Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svijany, Svijanský Rytíř

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #31
    Zakupione tradycyjnie w Zof-Marze na Pomorskiej w Łodzi.

    Czeski bitter, w dodatku niepasteryzowany...

    Kolor: Za jasny jak na bittera, ale ciemniejszy niż pils, lekko wpada w miedź.
    Piana: Niska i nietrwała.
    Zapach: Średnio silny, czuć niepasteryzowaną chlebowość, słodowość i lekką nutę miodową.
    Smak: Czuć brytyjski chmiel! Solidna goryczka, w tle lekka słodowość. Za sprawą chmielu można uznać nazwę bitter za częściowo usprawiedliwioną, jednak pod goryczką kryje się zbyt mało treści, żeby piwo naprawdę mi smakowało.
    Last edited by Twilight_Alehouse; 08-06-2009, 15:30.

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #32
      Kolor - jasny bursztyn.
      Piana - gęsta ale niezbyt wysoka, trwałość poniżej przeciętnej.
      Zapach - średnio intensywny, słodowo chlebowy, nuta miodowa dość wyraźna, chmielu praktyczni nie czuć.
      Smak - Świetna goryczka, długo pozostająca w ustach, do tego lekka słodowość i leciutka kwasowość.
      Wysycenie - dość niskie

      Kupione za niecałe 3zł w Zofmarze
      Bardzo dobra inwestycja, wrócę do niego nie raz.
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #33
        Wstyd się przyznać, że dopiero teraz spróbowałem Svijańskiego Rycerza. Może to dlatego, że pozostałe butelkowe Svijany na kolana mnie nigdy nie powaliły, może też dlatego, że określenie "Bitter" na etykiecie jest zdecydowanie zbyt mało widoczne.

        W każdym bądź razie ja uwielbiam takie pilsy. Pełne w smaku, z wyraźną i zdecydowaną goryczką. W dodatku z tą przyjemną "niepasteryzowaną" świeżością. Dla mnie najlepsze spośród Svijan, wygrywa też ze swoim imiennikiem z Broumova. Obowiązkowo do powtórzenia!
        Attached Files
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          #34
          Bardzo dobre piwo. Idealnie wyważona treściwość i goryczka. Jedno z najlepszych piw pitych na chmielakach.

          Comment

          • djtomas
            Junior
            • 08-2007
            • 12

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
            Bardzo dobre piwo. Idealnie wyważona treściwość i goryczka. Jedno z najlepszych piw pitych na chmielakach.
            ja tak samo podchwyciłem te piwko na chmielakach i chyba najbardziej trafiło w mój gust z piwnych zakupów

            POzdr.

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1303

              #36
              svijanski rycerzyk dawno zawojował moje podniebienie. właśnie popijam lekko przeterminowany egzemplarz. na dnie butelki coś się osadziło, lecz na tyle mocno, że po zlaniu do szklanki piwo nie zmętniało. rewelacyjna, podszyta ziołami goryczka, smaczna baza słodowa, wyrazisty i przyjemny zapach. jak zwykle przyjemne doznania.
              veni, emi, bibi

              Comment

              • karol1000
                Senior
                • 09-2007
                • 1823

                #37
                Wczoraj po dłuższej przerwie zrobiłem test 3 pivek z tego browaru. Wszystkie smakowały wspaniale.
                Najbardziej niechmielowany wyrób Svijan - Bitter w końcu, wiec goryczka powala. Słód nie jest już tak wyczuwalny jak u Maza i Kniza
                Rycerz ma najsłabsza piane chyba ze wszystkich piw Svijan a na pewno z pośród 3 wczoraj przeze mnie wypitych (11,12,13 stopniowe).
                Piwo jednak zasługuje na wysoka ocenę, pomimo tego ze dla mnie za gorzkie.
                SVIJANY RZĄDZĄ!
                LP

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6136

                  #38
                  Piwko pite już któryś raz i na razie nigdy się nie zawiodłem...

                  Ta kombinacja słodowo-chmielowo-goryczkowa bardzo mi odpowiada.
                  Mój typ to nie za słodkie piwo bez podtekstów karmelowych i Rytir trafia w to w 100%.

                  Za oknem śnieg a Rytir w kuflu cóż więcej potrzeba... oprócz kasy...

                  Comment

                  • xborsuk
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 133

                    #39
                    Już od jakiegoś czasu "czaiłem" się na to piwo. Tydzien temu w łódzkiej Piwotece zdobyłem svijanskiego Maza ale mi nie "podszedł". Za to Rytir, którego wreszcie sprowadził piotrkowski Świat Piwa, TAAAAK!! Wszystko w tym piwie jest takie jak trzeba (tzn. jak mi subiektywnie trzeba). Piana, kolor, zapach i zbalansowany smak. Stawiam go na równi (nie porównując smaku tylko ogólną "piwność") z 12-tka Skalaka. Powrót obowiązkowy (zresztą buteleczka czeka w szafce ).
                    w butelkach: RIS
                    fermentuje: APA, wędzone
                    w planach: bawarska pszenica

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #40
                      Rycerza ze Svijan piję po raz pierwszy w domu, a nie w plenerze i stwierdzam, że to najlepszy butelkowy pils jakiego miałem okazję pić w ostatnich miesiącach. Wyrazista goryczka, która tak dobrze zapadła w pamięć, dopełniona jest teraz niesamowice wyrazistą chlebowością.
                      Ma się wrażenie, że to piwo zostało dopiero co nalane z tanku. Nie wyobrażam sobie, by wersja beczkowa mogłaby być smaczniejsza. Po prostu pils nie może być już lepszy niż to piwo
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • karol1000
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 1823

                        #41
                        nie wiem czy ktoś już zauważył: Zmieniła się zawartość alkoholu z 5% na 5,2% a na butelce zamiast napisu bitter pojawia się 12%. Poza tym etykieta bez zmian.
                        Smak zmienił się minimalnie, piwo jest trochę bardziej pełne. Nadal wyśmienite, nadal TOP3 czeskich piw jak dla mnie

                        Strona internetowa Svijan nadal pisze o bitterze z 5% alkoholu
                        Last edited by karol1000; 13-03-2011, 15:13.
                        LP

                        Comment

                        • dipeone
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 741

                          #42
                          Ładna, złota barwa.
                          Piana biała, niby drobne pęcherzyki ,ale utrzymuje się do samego końca picia.
                          W zapachu głównie chmiel.
                          W smaku bardzo dobra goryczka, chmiel. Dosyć treściwe jak na jasne piwo. Smaczne.
                          Minusem jest wysycenie ,bo pod koniec spożywania trochę brakuje bąbelków.
                          W opakowaniu brakuje kontry, ale plus za kapsel.
                          Podsumowując to jest to pyszny pils. Ostatnio próbowane czeskie piwa niczym pozytywnym, nadzwyczajnym mnie nie zaskoczyły. W przypadku Rycerza jest inaczej. Mniam.
                          Kupione w Wejherowie w sklepie przy ul. Puckiej za 4,35 + 0,50 kaucja. Polecam!

                          Comment

                          • karold28
                            Member
                            • 10-2010
                            • 84

                            #43
                            Świetne czeskie piwo. Czuć porządną goryczkę i chmiel. To moje kolejne spotkanie z czeskimi piwami i po raz kolejny się nie zawiodłem. Jeżeli ktoś będzie miał okazję to polecam.

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #44
                              Największą zaletą browaru Svijany jest to, że jeszcze nie udało mi się namierzyć ich piwa które nie przypadłoby mi do gustu
                              Last edited by pioterb4; 09-04-2011, 12:04.

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6136

                                #45
                                Niewątpliwą też zaletą jest to, że trzymają wyrównany, dobry i solidny poziom...

                                a Rytir najlepszy... mniam

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎