Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bernard, Svetlý Ležák 11°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Bernard, Svetlý Ležák 11°

    Butelka 0,5 litra, alkohol 4,5 %, eks 11%, niepasteryzowane
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, wysoka, trwała, utrzymała się do końca
    Zapach - chmielowy
    Gaz - w normie
    Smak - chmielowo-słodowy, lekko słodkie, delikatna goryczka na podniebieniu która w trakcie picia staje się coraz mocniejsza,delikatne nutki owocowe ?
    Dobre piwo, do powtórzenia
    Fotka wkrótce.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      Niestety Bernard nie podaje ani na butelkach ani na stronie internetowej ekstraktów.
      Robia w tej chwili dwa svetle lezaki.
      Jeden ma 4,5% alkoholu powiedzmy ze jest to 11° etykieta zielona



      drugi ma 4,7% alkoholu powiedzmy ze 12° etykieta srebrna


      Pilem wszystkie wyroby Bernarda (oprócz OXa). Trzeba powiedzieć ze wszystkie trzymają poziom. Najlepsze jednak są piwa niefiltrowane sprzedawane w butelce z porcelanka (svetle, polotmave i tmave).

      Zielona 11° charakteryzuje się bardzo silna goryczka. Producent pisze coś o bohatej pianie której jednak nie stwierdziłem. Piana była bardzo uboga i szybko zniknęła
      LP

      Comment

      • xborsuk
        Senior
        • 01-2011
        • 133

        #4
        Myślałem, że będzie trudno dostać 11-tkę w Polsce ale z pomocą przyszedł łódzki Zofmar.
        Najpierw minusy - słabawa piana. Choć jej biały kolor i duże oczy są bardzo ładne to jednak jest mało obfita i do tego szybko zniknęła - firanki na kuflu zostały do końca.
        Teraz plusy - aromatyczny zapach. Nie wiem o co chodzi ale gdy otwiera się jakiekolwiek jasne piwo Bernarda to można się napawać samym zapachem w nieskończoność. Chciałbym wiedzieć jaki to chmiel ale pachnie klasycznie i intensywnie - mam nadzieję, że to nie jest chemiczny wzmacniacz zapachu. W smaku bardziej zbliżony do 12-tki. Gęsta konsystencja jak na 11-tkę. Bardzo miły posmak słodowy ale nad nim dominuje goryczka chmielowa.
        Ogólnie - 11-tka pogłębiła moje mocne przywiązanie do piw z Humpolca. Piwo na raz ale również do picia sesyjnego.
        Attached Files
        w butelkach: RIS
        fermentuje: APA, wędzone
        w planach: bawarska pszenica

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualna fotka:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Kolor złoty, klarowny.
            Piana początkowo dość wysoka, ale bardzo nietrwała.
            Zapach przyjemny chmielowy z nuta słodową.
            Smak słodowo-chmielowy, goryczka średniomocna, lekko cierpkawa. Piwo przeciętne, po przełknieciu pozostaje jakiś dziwny posmak. Lepsze od dwunastki, ale i tak piwa z tego browaru nie za bardzo mi smakują.
            Opakowanie: etykieta jak na zdjęciu Sibarha, nieco zmieniony kapsel (napis Bernard original).
            Last edited by yaro74; 14-04-2014, 19:35.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Kupiłem po niebotycznej cenie 9 zł w jednej z ełckich knajp.
              Butelka i etykieta tylko lekko różni się od zdjęcia Sibarha, ale jednak zdjęcie zamieszczę.
              Piana jest słaba, szybko opadła. Ślad na szkle tragiczny, czyli żaden.
              Kolor to idealne złoto.
              W zapachu wyraźnie wyczuwalny żatecki chmiel, mój ulubiony z naszego regionu, jednak znam Bernarda, który pachnie jeszcze wyraziściej. Jest też lekki słód i niestety trochę zielonego jabłka.
              Gazu jest dużo. Na dziś odpowiada mi, bo jest ciągle gorąco.
              Najważniejszy jest smak, a tu jest przeciętnie jak na Czechy. Jest goryczka, nawet spora, ale trochę dziwnie połączona z jakimiś jasnymi owocami. Piwo nie jest słodkie, nie ma nic od słodu, ale niestety na finiszu estry są już wyraźne. Jednak piwo mi smakowało. W porównaniu do polskich, koncernowych lagerów jest bardzo dobrze. Jednak jak na czeski ležák to jest przeciętnie.
              Moje piwo z datą do 26.09.14.
              Attached Files

              Comment

              • mor842
                Senior
                • 07-2015
                • 114

                #8
                Ciekawie prezentuje się też obecna wersja kapsla.
                Attached Files

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6075

                  #9
                  Coś te kiedyś fajne pozycje z Czech obniżyły poważnie loty...

                  Jest też tak w przypadku tego Bernarda.

                  Piana i lacing nie za mocne, smak i aromat pod znakiem lekkiego DMS-u (gotowane mięsko).
                  Sytuację trochę poprawia chmiel żywiczny i jako taka goryczka.

                  Mogło by być lepiej
                  Attached Files

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    Moim zdaniem obecnie jest bardzo ok. Czasami z zielonej butelki ulatnia się początkowo lekki skunks, ale to chyba zależy też od przechowywania, bo nie zawsze tak jest. W aromacie jest chmiel, lekka piwniczność i trochę słodu. Piana wysoka, ale umiarkowanie trwała z dłuższym kożuszkiem jak u Javoxa. W smaku zachowuje swoistą goryczkową szorstkość, co wyróżnia piwa Bernarda. Wysycenie wyższe, żywe, musujące, choć szybko spada. Długi chmielowo, goryczkowy finisz

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
                    11° charakteryzuje się bardzo silna goryczka.
                    Nadal tak jest. Podają, że 34 IBU, co na jedenastkę jest całkiem sporo, a odczucie jak rzadko jest takie, że wydaje się nawet wyższa.

                    Opakowanie bez zmian.

                    Chuť vyvážené hořkosti v harmonii s lahodnou plností, chmelovou vůní a bohatou pěnou je charakteristická pro jedenáctku BERNARD.…


                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎