Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svijany, Svijanský Rytíř

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arturroxx
    Member
    • 10-2002
    • 94

    #61
    Na pewno ekstrakty są we wszystkich ich piwach. Chodzi o dodatkowe chmielenie, prawdę mówiąc nie wiem na jakim etapie. Rozmawiałem z "człowiekiem z branży", który twierdził, że jadą na HGB. Piwo bazowe to 13-tka, rozcieńczana do 12,11 i 10, a Rytir jest dochmielany ekstra. Coś chyba jest na rzeczy bo 11-tka i 10-tka rzeczywiście smakują jak rozwodniona 13-tka a Rytir to całkiem inna bajka.

    Comment

    • pivicko
      Member
      • 10-2010
      • 52

      #62
      W Rytiru jest coś, co mi nie pasuje

      Pijąc Ritira odnoszę wrażenie, że ma więcej voltów niż te 5,2-5,5, wg mnie powyżej 6. Goryczka jest fajna, mocna ale kwaskowość spora i ten alkohol. Coś tu jest kombinowane w tym pivie. Generalnie uważam, że Svijany spuściły z tonu, potwierdzają to moi znajomi w Czechach.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6134

        #63
        Piwo ślepego przypadku...

        Kilka dni temu piłem i było już tylko zwykłe... bez polotu.

        Dawniej ktoś pytał o czeskie piwo... to padało oczywiście Svijany... dziś już raczej nie.

        Producent liczy każdy grosz i w efekcie sprawdza się stara maksyma "gorszy pieniądz wypiera lepszy"

        Można tylko dodać 'niestety'

        Comment

        • pivicko
          Member
          • 10-2010
          • 52

          #64
          No i znowu wczoraj coś było nie tak. Goryczka ostra i mocno alkoholowe, z pewnością więcej niż 6% vol. Nie podeszło mi tym razem. jest to loteria z tym piwem. Urquell pewniejszy mimo, że przejęty przez koncern. Warka do 26.02.2014

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #65
            W aromacie jest trochę kapusty i kalafiora.
            W smaku jest dosyć duża goryczka, bardzo mało słodu. Piwo jest bardzo smaczne, ale DMS trochę przeszkadza.
            Z zakatarzonym nosem piłoby się lepiej.
            Piwo piję dziś, przyznaję, pierwszy raz. Będę sprawdzał kolejne warki, bo wystarczy tylko wyeliminować nieprzyjemny zapach i wtedy te piwo będzie wielkie.

            Moja warka jest z datą do 29.07.2014.

            Comment

            • arturroxx
              Member
              • 10-2002
              • 94

              #66
              TO piwo jest wielkie, ale bardzo niestabilne. Mam w domu trzy warki, każda z inną datą i każde smakuje inaczej, DMS-a brak, jest lekki diacetyl ale to przecież u Czechów normalka.

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #67
                Trafiłem na butelkę, która oprócz klasycznej dla tego piwa goryczki zaatakował mnie mocnym aromatem i smakiem mydła. Może to była lawenda albo ów zizomeryzowany chmiel ale wrażenie pozostawiło koszmarne.

                Comment

                • Adrianus
                  Junior
                  • 05-2010
                  • 2

                  #68
                  Mam całą skrzynkę do 29.09
                  4 wypite i oceniam jakość na 5+
                  Piana oblepia szkło,zapach łagodny,ale wyraźnie wyczuwalny.
                  Goryczka i kwiatowość,za które to piwo cenię,niczym niezaburzona.

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                    Będę sprawdzał kolejne warki, bo wystarczy tylko wyeliminować nieprzyjemny zapach i wtedy te piwo będzie wielkie.

                    Moja warka jest z datą do 29.07.2014.
                    Zapach jest już lepszy, ale jakaś kiszonka, niczym słoje mego dziadka w dalszym ciągu się tlą.
                    Piwo jest mega wysycone.
                    Przyjemna, duża goryczka, którą kontruje delikatny słód, to jest to co tygryski lubią najbardziej w czeskich piwach
                    Piana obfita, trwała na finiszu, ale coś mało lepi się do szkła. Co innego nasi politycy do koryta ...

                    Warka do 30.12.2014. Lepsza od lipcowej.

                    Comment

                    • Pulsar
                      Junior
                      • 10-2012
                      • 9

                      #70
                      Piłem wersję z beczki. Piwo pozytywnie mnie zaskoczyło. Obawiałem się ataku diacetylu i DMSu, tymczasem dostałem przyzwoitego pilsa bez żadnych przypadłości, bardzo dobrze pijalnego. Na minus bardzo słaba piana. Czekam na lato, wtedy powinno wchodzić idealnie

                      Comment

                      • MajkelFKP
                        Junior
                        • 02-2015
                        • 5

                        #71
                        Kolor: Jasny bursztyn, klarowny [4]
                        Piana: drobno i średnioziarnista, piękny laysing [4,5]
                        Zapach: Chmiel żatecki + słód pilzneński, klasyk gatunku [4,5]
                        Smak: Dobra goryczka, wspaniale zbalansowana ze słodem [4]
                        Opakowanie: Typowo czeskie, proste, ale z większością informacji [4]

                        Moja ocena: [4,2]

                        Polecam warkę 26.05.2015

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2294

                          #72
                          Warka do 9 VI 2015 też warta polecenia. Czysty pilsik z wybijającą się zdecydowanie goryczką. Całe szczęście nie ma żadnych kwiatowych i warzywnych akcentów.
                          Z polskich odpowiedników w tym przedziale cenowym jedynie Warmińskie Rewolucje mu dorównują, choć to jeszcze trochę inna smakowa bajka.
                          Zakupione w Smakoszu na Miedzianej (4.30 pln).

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2294

                            #73
                            Podobnie mogę polecać warkę do 2 lipca. Ładny chmielowy aromat, a na pierwszym smakowym planie tradycyjnie mocna łodygowa goryczka.
                            Do kupienia w Hortusie (nowym) za 3.80.

                            Comment

                            • Mista_Pajonk
                              Member
                              • 10-2014
                              • 47

                              #74
                              Browar: Svijany

                              Nazwa: Svijanský Rytíř

                              Kraj: Czeska Republika

                              Ekstrakt: 12%

                              Alkohol: 5,0%

                              Gatunek: jasny lager

                              Kolor: Piękny, bursztynowy, klarowny.

                              Zapach: słodowo-ziołowych, raczej słaby

                              Piana: Piękna, drobniutka, czapowata i trwała.

                              Smak: Bardzo dobrze wyważony pomiędzy treściwością a chmielową goryczką. Nie jest przesadnie słodkie a jednak jest pełne. Nachmielenie to coś wspaniałego jak na warunki dolnej fermentacji. Chmielowość bardzo wyraźna, ziołowo-trawiasta. Goryczka silna, bardzo przyjemna długo pozostająca w ustach, jednak nie ma w niej łodygowości. Nagazowanie w normie, nie przeszkadza.

                              Ogólne wrażenie: Oceniam je w kategorii jasny lager koncernowy i mogę pokusić się o stwierdzenie, że to piwo bije na łeb większość jasnych lagerów regionalnych. Chciałbym kiedyś doczekać czasów, w których u nas w Polsce piwa koncernowe będą podobnie smakować... cena to 12KC (~1,80zł)

                              OCENA: 9/10
                              Attached Files
                              Brodaty Pająk - Mój piwny blog

                              Comment

                              • Pivotal
                                Senior
                                • 05-2013
                                • 671

                                #75
                                BARWA: Ciemnozłoty,pod światło wpadający w pomarańczowy. Piwo przejrzyste z widocznymi drobinkami. [5]
                                PIANA: O lekko żółtawym zabarwieniu. Bardzo wysoka,drobno- i średnioziarnista,gęsta,pięknie osadza się na szkle tworząc kręgi- aż miło popatrzyć. Pozostaje do końca. [5]
                                ZAPACH: Bardzo ładny...ziołowo-słodowy. [4]
                                SMAK: Ziołowy,słodowy z lekką grejpfrutową gorzkością. Chwilami da się wyczuć delikatną metaliczność- pochodzącą od chmielu. Goryczka wyraźna,średniej długości. [4]
                                GAZ: Utrzymał się do końca,był dość spory. [3.75]
                                OPAKOWANIE: Jak na zdjęciu w poście#74,są informacje o składzie,ekstrakcie itd... Kapsel z nadrukiem. [4]

                                UWAGI: Warka do 9.11.2015,wypite 8.09'15. Porządne piwo,warte wielokrotnych powrotów. Lubię piwa ze Svijan i wiedziałem,że się nie zawiodę...chociaż goryczka mogłaby być dłuższa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎