Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vratislavice, Konrad Svetly Ležák 11%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slyboots
    Senior
    • 03-2014
    • 292

    #16
    Kolor: Jasny, słomkowy

    Piana: Spora, utrzymuje sie do konca i oblepia szkło

    Zapach: chmielowo-słodowy

    Smak: chmiel, słód, goryczka w sam raz jak dla tego rodzaju piwa

    Wysycenie: średnie

    Opakowanie: Butelka NRW, etykieta w starym dobrym stylu

    Uwagi:

    Warka 01.07.2015r

    Dobre dobrze nachmielone Piwo kupione w Lidlu za 2,39zł. Standardowo gdyby Polskie browary serwowały nam takie dobre piwko ... było by pięknie a tak mamy w sklepach wodę ze słodem bez wyraznej goryczki i chmielu.

    POLECAM z przyjemnością piję i jeżeli będzie jeszcze w sklepie to kupię zdecydowanie.
    Czeskie Piwa zdecydowanie celują w moje gusta czyli chmiel i goryczka niby mam niewielkie oczekiwania ale nasz rodzimy rynek tego nie rozumie co to znaczy robic dobre piwo.

    Comment

    • keto
      Senior
      • 07-2009
      • 388

      #17
      Ktoś już pił z ostatniej promocji w Lidlu?
      Pozdrawiam
      Artur

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        #18
        BARWA: Bardzo ładna,dość mocna. Złota,przezroczysta z widocznymi drobinkami. [4.25]
        PIANA: Po czterech minutach nadal ładna,obklejała ścianki tworząc piękne ażurowe wzorki,składała się z małych i średnich pęcherzyków o barwie złamanej bieli,pozostała do końca w zadziwiająco ładnej postaci. [5]
        ZAPACH: Chmielowy i słodowy- całkiem mocny. [4.25]
        SMAK: Chmielowy,słodowy,ziołowy,minimalnie grejpfrutowy,wyczuć można było lekką metaliczność. Goryczka była ładna i długo pozostała w ustach. [4.25]
        GAZ: Spore nagazowanie,do końca było wysokie. [4]
        OPAKOWANIE: Butelka NRW z zielonymi etykietami z podanym składem i ekstraktem,kapsel firmowy. [3.75]

        UWAGI: Warka do 1.07.2015,wypite 17.12.'14. Smaczne,goryczka konkretna,piana doskonała...nie ma się zbytnio do czego przyczepić.

        Comment

        • wit
          Senior
          • 12-2012
          • 144

          #19
          Kolor - standard, kremowa pianka, szybko się kurczy do piankowego ciasteczka, które jest już trwałe, rześki zapach chlebkowy z nutą piernikową, smak z dominującą goryczką, dość typowy dla znanych mi czeskich piwek, odrobina cytrusów. Do tego klimatyczna butelka i oto mamy receptę na udane piwne popołudnie. Kolejny przyczynek do tego, aby stwierdzić - niech się polskie browary uczą, bo takie piwa są w portfolio polskich firm raczej rzadkie.
          Bardzo smaczne piwo. Dziś kupione na przecenie w Lidl, cena - 1.99, więc kto żyw, niech leci i kupuje.

          Comment

          • paszejko
            Junior
            • 02-2010
            • 8

            #20
            Typowy czeski pils z fajną goryczką. W Polsce takie zwykłe piwa to zupełna lipa, a to chce się pić. Dziś w Lidlu wziąłem karton (20 szt.), bo w tej cenie naprawdę warto.
            Last edited by paszejko; 03-01-2015, 17:37.

            Comment

            • MrGodiva
              Member
              • 11-2014
              • 56

              #21
              BARWA: W porządku, odpowiednio złota i intensywna, nie ma sie do czego przyczepić, 5
              PIANA: Zaskakująco długo się utrzymuje, nie zanika całkowicie ale też nie oblepia szkła. [5]
              ZAPACH: Intensywny chmielowy, przyjemny. [4.5]
              SMAK: Chmielowy, bardzo przyjemny, czuć zielona trawkę ale wszystko bardzo dobrze skomponowane, delikatnie denerwowało mnie to, że czuć tą nielubianą przeze mnie metaliczność. [4.00]
              GAZ: Za wysokie wysycenie ale nie przeszkadzało aż tak bardzo, w niektórych polskich odpowiednikach wysokonakładowych bywa znacznie gorzej, tutaj mogłoby być niższe ale nie przeszkadza [3,5]
              OPAKOWANIE: Skład i ekstrakt na etykiecie obecne. Grafika na etykiecie lekko się zlewa w tej zieloności. [3.0]

              Dałem za to piwo 1,99 w LIDLU i chyba jeszcze nigdy tak pozytywnie nie zaskoczyło mnie piwo za takie marne pieniądze. Smak na prawdę odpowiedni, taki czeski, goryczka przyjemna i bardzo długo utrzymuje się po każdym łyku.

              Comment

              • Jasiek77
                Senior
                • 03-2014
                • 107

                #22
                Treściwe, trawiasta goryczka, mniej słodowo, bardziej wytrawnie, ale w granicach czeskiego pilsa. Orzeźwiające, bardzo pijalne, po prostu dobre. Za tę cenę kupować bez zastanowienia i marzyć, żeby w Polsce zaczęto warzyć piwo o takiej relacji jakości do ceny.
                Johnny Bonnano

                Comment

                • michael50
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 325

                  #23
                  Zgadzam się z ostatnimi wpisami - za 1,99zł w Lidlu te piwo to po prostu rewelacja. Kupiłem bez wielkiej nadziei, bo akurat wpadło mi w oko, a okazało się to strzałem w dziesiątkę. Jak dla mnie goryczka była trochę za bardzo dominująca, ale ogólnie piwo naprawdę bardzo smaczne i wypiłem je z przyjemnością. Polecam!

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #24
                    Z tyłu bzdurstwa marketingowe, z przodu typowo czeskie podejście. Cena adekwatna do jakości. Da się wypić, ale np. do Lobkowicza nie ma co startować. Zwykłe, prawie bezalkoholowe coś, z niewielką treścią.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4558

                      #25
                      Piwo świetne, szkoda że już go nie ma w Lidlach. Cena 1,99 rewelacyjna a jeszcze lepsza po oddaniu butelek bo już tylko 1,49. Oczywiście nie w Lidlu a w sklepach z piwem.

                      Comment

                      • kranu
                        Member
                        • 03-2012
                        • 76

                        #26
                        Idealne na grillowe letnie posiadówki - oby piwko wróciło w sezonie na półki sklepowe.

                        Comment

                        • slyboots
                          Senior
                          • 03-2014
                          • 292

                          #27
                          Piję ponownie:

                          Warka 01.08.15

                          Goryczka w sam raz, chmiel i słód - czyli wszystko co w dobrym Piwie potrzebne. Dla mnie bardzo dobre codzienne Piwo za 2,4zł .
                          Przyjemnie gasi pragnienie. Chciałbym aby nasze koncerny serwowały nam takie dobre Piwo.

                          Dla mnie super, każdy łyk to przyjemność
                          Attached Files

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slyboots Wyświetlenie odpowiedzi
                            Chciałbym aby nasze koncerny serwowały nam takie dobre Piwo
                            Dla jasności - browar ten nie należy do koncernów. Piwo małą literą, mimo wszystko

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2292

                              #29
                              Bardzo dobra czeska klasyczna 11-tka, idealny balans chmielowości i słodowości. Przyjemny charakterystyczny kwasek daje poczucie rześkości piwa.
                              Tak powinno smakować piwo do codziennego picia. Na gorącą majówkę pasowało w sam raz.
                              Kupione w wersji beczkowej w sklepie "Pod Strzechą", 1 litr/8.80 zł.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #30
                                kolor - złocisty
                                piana - biała, dość drobna, opada powoli
                                zapach - lekko słodowy
                                smak - lekkie ale treściwe, goryczka, świeża, przyjemna, jednak dla mnie balans zaburza zbyt mocny słodowy, dominujący posmak, poza tym ok
                                gaz - bez zarzutu

                                Wypite ale mnie szczególnie nie zachwyciło
                                Attached Files
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎