Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svijany, Svijanský Rytíř

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #46
    Svijanský Rytíř

    Kolor: Jasnobursztynowy, klarowny. Wzorowy dla 12-stki.
    Piana: Śnieżnobiała, nawet wysoka. Szybko się dziurawi i opada do cienkiej powłoki. Niepełna warstwa do końca.
    Zapach: Świeży i przyjemny, mocno chmielowy. Tło lekko słodowe, po ogrzaniu też lekko chlebowe. Średniointensywny, ładny.
    Smak: Początek idealnie zbalansowany miedzy słodowością i mocną goryczką. Finisz mocno goryczkowy, długo zostaje w posmaku. Tło lekko chlebowe. Niemal doskonała, świetna czeska 12-stka. Do wielokrotnej powtórki.
    Wysycenie: Raczej średnie i drobne.
    Opakowanie: Butelka NRW bez kontry. Srebrna etykieta jak na fotce docenta. Kapsel srebrny z logo browaru.
    Last edited by Kwadri; 04-07-2011, 19:51.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #47
      Sezon jesienny zacząłem dość wcześnie i już w połowie października "przepiły" mi się koźlaki, portery, ciemniaki i inne belgi.
      Przez kilka dni nerwowo i bez satysfakcji odkapslowywałem kolejne butelki pilsów i lagerów, wyniesione z piwnicznych zakamarków - wszystko to niemieckie trofea. I dopiero wizyta w sklepie ukoiła moje pragnienie goryczy - kupiłem Rytířa.

      Świetny, rześki zapach chmielu skontrowany delikatną chlebowością. Pełny, chmielowy i solidnie goryczkowy smak to coś co nawet antylagermana potrafi ukoić

      Comment

      • ender140
        Senior
        • 11-2010
        • 107

        #48
        Napiszę tak: goryczka powala. Jever to przy nim mały pikuś. Na pewno nie da się tego piwa zapomnieć. Polecam każdemu szukającemu mocnych wrażeń.

        Comment

        • ZKB
          Senior
          • 12-2009
          • 172

          #49
          Potwierdzam - potocznie twierdzi się, że każde piwo jest gorzkie. Po części to i prawda - banalna prawda ale jak sięgnie się po Ryitira wszelkie dotychczasowe rankingi i stereotypy tracą sens. Rytir po prostu wykręca pysk.
          Zdaje sobie sprawę, że to piwo może niektórym nie smakować ale trudno nie docenić tego czystego kopa goryczy, jaki może dać tylko solidne piwo Browar spod Turnova nie zawodzi
          Beer is for life not just for christmas !

          Comment

          • baania
            Senior
            • 10-2009
            • 317

            #50
            Goryczka mocna, wyraźna i pozostawiająca długi i przyjemny posmak. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to mizerna i szara piana, zupełnie inna niż na zdjęciu docenta. W smaku poza goryczką czuć jeszcze lekką słodycz piwa. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne. Będę wracał do tego piwa z przyjemnością.
            Podcast o piwie
            Podcast o piwie | Facebook

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6134

              #51
              Ostatnio wydaje mi się że coraz więcej warzywek i słodyczy pojawia się w tym piwie...
              Wolę osobiście tą poprzednią wersje...

              Comment

              • sebastian_wro
                Member
                • 09-2009
                • 32

                #52
                Bardzo solidne czeskie pivo z mocną goryczką pozostającą długo na języku, ma ładną dużą trwałą pianę oblepiającą szklankę ale z czechów bardziej smakuje mi opat bitter i dwunastka z krakonosa, które mają dodatkowo cudowny aromat

                Comment

                • concerto
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 859

                  #53
                  Wspaniała, sztywna, gęsta aromatyczna piana - to jedna z dwóch głównych zalet tego piwa. Osadza się na szkle.

                  Druga to goryczkowy smak, mocny głęboki, długo zostaje w ustach.

                  Bardzo mi smakowało, miałem podobne wrażenia smakowe jak przy Ataku Chmielu z tym że to ekonomiczniejsza wersja.
                  "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                  Comment

                  • concerto
                    Senior
                    • 09-2003
                    • 859

                    #54
                    Podtrzymuję to co napisałem wyżej - wtedy było o lanym z ZUPu we Wrocławiu.

                    Wersja butelkowa ma dużo słabszą pianę i aromat. Co do smaku jest podobnie dobrze.
                    "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                    Comment

                    • kamcio1990
                      Senior
                      • 11-2010
                      • 300

                      #55
                      Kupując te piwo nie spodziewałem się tego, że to będzie dobrze nachmielone piwo, ponieważ na głównej etykiecie nie widnieje już napis "bitter" tak jak to było w poprzednich partiach. Piwo znakomite, porządnie nachmielone, o solidnej bazie słodowej i ekstra pianie. Szkoda tylko że zapach jest tak słaby - prawie nie wyczuwalny.

                      Comment

                      • RobertK
                        Senior
                        • 02-2013
                        • 113

                        #56
                        Wspaniałe piwo - chmiel i goryczka jaką lubię, w tle akcenty słodowe. Jedno z najlepszych jakie piłem w życiu.

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2294

                          #57
                          Warka do 5 sierpnia b. smaczna. Wyraźna goryczka, długo zalegająca na języku + świetna chmielowość. Woltaż 5,2% daje mocno pijalne piwo, chce się siegnąć po następne.
                          Kupione za 3,40 w Hortusie. Nie widzę obecnie lepszej alternatywy w stosunku jakość-cena w ofercie polskich browarów (Lagerowe to mimo wszystko trochę niższa liga).

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6134

                            #58
                            Piłem niedawno i było bardzo dobre....

                            Chyba z warzywek przeskoczyli na grapefruita!

                            Co to oznacza? IPA... Svijany IPA Rytir?

                            No smakowało świetnie... takiego Bittera... w tej cenie to ja mogę duuużo!

                            Data 05.02.14

                            Byle taki stan się utrzymał!
                            Attached Files

                            Comment

                            • arturroxx
                              Member
                              • 10-2002
                              • 94

                              #59
                              Z tym piwem to niestety loteria, zdarzają się warki wybitne, ale również średnio pijalne (zlagająca nieprzyjemna goryczka z aptecznym posmakiem). Co do posmaków kojarzących się z amerykańskimi chmielami to w pełni się zgadzam, to sa właśnie te wyjątkowo udane warki. Wyjątkowy smak Rytira to efekt dodatkowego chmielenia zizomeryzowanego.

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arturroxx Wyświetlenie odpowiedzi
                                Z tym piwem to niestety loteria, zdarzają się warki wybitne, ale również średnio pijalne (zlagająca nieprzyjemna goryczka z aptecznym posmakiem). Co do posmaków kojarzących się z amerykańskimi chmielami to w pełni się zgadzam, to sa właśnie te wyjątkowo udane warki. Wyjątkowy smak Rytira to efekt dodatkowego chmielenia zizomeryzowanego.
                                Myślisz, że nie do każdej partii dodają ekstrakt chmielowy?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎