Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bernard, Svetlý Ležák 12°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pery77
    Senior
    • 03-2011
    • 142

    #31
    No tez właśnie pisałem że nasze piwa "niepasteryzowane" musza sie schować bo ten Bernard jest naprawde dobrym piwkiem. To że przeszło mikrofiltracje jest jakby mniej istotne skoro smak nadal jest bardzo dobry.

    Comment

    • xborsuk
      Senior
      • 01-2011
      • 133

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pery77 Wyświetlenie odpowiedzi
      ...nawet taki Bernard (...) smakuje tak dobrze...
      Z całym szacunkiem ale pisanie z takim lekcewarzeniem o browarze Bernard i jego wyrobach jest dla mnie niedopuszczalne. Bernard w ub. roku (po latach picia polskich "lagerów" koncernowych, które całkiem zochydziły mi piwo) przywrócił mi wiare w piwo, przypomniał jak powinno smakować. Browar warzy jedno z najlepszych (jeśli nie najlepsze) piw w Czechach - kraju, który jest w absolutnej światowej czołówce piwowarstwa. Browar Bernard jest prekursorem "nowożytnych piw niepasteryzowanych". W obronie czci i honoru browaru z czeskiego Humpolca rozedrę koszulę jak Rejtan i nie pozwolę szargać jego imienia
      w butelkach: RIS
      fermentuje: APA, wędzone
      w planach: bawarska pszenica

      Comment

      • Breakdancer69
        Member
        • 01-2011
        • 54

        #33
        Zawartość alkoholu: 4,7%
        Pojemność: 0,5 l
        Kolor: jasno-złoty
        Kraj pochodzenia: Czechy


        Kolejny Bernard zagościł w moim kuflu. Smaczne, wyraziste piwo o solidnej goryczce. Mocno chmielone. Czuć to w zarówno w smaku jak i w zapachu. Dobre piwko lecz bardziej mi smakowało Bernard Světlé Pivo 3,8%.
        Last edited by sibarh; 02-12-2012, 19:32.
        mój blog o piwach
        http://browary.blogspot.com/

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #34
          ...jasneeeee.... mikrofiltrowany Rejtan... wróć - Bernard, to jest gites.... mikrofilrowany (...) nie dorasta mu do kapsla...

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #35
            Kolor: Złoty.
            Piana: Średniobąblowa, niezbyt wysoka. Opada dość szybko do niepełnej warstwy.
            Zapach: Chmielowy z delikatnym, słodowym tłem. Później pojawia się lekki dwuacetyl.
            Smak: Od początku całkiem mocna goryczka, która długo zostaje w finiszu. Tło słodowe, treściwsze niż w dziesiątce, również jest lekko kwaskowe. Później pojawiają się lekkie maślane wtrącenia. Przyzwoite.
            Wysycenie: Pomiędzy średnim, a średniowysokim, ale dla mnie mogłoby być wyższe.
            Opakowanie: Zielona butelka z tłoczeniami i etykietą w stylu innych Bernardów. Jak na fotce Breakdancer69. Kapsel złoty z logo browaru.
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #36
              Nie wiem, kto wymyślił tę zieloną butelkę (co to ma być – premiumowość? relewantność?). Ewidentny izopentenylomerkaptan, psuje całą przyjemność z degustacji...

              Aż się ciśnie na klawiaturę: žal.cz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • kurgan
                Gość
                • 04-2004
                • 315

                #37
                DUVEL?!

                poprawne, wyraźna satysfakcjonująca goryczka, ale bez rewelacji...

                czy ktoś może bliżej wytłumaczyć mezalians browaru Duvel z Bernardem?

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #38
                  Przeciętne piwo niczym nie rózniące się od wielu popularnych jasnych piw.
                  Piana fatalna, ledwo się wytworzyła niewilka warstewka, po kilku minutach niepozostało z niej nic.
                  Zapach ładny niezbyt intensywny, chmielowo- słodowy z przewagą chmielu.
                  Smak przede wszystkim chmielowy, goryczka nie za mocna ale pozostawiająca jakiś taki nieprzyjemny posmak. Wypite z wysiłkiem
                  Wysycenie średnie.
                  Ocena 2,5.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6134

                    #39
                    Mimo obciążenia zieloną butelką piwo mi smakowało...

                    Niedomaganiem jest piana i nie za wysoki gaz... ale w całokształcie to niezłe piwko z dobrą goryczką...

                    Zmiana graficzna...
                    Attached Files

                    Comment

                    • RobertK
                      Senior
                      • 02-2013
                      • 113

                      #40
                      Ostatnio spróbowałem z Delimy - w smaku wyraźna goryczka i przyjemny chmielowy zapach.
                      Jedno z lepszych czeskich piw.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #41
                        do 01.06.13 jest w Piotrze i Pawle za 3,39zł

                        Skoro po Waszych opiniach można się spodziewać przyzwoitego piwa to idę kupić i zaraz wracam.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #42
                          No i z poślizgiem, ale jestem

                          Kolor: jasne złoto
                          Piana: po przelaniu do szklanki średnie pęcherzyki, wysokość ok 1.5cm, po minucie znikła prawie całkiem. Piłem co prawda dość schłodzone, ale powinna z niej coś zostać


                          Zapach: Chmiel z tych czeskich (taki aromat żatecki?)przeplata się z delikatnym skunksem

                          Smak: Coś cierpka i wyraźna goryczka. Po przełknięciu czuć ją w ustach, ale nie zalega za długo. Pojawia się słodowość i chce się pić kolejnego łyczka Tło słodowe.

                          Wysycenie: średnie, do tego piwa w sam raz

                          Opakowanie: Jak na fotce wyżej. Pisze po polsku co i jak. Minus za chwalenie się niepasteryzacją a nad tym wyraźnym napisem data do połowy grudnia

                          UWAGI: za 3,39zł za butelkę bezzwrotną (ona faktycznie taka jest czy tylko w PiP tak sobie dla wygody uzgodnili?bo napisu na etykietach i tym fakcie brak) się opłaca. Jak będę miał dziś czas to podejdę i kupię jeszcze

                          UWAGI II: Przypomina mi Pilsnera Urquella z moich młodzieńczych lat. Poprawne, pijalne, ale nie w jego regularnej cenie (ok 4-5zł w tesco)
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6134

                            #43
                            Zadowolony kupiłem sobie w Lidlu "starego, dobrego" Bernarda...

                            Niestety odnajduję w piwie skrajnie inny smak niż dawniej!

                            Piana - średnia, na dłużej niepełna warstewka.
                            Barwa - złoto.
                            Aromat - ziołowy ale niezbyt miły.
                            Gaz - średni.
                            Smak - słodkawo-gorzkawe, cukierkowa trawiastość vs landrynka ziołowa.

                            Było w piwie coś nieprzyjemnego, mało smacznego. Pod koniec gorzkość wzrasta ale "landryna" nie poprawiała doznań smakowych
                            Attached Files

                            Comment

                            • TheBobolo
                              Member
                              • 07-2014
                              • 59

                              #44
                              Barwa : złota, klarowna [4]
                              Piana : biała, średnio trwała, średnia grubość, pod koniec znika [2,5]
                              Aromat : słodowość, umiarkowany chmiel, lekka owocowość, lekki alkohol, ogólnie aromat dość słaby [2,5]
                              Smak : mocna goryczka chmielowa, dość wodniste, lekka słodycz [3]
                              Nasycenie : słabe [3,5]
                              Opakowanie : etykieta charakterystyczna raczej dla koncerniaków, nic specjalnego, dziwi język polski [3,5]

                              Ocena [2,875]

                              Piwo dość ciężkie poprzez mocne chmielenie; całkiem pełne w smaku, typowy średniak wśród leżaków.
                              Begonia non omlet.

                              Comment

                              • yoxik
                                Senior
                                • 10-2012
                                • 427

                                #45
                                Bernard, Svetlý Ležák 12°

                                piana szybko znika. kolor złoto klarowne. Aromat metal. Smak jest metal nie z instalacji od chmielu, słodowość lekka miodowody, no i chyba wszystko. Średniak nic tu pisać.
                                Również tutaj
                                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎