej na rynku brakuje. Doskonała goryczka i w zasadzie wszystko w temacie. Mógłbym pić litrami.

      Comment

      • adibier38
        Junior
        • 09-2005
        • 8

        #18
        Podstawowa zasada to picie Svijanego na koncu piwnej degustacji .Poznaje sie lepiej jego walory.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adibier38 Wyświetlenie odpowiedzi
          Podstawowa zasada to picie Svijanego na koncu piwnej degustacji .Poznaje sie lepiej jego walory.
          To bardzo ciekawa zasada. Bo najlepiej walory poznaje się na trzeźwo.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • adibier38
            Junior
            • 09-2005
            • 8

            #20
            Z piwem jest jak jedzeniem i kobietami,najlepiej smakuje deser.

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #21
              Partia "Rycerza" z przydatnością do 26.08 jest perfekcyjna
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #22
                Wyśmienite piwo bez względu na porę roku! Takim piwem można się delektować. Ale jeszcze nie rozstrzygnąłem sobie, które jest dla mnie lepsze: kniże czy ritiż. Będę musiał kiedyś zrobić sobie szlachecki pojedynek!

                Comment

                • Kamień
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 361

                  #23
                  Kolor: Złocisty, naprawdę ładny. 4,5
                  Piana: Biała, wysoka i sztywna. Niestety, dosyć szybko opada ale zostawia pierścienie na szkle a piwo ciągle jest przykryte cienką firanką. 4
                  Zapach: Ziołowo - goryczkowo - chmielowy, podparty nutą słodu. Niezły. 4,5
                  Smak: Rzeczywiście, goryczkowy, aczkolwiek chlebowo-słodowy posmak jest pełny i wyraźny. Nachmielenie nadało bardziej aromat niż goryczkę - chmielowy aromat jest intensywny i bogaty. 5
                  Wysycenie CO2: Umiarkowanie wysokie, jak najbardziej właściwe. Wizualnie też prezentuje się świetnie. Szkoda, że zauważalnie się zmniejsza podczas picia. 4
                  Opakowanie: Całkiem niezłe, schludne, eleganckie, w srebrnej tonacji. Jest "pieczątka" poświadczająca brak pasteryzacji. Szkoda tylko, że nie podano ekstraktu. 4

                  Kolejne, wspaniałe piwo z browaru Svijany. Kupione w Zofmarze. Mimo wszystko, nie różni się bardzo w smaku od Svijanskiego Kníže .Będę regularnie sięgał po produkty z tego browaru ( no cóż, ucierpią na tym nasze rodzime pilsy, ale lepsze jest wrogiem dobrego... )

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #24
                    Nie różni się od Kniże? Wydaje mi się, że w tym drugim jest dużo mniej wyrazista goryczka..

                    Comment

                    • adibier38
                      Junior
                      • 09-2005
                      • 8

                      #25
                      Zapach mysle ze bardziej owocowy.

                      Comment

                      • dyzman
                        Senior
                        • 01-2008
                        • 108

                        #26
                        Może i nie różni się od Kniże, ale zapewne tylko gdy pociągniesz łyk z butelki a po jej odstawieniu przegryziesz chipsem "chakalaka". Różnica w smaku jest dobitna i nie podlega dyskusji. Nie polecałbym próbować łączyć bitterka z żadną cięższą potrawą. Na smętny nastrój, również nie polecam zbyt dużego "nachmielenia" w menu.
                        Last edited by dyzman; 04-02-2009, 20:57.
                        "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

                        Comment

                        • Kamień
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 361

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyzman Wyświetlenie odpowiedzi
                          Może i nie różni się od Kniże, ale zapewne tylko gdy pociągniesz łyk z butelki a po jej odstawieniu przegryziesz chipsem "chakalaka".
                          Bardzo proszę mi nie imputować takich rzeczy, nie mam w zwyczaju spożywać piwa w ten sposób, ani tym bardziej po czymś takim go opisywać na Forum .

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyzman Wyświetlenie odpowiedzi
                          Różnica w smaku jest dobitna i nie podlega dyskusji.
                          Co ja poradzę, że moje odczucia są jednak inne . Nie wiem, czy widziałeś mój opis Kniże. Bittera piłem jeden jedyny raz, na pewno nie ostatni, może później wyłapię więcej cech odróżniających. Nie napisałem, że się nie różni, tylko, że "nie różni się bardzo". Nie jest trudno to wytłumaczyć - wyższe nachmielenie jest w pewnym stopniu niwelowane przez niższy ekstrakt. Brzmi logicznie.

                          Nie omieszkam zgłębić tematu

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kamień Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie jest trudno to wytłumaczyć - wyższe nachmielenie jest w pewnym stopniu niwelowane przez niższy ekstrakt. Brzmi logicznie.
                            Nie brzmi. Wyższe nachmielenie może być maskowane wyższym ekstraktem, nigdy odwrotnie.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • rad998
                              Member
                              • 12-2008
                              • 52

                              #29
                              piwo jest naprawde wysmienite, ale do rzeczy :
                              kolor : ciemno slomkowy wpadajacy pod bursztyn - odpowiedni. w sumie czego chciec wiecej ? 4,5
                              piana : dosc wysoka i dosc sztywna, drobnoziarnista. szybko opada co mnie jednak jakos nie dziwi. 4
                              nasycenie : tutaj dodalbym troszke CO2, aczkolwiek chociaz wysycenie nie jest wysokie tak o dziwo utrzymuje sie na dobrym poziomie przez powiedzmy 15 minut. 4
                              zapach : tutaj moge powiedziec ze moje zmysly wykryly dosc sporo zapaszkow. zapaszki slodowe, kwiatowe ( jakby suszone liscie rozy ? ), cytrusowe ? chmielowy zapach raczej niewyczuwalny. 5
                              smak : tutaj naprawde prawdziwa bomba ! pierwsze wrazenie - wyrazna slodycz, a pozniej ? coraz mocniejszy kop goryczki - nie jest on jednak jakis wybitnie przeszkadzajacy. to ten typ goryczki ktory lubie najbardziej. pozostaje dlugo w ustach - az nie chce sie pozniej nic jesc . 5
                              opakowanie : brakuje kontry - zawsze fajnie poczytac cos wiecej o czym co sie pije. 4

                              ogolnie piwko wyceniam na mocne 4,5. dodam iz jest to wg najlepsze piwo z rodziny browaru svijany.

                              Comment

                              • rad998
                                Member
                                • 12-2008
                                • 52

                                #30
                                od jakiegos czasu svijany rytir stal sie chyba troche bardziej goryczkowy niz wczesniej, w zapachu takze bardziej chmielowy niz wczesniej no i piana jest jakby lepsza... - nie wiem... moze to tylko tkwi w mojej glowie ? pije go regularnie wiec nie powinienem sie z piwa na piwo przestawic. Myslalem ze to chwilowe, ale jednak nie...
                                Nie jest to oczywiscie na minus tego piwa. Goryczka jak najbardziej wplywa na plus tak samo jak i piana, ale ten zapach... ten zapach ktory towarzyszyl mi kiedys byl o niebo lepszy

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎