Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Olivetinsky Novic 3,5%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Broumov, Olivetinsky Novic 3,5%

    Butelka 0,5 litra, alkohol 3,5 %, ekstrat 8-10 ?,
    import prywatny,cena 7 koron.Na etykiecie jest nazwa : Olivetinsky NOVIC svetle vycepni pivo (na wszyskich Opatach też jest napis Olivetinsky).
    Może trzeba zmienić nazwy w innych piwach?
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, średniowysoka, średniotrwała, opadła po 4 minutach
    Zapach - chmielowo-słodowo-słodki
    Gaz - w normie
    Smak - chmielowo-słodowo-słodki,wyrazna goryczka,lekko słodko-kwaskowate,zawiera E 300(wit.C)
    Ocena - piwko dobre na upały w celu nawodnienia, nie wyczuwa się rozwodnienia
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo :
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #3
      Moje w czeskim Tesco kosztowało 2,7 KC (niecałe 40 gr!!!!)...
      Zapach z początku dziwny potem pachnie wodą.
      Piana też szybko znika (zwaszcza jak na czeskie).
      Kolor słomiany ale nie najgorszy.
      Opakowanie wygląda na droższe niż 2,7KC.
      W smaku czuję orzeszki ziemne (to samo czuję przy Hartekerze - w ogóle podobne), poza tym coś co wywołuje u mnie dreszcz przy większym łyku...
      Ocena: mocno naciągana trója.
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • woosaa
        Senior
        • 07-2005
        • 1548

        #4
        Witam.Browar znajduje się w "dzielnicy"Broumova OLIVETIN i zapewne stąd nazwa.PZDR
        mb WOS

        Comment

        • rotmistrz
          Senior
          • 06-2005
          • 469

          #5
          Kupione chyba w Tesco w Hralec Kralowy cena 3,90 Kcz kolor zlotawy klarowny piana wysoka drobnoziarnista szybko siadła pozostawila pełny kożuszek na licu, zapach chmielowo-slodowy, smak lekko wodniste słaba goryczka, wysycenie duże intensywność przypominała napoje gazowane opakowanie informacje nie pełne brak ekstraktu kolorystyka etykiet późny czeski socjalizm. Ogólna ocena 3,25. Moim zdaniem dobre do gaszenia pragnienia alkoholu wogóle nie czuć.

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            No to przepłaciłem - 6,5 Kč w Tesco

            Bardzo ładny, pełny słodowości zapach, zupełnie nie pasujący do takiego lekkiego piwa ale przez to bardzo zachęcający i intrygujący.
            Smak lekki, rozwodniony, z ledwo wyczuwalnym akcentem chmielu, nieco kwaskowaty.
            Piana dość intensywna jak na oczekiwania.
            Kolor najjaśniejszej słomki jaką widziałem na oczy
            Opakowanie jest fajne, bo estetyka "broumowska" mi pasuje.

            Generalnie piwo na [3,5], traktuję jako zimową, słodowo-chlebową propozycję o symbolicznej zawartości alkoholu.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Wiem co mnie nurtowało aż musiałem sprawdzić na drugim egzemplarzu!
              To piwo jest jak żywcem wyjęte ze śp. browaru Racibórz, w smaku a zwłascza w aromacie i pianie

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4538

                #8
                [QUOTE=leona;848401]No to przepłaciłem - 6,5 Kč w Tesco

                No to rzeczywiście przepłaciłeś! Ja kupiłem 7.09 w Tesco w Brnie i było po 4,5 kč . A piwko rzeczywiście leciutkie ale smaczne, bardzo dobre na długą podróż pociągiem - można wypić kilka, nie tracąc pełni odczuwania smaków przy późniejszej wizycie w czeskim minibrowarze.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  [QUOTE=dadek;848919]
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  No to przepłaciłem - 6,5 Kč w Tesco

                  No to rzeczywiście przepłaciłeś! Ja kupiłem 7.09 w Tesco w Brnie i było po 4,5 kč .
                  Jak to dobrze czasami trzymać paragony - sprawdzam i co widzę? 4,5 Kč !! Chyba podświadomie nie dopuszczałem tak niskiej ceny piwa

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4538

                    #10
                    Tak, cena jest piękna! I trzyma się już długo. Ostatnio korona po 0,162 zł czyli wychodzi prawie 73 gr. ale jakieś 2 lata temu gdy złotówka była dużo mocniejsza, a za koronę płaciło się 0,13 zł kupowałem to piwo w którymś z czeskich Tesco i było po 1,90 kč (25 gr!), gdy zastaw za butelkę 3 kč To był szok, ludzie brali skrzynkami. A piwo było dobre, z datą przydatności ponad miesiąc. Szkoda że nie zachowałem rachunku bo to najtańsze piwo jakie kiedykolwiek piłem.

                    Comment

                    • dzemek
                      Senior
                      • 12-2010
                      • 448

                      #11
                      Bardzo delikatne piwo, alkoholu nie czuc w nim w ogóle. Jak to zostało napisane wcześniej-dobre do gaszenia pragnienia.
                      Piana szybko znika. Cena w Czeskim Cieszynie- bodajże 4,5 Kč.

                      Comment

                      • szukajek
                        Junior
                        • 08-2010
                        • 19

                        #12
                        3,5% u nas by to uznali jako piwo bezalkoholowe
                        ale czeskie piwka mają to do siebie że są niskoprocentowe
                        co nie umniejsza ich smaku

                        koledzy tu pisali że piana szybko znika, jednak w moim egzemplarzu utrzymuje się cienka chmurka oddzielająca piwko od powietrza i to już przy połowie kufla w dodatku przy każdym poruszeniu nieco się powiększa

                        dobre wysycenie cały czas widać jak gaz uchodzi w górę
                        kolor faktycznie jasny słomkowy

                        smak i zapach ciekawy inny nietypowy jednak nie odrzucający
                        butelka ma ładną dwu częściową etykietę
                        a cena zachęca
                        (zazdroszczę mieszkańcom miejscowości graniczących z Czechami)

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎